یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ | Sunday 24 September 2023

وی افزود : این اتفاقات نشان می دهد که امروز هیج جایی در جامعه آمریکا برای مردمش امن نیست و دولت مردان باید در اداره ی کشورشان تجدیدی نظر بکنند

/اختصاصی/ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس :
دلیل کشتار در نیروی دریایی آمریکا نارضایتی مردمی است

محمد اسماعیلی نماینده ی مردم زنجان و طارم و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه ی مجلس ” بوتیا ” در رابطه با تیراندازی در ساختمان نیروی دریایی آمریکا اظهار داشت : دلایل این اتفاق و اتفاقات مشابه در آمریکا  نارضایتی مردمی است و با توجه به  اینکه نارضایتی عمومی در داخل آمریکا آغاز شده و در حال گسترش است طبیعی است ؛ این نارضایتی ها از یک جایی سرباز می کند.

وی ادامه داد : ما بخشی از این نارضایتی را در قالب حمله به  مدارس ، کودکان و معلمین شاهد بودیم و حتی در معابر عمومی به روی مردم شلیک می کنند و طبیعتا داخل پادگان ها هم از این مسائل در امان نخواهند بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت : ما شاهد یک نارضایتی جدی در دورن جامعه ی آمریکا هستیم ، نارضایتی ای که در سال های اخیر خودش را مرتباً نشان می دهد و در آینده هم با شدت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

اسماعیلی با اشاره به معضلات اقتصادی در داخل آمریکا عنوان کرد : مردم آمریکا تا کنون تنها ار دولت مردانشان در رابطه با بهبود رفاه اجتماعی تنها وعده و وعید شنیده اند.

این نماینده مجلس ادامه داد : با توجه به معضلات اقتصادی که گریبان گیر آمریکا شده است ؛ طبیعی بود که این نارضایتی ها در یک جایی خودشان را نشان بدهد که ما پیش از این نمونه هایشان دیده بودیم ؛ و حتی امروز هم در یک مرکز نظامی که به قول خودشان هیچ اتفاقی نمی تواند رخ دهد این چنین حادثه ی بزرگی رخ می دهد که تعداد کثیری از پرسنل نظامیشان کشته می شوند.

وی افزود : این اتفاقات نشان می دهد که امروز هیج جایی در جامعه آمریکا برای مردمش امن نیست و دولت مردان باید در اداره ی کشورشان تجدیدی نظر بکنند.

نماینده مردم زنجان و طارم خاطر نشان کرد : اینکه دولت آمریکا مسائل و مشکلات داخلی خود را رها کرده است و مرتباً در مسائل سایر کشور ها دخالت می کنند و برای مردم کشور های دیگر تصمیم می گیرد ؛ وضعیتی بهتر از این را در آینده نخواهند داشت و اگر میخواهند موقعیت داخلیشان بهتر از این شود باید به درون آمریکا برگردند و اصلاحات را از دورن خودشان آغاز کنند.

انتهای پیام / اختصاصی بوتیا / نورا ش

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید معاون رئیس جمهور از طرح مسکن ملی در انار

سیدمحمد حسینی معاون رئیس جمهور در امور مجلس به همراه معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان از پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن ‌ و اراضی الحاق شده به محدوده شهر انار بازدید کردند. ...

یادداشت های خصوصی