چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024

وی افزود : این اتفاقات نشان می دهد که امروز هیج جایی در جامعه آمریکا برای مردمش امن نیست و دولت مردان باید در اداره ی کشورشان تجدیدی نظر بکنند

/اختصاصی/ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس :
دلیل کشتار در نیروی دریایی آمریکا نارضایتی مردمی است

محمد اسماعیلی نماینده ی مردم زنجان و طارم و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه ی مجلس ” بوتیا ” در رابطه با تیراندازی در ساختمان نیروی دریایی آمریکا اظهار داشت : دلایل این اتفاق و اتفاقات مشابه در آمریکا  نارضایتی مردمی است و با توجه به  اینکه نارضایتی عمومی در داخل آمریکا آغاز شده و در حال گسترش است طبیعی است ؛ این نارضایتی ها از یک جایی سرباز می کند.

وی ادامه داد : ما بخشی از این نارضایتی را در قالب حمله به  مدارس ، کودکان و معلمین شاهد بودیم و حتی در معابر عمومی به روی مردم شلیک می کنند و طبیعتا داخل پادگان ها هم از این مسائل در امان نخواهند بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت : ما شاهد یک نارضایتی جدی در دورن جامعه ی آمریکا هستیم ، نارضایتی ای که در سال های اخیر خودش را مرتباً نشان می دهد و در آینده هم با شدت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

اسماعیلی با اشاره به معضلات اقتصادی در داخل آمریکا عنوان کرد : مردم آمریکا تا کنون تنها ار دولت مردانشان در رابطه با بهبود رفاه اجتماعی تنها وعده و وعید شنیده اند.

این نماینده مجلس ادامه داد : با توجه به معضلات اقتصادی که گریبان گیر آمریکا شده است ؛ طبیعی بود که این نارضایتی ها در یک جایی خودشان را نشان بدهد که ما پیش از این نمونه هایشان دیده بودیم ؛ و حتی امروز هم در یک مرکز نظامی که به قول خودشان هیچ اتفاقی نمی تواند رخ دهد این چنین حادثه ی بزرگی رخ می دهد که تعداد کثیری از پرسنل نظامیشان کشته می شوند.

وی افزود : این اتفاقات نشان می دهد که امروز هیج جایی در جامعه آمریکا برای مردمش امن نیست و دولت مردان باید در اداره ی کشورشان تجدیدی نظر بکنند.

نماینده مردم زنجان و طارم خاطر نشان کرد : اینکه دولت آمریکا مسائل و مشکلات داخلی خود را رها کرده است و مرتباً در مسائل سایر کشور ها دخالت می کنند و برای مردم کشور های دیگر تصمیم می گیرد ؛ وضعیتی بهتر از این را در آینده نخواهند داشت و اگر میخواهند موقعیت داخلیشان بهتر از این شود باید به درون آمریکا برگردند و اصلاحات را از دورن خودشان آغاز کنند.

انتهای پیام / اختصاصی بوتیا / نورا ش

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی