یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ | Sunday 28 May 2023

دکتر آذین مراحل پایانی ایجاد کلینیک کنترل کیفی سم در رفسنجان را اعلام کرد و خاطرنشان کرد : قصد داریم به همت اعضاء هیئت علمی دانشگاه ولیعصر (عج) ، در مرحله اول ۶ نوع سم تولید و به مصرف داخلی برسانیم تا از واردات سموم بی کیفیت بی نیاز شویم

به گزارش انارما، دکتر آذین در همایش علمی آشنایی با دانش های نوین صنعت پسته در رفسنجان، با اشاره به اینکه تنها کمتر از ۷ درصد باغات زیر کشت پسته ی استان مجهز به آبیاری قطره ای هستند افزود : کشاورزان با استفاده از ابیاری تحت فشار و اجرای  مدیریت صحیح منابع آبی می توانند بهره وری از تولید پسته را بالا ببرند.


وی  بی ثباتی بازار پسته و قیمت پایین آن را یکی دیگر از عوامل کاهش رونق پسته در بازار دانست و گفت : هزینه های تولید افزایش یافته و اثرات منفی زیست محیطی ناشی از مصرف نهاده های کود و سم تقلبی و بی کیفیت کشاورزان را با افت تولید پسته مواجه کرده است.
دکتر آذین مراحل پایانی ایجاد کلینیک کنترل کیفی سم در رفسنجان را اعلام کرد و خاطرنشان کرد : قصد داریم  به همت اعضاء هیئت علمی دانشگاه ولیعصر (عج) ، در مرحله اول ۶ نوع سم تولید و به مصرف داخلی برسانیم تا از واردات سموم بی کیفیت بی نیاز شویم.
گفتنی است : ۵۰ عضو هیئت علمی دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان در رشته های گیاه پزشکی و ترویج  و باغبانی فعالیت می کنند.

منبع: بوتيا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا در انار

دومین نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا  به صورت زنده، ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی ، شهدای مدافع حرم و امنیت سال ۱۴۰۱ به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان انار به کار خود پایان داد. ...

یادداشت های خصوصی