یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ | Sunday 26 May 2024

گذشت آن زمان که با حمایت برخی مسئولان به مقدسات اهانت می‌کردید

به گزارش انارما،به نقل از مهر، سید احمد خاتمی خطیب موقت تهران در خطبه های اول نماز جمعه امروز با اشاره به اینکه جلوه محبت حکومت به مردم سه جنبه دارد، گفت: اولین جلوه آن در دسترس بودن مردم است، مسئولان نباید جوری رفتار کنند که انگار در برج عاج نشسته و شان آنها بالاتر از این است که با مردم صحبت کنند؛ فرماندار، استاندار و مدیران کل برنامه ای بگذارند تا با مردم ملاقات چهره به چهره داشته باشند.

تندروهای فتنه 88 امروز سخاوتمندانه پست می‌گیرند/ گذشت آن زمان که با حمایت برخی مسئولان به مقدسات اهانت می‌کردید

وی قانونمداری نسبت به همه و تساوی در برابر قانون را دومین جلوه محبت حکومت به مردم دانست و افزود: نباید نورچشمی برای حاکمان و مسئولان مطرح باشد، هر کسی که تخلف کرد حتی از نزدیکترین کسان به مسئول بود او را تحویل قانون دهند.

خاتمی ادامه داد: سومین جلوه محبت حکومت به مردم عدالت محوری است یعنی برای حاکم آنچه مطرح است اجرای عدالت باشد و رانت خواری سیاسی و اقتصادی برای او و فرزندانش وجود نداشته باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های دوم با اشاره به ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی در عرصه فرهنگی و سیاسی تحقق یافت، در عرصه فرهنگی با استقلال، انقلاب سامان یافت و در عرصه سیاسی نیز توانستیم به کشوری مستقل و متکی به آرای ملت عزیزمان تبدیل شویم.

وی با بیان اینکه در بعد اقتصادی گام های بسیار مفیدی برداشته شده است، ادامه داد: هنوز گام های بلندتری باقی مانده تا بتوانیم در این عرصه به استقلال برسیم؛ ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری برای رسیدن به استقلال کامل اقتصادی بود.

خاتمی گفت: نیروی انسانی ورزیده و متخصص در کشور بسیار فراوان داریم، در طول 35 سال گذشته زیرساخت های بسیار خوبی فراهم شده و در زمینه سرمایه ای نفت و گاز ما در دنیا اول است بنابراین با این زمینه ها می توانیم به اقتصاد مقاومتی رسیده و در مصاف دشمنان به پیروزی برسیم.

وی با اشاره به ویژگی های اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی متکی به دانش بومی، عدالت بنیان، درون زا و برون گراست؛ در اقتصاد مقاومتی هیچ نظری به دشمنان ملت نداریم که تحریم ها را بردارند یا برندارند. نه برداشته شدن تحریم ها ایران را گلستان می کند و نه برنداشتن آن به ما آسیب می زند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر روسای سه قوه لبیک ستودنی نسبت به ابلاغ این سیاستها داشتند، گفت: امیدواریم همچنان در عرصه عمل و اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی این لبیک را ببینیم.

خاتمی با اشاره به اینکه متاسفانه موج اسلام هراسی و اسلام ستیزی از سوی استکبار در دنیا سریع شده است، گفت: دلیل آن این است که موج خیزش اسلامی در حال گسترش است؛ در شبکه های رسانه ای دنیا بر اسلام ستیزی می دمند و برای تروریست های آدمکش سوریه سلاح می فرستند .

وی ادامه داد: آمریکا بعد از مذاکرات ژنو 2 کمک به تروریست های سوریه را تسریع کرد و عربستان هم پس از آن به وفور نیرو به این منطقه فرستاد اما شب گذشته دیدیم که ارتش سوریه چگونه آنها را به درک واصل کرد.

خاتمی با بیان اینکه ارسال سلاح برای مسلمان کشی و زشت جلوه دادن چهره اسلام است، گفت: در بحرین اقلیتی حاکم هستند و اجازه نفس کشیدن به مسلمانان نمی دهند؛ سه سال است که تظاهرات مسالمت آمیز آنها را با گلوله جواب می دهند. اینها کسانی هستند که به استکبار وابسته اند، حکام بحرین وابستگی خود به استکبار را اعتراف می کنند.

وی افزود: در آفریقای مرکزی مسیحیان افراطی را به جان مسلمانان انداخته اند به طوری که آنها را وحشیانه می کشند، تکه تکه کرده و می سوزانند ولی هیچ سازمان بین المللی در برابر این نسل کشی سخن نمی گوید، تنها یک سازمان عنوان کرده که اگر این گونه پیش رود تا چند وقت آینده در آفریقای مرکزی مسلمانی باقی نمی ماند.

خاتمی افزود: اینها می دانند رژیم صهیونیستی منفورترین دشمن مسلمانان است اما مصر هستند که ذلیلانه با این رژیم غاصب دیدار کرده و ابراز ادب و احترام کنند.

وی ادامه داد: وقتی وزیر امور خارجه آمریکا به اسرائیل سفر کرده و به مسلمانان گزارش می دهد به این معنی که ما شمشیر را از رو علیه مسلمانان بسته‌ایم.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: دولت جنایتکاری مانند آمریکا که زندان گوانتانامو و زندان های مخفی دارد و در عراق و افغانستان آدم کشی می کند درباره این رژیم وحشی دم از حقوق بشر می زند اما اسلام با تمام قدرت در برابر دنیای استکبار ایستاده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب کسانی با قلم زهرآگین خود اسلام را مورد هجمه قرار دادند، گفت: طی روزهای اخیر روزنامه ای ولایت امیرالمومنین را زیر سئوال برد و روزنامه دیگری قصاص را عملی غیرانسانی دانست اما از قوه قضائیه که به موقع وارد شد و روزنامه هتاک را تعطیل کرد تشکر می کنم.

خاتمی با بیان اینکه به هیات نظارت بر مطبوعات نیز تذکر می دهم، افزود: باید این کار را هیات نظارت بر مطبوعات انجام می داد، باید جلسه فوری تشکیل داده و آن روزنامه را لغو امتیاز می کرد البته خبر داریم که عده ای تلاش کردند این کار را بکنند اما حالا که توقیف نکردید حداقل یک بیانیه داده و آن را محکوم می کردید.

وی با اشاره به اینکه وزارت ارشاد ما وزارت ارشاد اسلامی است، گفت: شما باید طوری عمل کنید که این عنوان زیبنده‌تان باشد، مجوز دادن به منتشر کننده کتاب های فاسد زیبنده شما نیست، مجوز دادن به آژانس هایی که در روزنامه اطلاعیه می دهند که ما شما را به فلان کشور فاسد می بریم در شان شما نیست، نظارت شما کجا رفته است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: آنهایی که فکر می کنند فضا مقداری باز شده و می توانند به مقدسات اهانت کنند تحلیلشان غلط است، گذشت آن زمان که به مقدسات اهانت می کردید و برخی مسئولان از شما حمایت می کردند زیرا امروز مردم تا آخرین نفس پای مقدسات ایستاده و اجازه هتاکی به هیچ کسی را نمی دهند.

وی با اشاره به ضروری بودن وحدت در جامعه گفت: از جمله عواملی که وحدت شکنی می کند به کار بردن الفاظ مشابه است.

خاتمی افزود: ما با صراحت گفته ایم که فتنه گران سال 88 تندرو و افراطی بوده اند که البته برخی از آنها امروز سخاوتمندانه پست می گیرند از سوی دیگر غیرت مردانی که در برابر آنها ایستادند و نگذاشتند در سال 88 کودتای مخملی آنها به بار نشیند امروز اسمشان تندروی افراطی شده است.

وی گفت: مردان مردی را که در سالهای حماسه خون و شرف از جان خود مایه گذاشتند را افراطی می خوانند اما اگر در پی وحدت جامعه هستید باید از این الفاظ اجتناب کنید، اگر فکر می کنید با افراطی خواندن غیرت مردان می توانید آنها را از صحنه منزوی کنید بدانید که اشتباه می کنید زیرا آنها هیچ گاه تحت تاثیر جو رسانه ای ساخت شما قرار نمی گیرند و فقط راهبرد خود را از مقام معظم رهبری می گیرند.

خاتمی در پایان یادآور شد: برادران و خواهران ما در بحرین بسیار مظلوم هستند اما رسانه ها جنایت هایی را که علیه آنها شکل می گیرد، منعکس نمی کنند.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی