سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

از سال گذشته که رهبری معظم انقلاب اسلامی در رابطه با تولید ایرانی صحبت کردند ، بسیج در رابطه با شکوفا کردن ظرفیت های پنهان تولیدی اقدامات فراوانی را انجام داده است و یکی از این راهکارها اقتصاد مقاومتی است

به گزارش انارما،سردار نقدی جانشین فرماندهی سپاه رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع فرماندارن و مسئولان حوزه ی کشاورزی در استان کرمان ضمن تبریک دهه ی کرامت گفت : ما در بسیج مستضعفین به دنبال کارهای بسیج سازندگی هستیم و این ارگان خدمات فراوانی را ادائه کرده است.

وی افزود : از سال گذشته که رهبری معظم انقلاب اسلامی در رابطه با تولید ایرانی صحبت کردند ، بسیج در رابطه با شکوفا کردن ظرفیت های پنهان تولیدی اقدامات فراوانی را انجام داده است و یکی از این راهکارها اقتصاد مقاومتی است.

سردار نقدی ادامه داد : در همین راستا راهکارهایی برای رفع رکود تورمی و بی کاری مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت ، من جمله اینکه می توان با سرمایه گذاری بر روی پروژه هایی که کم خرج هستند تولید را بالابر و افزایش داد و به تولید ملی رسید.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : به عنوان مثال با کمک مردم می توان ۵۰۰۰ هزار چاه آب دارای مجوز در ایران را که به صورت سنتی به مزرعه ها می روند را با یک سرمایه گذاری اندک و ساختن استخرهای پرورش ماهی ، ضمن استفاده از آب ، تولید آبزیان را در ایران افزایش داد.

سردار نقدی در همین ضمینه نیز به تولید مرغ های بومی و کود ورمی کومپوس و قارچ و … اشاره کرد.

جانشین فرماندهی سپاه گفت : می توان با تلاشی جهادی حماسه ی اقتصادی را محقق کرد ، در این راستا سازمان بسیج مستضعفین طرح ایجاد سازمان بسیج مهندسین کشاورزی را جهت آموزش علمی کشاورزی به کشاورزان در دست دارد.

وی افزود : کشاورزی در حال حاظر در ایران به صورت تجربی است که می بایست با شبکه سازی  اقدام به آموزش و علمی کردن کشاورزی در ایران کرد.

سردار نقدی ادامه داد : فاصله ی بین واحد های برداشت و سطح زیر کشت بسیار فاحش است ، ما تلاش داریم که با آموزش کشاورزان به صورت یکپارچه ضرفیت های پنهان بخش کشاورزی را نهان کنیم ، باید از ظرفیت بسیج در این ضمینه بهره برداری کرد.

در ابتدای این جلسه سردار روح الله نوری  فرمانده ی سپاه ثارالله استان کرمان اهم فعالیت های سپاه ثارالله کرمان را در ۴ ضمینه ی اردوهای جهادی ، بحث های عمرانی ، اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی خواند و گفت : در سال گذشته ۳۰۰ گروه جهادی در استان کرمان را اعزام کردیم و در بحث عمرانی حدود ۱۰۰ پروژه ی عمرانی انجام شده است.

نوری ادامه داد : در بحث اشتغال زایی نیز ۵۷۰۴ نفر شناسایی شدند که با استفاده از امکانات بسیج ، آموزشهای لازم را  جهت انجام طرح های دامی و کشاورزی فراگرفته  ومشغول به کار شده اند.

فرمانده ی سپاه ثارالله استان کرمان افزود : پیشنهاد می شود که دبیرخانه ی مرکزی اردوهای هجرت در مرکز استان کرمان تاسیس شود تا بتواند در ضمینه ی اردو های جهادی همکاری و هماهنگی لازم را در بین سازمانها و نهاد را ایجاد کند.

در ادامه ی این جلسه اسماعیل نجار ، استاندار کرمان ضمن اشاره به ضرفیت بالای استان کرمان در بخش گشاورزی گفت : در چند سال اخیر بحمدالله توانستیم بسیاری از این ظریفیت ها را فعال کنیم.

وی در ادامه به بیان گزارش در بخش کشاورزی استان کرمان پرداخت.

انتهای پیام / اختصاصی بوتیا / نورا ش

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی