چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024

وی مرخصی پدرانی را که صاحب فرزند می شوند علمی دانست و گفت: حضور والدین در کنار یکدیگر پس از فرزند دار شدن در زمینه مسائل روانی بسیار موثر است

 

افزایش مرخصی زایمان امسال اجرا می‌شود

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: خوشبختانه دولت یازدهم با مرخصی 9 ماهه و 15 روزه والدینی که صاحب اولاد می شوند موافقت کرده است و امسال اجرا می شود.

عزیزی در گفت وگو با واحد مرکزی خبر درباره قانون افزایش مرخصی زایمان افزود: براساس مصوبه مجلس نهم مرخصی زایمان از شش به 9 ماه افزایش یافت و برای پدران 15 روز در نظر گرفته شد.

وی مرخصی پدرانی را که صاحب فرزند می شوند علمی دانست و گفت: حضور والدین در کنار یکدیگر پس از فرزند دار شدن در زمینه مسائل روانی بسیار موثر است.

عزیزی افزود: در گذشته تنظیم خانواده بود اما اکنون با توجه به تهدید نسل حمایت از خانواده را در دستور کار داریم و برای تشویق باروری زوجین این قانون را مصوب کردیم که به علت بار مالی با مخالفت شورای نگهبان روبرو شد و پس از انجام اصلاح دولت را مجاز به اجرای این قانون کردیم.

وی میزان هزینه اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان را به طور تقریبی سالانه 170 میلیارد تومان دانست و گفت: دولت یازدهم با توجه به بار مالی آن این قانون را همچون دیگر موارد از 15 مرداد امسال لغو و پس از مدتی آنرا تایید کرد.

عزیزی افزود: دولت مجاز به اجرای این قانون است و اگر پول داشته باشد آن را اجرا می کند و درغیر این صورت اجرا نمی کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: اعتبارات امسال 700 هزار میلیارد تومان است و اختصاص 170 میلیارد تومان برای افزایش نسل و اجرای این قانون مشکلی به وجود نمی آورد.

عزیزی مصوبه جدید مجلس را که با هدف افزایش جمعیت انجام شده است راضی کننده ندانست و گفت: طراح اصلی این طرح کمیسیون اجتماعی بود و 50 ماده در حمایت از خانواده تهیه کرد اما متاسفانه هیات رئیسه آن را به کمیسیون فرهنگی واگذار کرد و به این طرح توجهی نشد.

وی افزود: با وجود اینکه این مساله ای اجتماعی بود حتی کمیسیون اجتماعی را به عنوان کمیسیون فرعی نیز برای آن در نظر نگرفتند اما ما به وظایف خود عمل می کنیم اما اگر به کمیسیون اجتماعی واگذار می شد جزو با اولویت ترین طرح ها قرار می گرفت.

عزیزی ارائه طرح های جدید را مستلزم فعالیت کمیسیون فرهنگی دانست که آن را به صحن علنی بیاورند.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی