دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Monday 22 April 2024

آقای نتانیاهو گفت: “تحت تاثیر پیام تبریک رژیمی که همین هفته گذشته اسرائیل را تهدید به نابودی کرد، قرار نگرفته ام.”

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران چهارشنبه گذشته در پیامی که در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرد، فرا رسیدن روش هشنه، سال نوی یهودیان را تبریک گفت

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، نسبت به توئیتی که چند روز قبل از محمد جواد ظریف منتشر شده بود، واکنش تندی از خود نشان داد.

 

به گزارش انارما، وب سایت بی بی سی فارسی (bbc persian) نوشت: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با رد پیام تبریک سال نوی یهودیان که به وسیله مقام های ایرانی در شبکه های اجتماعی منتشر شده، این اقدام را تلاشی برای منحرف کردن افکار عمومی در جهان از ادامه غنی سازی هسته ای در این کشور عنوان کرده است.

 

 

 

untitled(4)

 

آقای نتانیاهو همچنین در بیانیه ای که شنبه منتشر شد، از جامعه جهانی خواسته است تا فشار بر ایران را افزایش دهد.

 

آقای نتانیاهو گفت: “تحت تاثیر پیام تبریک رژیمی که همین هفته گذشته اسرائیل را تهدید به نابودی کرد، قرار نگرفته ام.”

 

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران چهارشنبه گذشته در پیامی که در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرد، فرا رسیدن روش هشنه، سال نوی یهودیان را تبریک گفت.

 

یکی از کاربران توییتر که از سیاستمداران اهل کالیفرنیا و فرزند نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکاست، در پاسخ به این پیام از ایران خواسته بود به انکار هولوکاست پایان دهد.

 

آقای ظریف در پاسخ به این کاربر، نوشت: “ایران هیچ گاه آن را انکار نکرده است. آن که گفته می شد آن را انکار کرده، رفته است. سال نو مبارک.”

 

در حالی که صحت پیام تبریک مشابهی که گفته می شد به وسیله حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در توییتر منتشر شده، رد شده است، اما آقای ظریف شخصا اصالت پیام تبریک منتسب به خود را تایید کرده است.

 

آقای ظریف همچنین متن یکی از مصاحبه های خود را در شبکه اجتماعی فیس بوک به اشتراک گذاشته که در آن کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم را محکوم کرده است.

 

وزیر امور خارجه ایران به خبرگزاری تسنیم گفت: ” کشتار یهودیان به دست نازی‌ها و کشتار و سرکوب فلسطینی ها توسط صهیونیست ها را محکوم می کنیم.”

 

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران سوال هایی را درباره نسل کشی یهودیان به وسیله آلمان نازی در طول جنگ جهانی دوم مطرح کرده بود.

 

بنیامین نتانیاهو که خواهان اقدام شدیدتر غرب علیه برنامه اتمی ایران است، در بیانیه خود نوشت: “رژیم ایران باید صرفا بر اساس کردارش مورد قضاوت بگیرد و نه بر اساس تبریکاتش.”

 

به گفته آقای نتانیاهو، حکومت ایران همچنان به غنی سازی اورانیوم ادامه می دهد و قصد دارد یک راکتور آب سنگین بسازد که هدفش تولید تسلیحات اتمی برای تهدید اسرائیل و همه جهان است.

 

ایران بر صلح آمیز بودن برنامه اتمی خود تاکید دارد و نظامی بودن ماهیت آن را رد می کند.

 

 

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

جشن بزرگ دختران روزه اولی در انار

به گزارش ” انارما ” ؛ عصر دیروز ۱۹فروردین ماه جشن شکرانه دختران روزه اولی همراه با برنامه های شاد و متنوع در مهدیه امامزاده محمدصالح(ع) انار با حضور جمعی از مسئولین و معلمان برگزار شد. این ...

یادداشت های خصوصی