یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 14 July 2024

کسی که از حق منصرف شود در روز قیامت گرفتار عذاب می‌شود و چه بسا گرفتاری‌های انسان به واسطه پیروی از هوای نفس است

امام جمعه رفسنجان هوای نفس را پرده ضخیمی بر چشمان حقیقت‌بین انسان‌ها خواند و افزود: هر جا گمراهی باشد، پای هوای نفس در میان است.

به گزارش انارما،  حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تاکید بر پرهیزگاری و اصلاح ذات‌البین اظهار داشت: ورع، حُسن خلق، حلم و داشتن همسر صالح موجب به وجود آمدن خیر دنیا و آخرت برای انسان می‌شود.

وی با اشاره به آیه ۲۶ سوره غافر خاطر نشان کرد: کسی که از حق منصرف شود در روز قیامت گرفتار عذاب می‌شود و چه بسا گرفتاری‌های انسان به واسطه پیروی از هوای نفس است.

امام جمعه رفسنجان هوای نفس را پرده ضخیمی بر چشمان حقیقت‌بین انسان‌ها خواند و افزود: هر جا گمراهی باشد، پای هوای نفس در میان است.

رمضانی‌پور بیان داشت: پیروی از هوای نفس انسان را از حق باز می‌دارد و آرزوهای طولانی هم در رده هوای نفس قرار دارد که موجب فراموشی انسان نسبت به جهان آخرت می‌شود.

وی افزود: امروز مشکل عمده مسلمانان جهان به ویژه شیعیان انسان‌هایی هستند که تبعیت از هوای نفس کرده و گمراه و ذلیل هستند.

خطیب جمعه رفسنجان عنوان کرد: در بسیاری از کشورهای اسلامی شاهد این هستیم که سردمداران آنها به پیروی از هوای نفس انقلاب‌های خود را به مصادره استکبار درآورده و مسلمانان را به جان هم انداخته‌اند.

رمضانی‌پور عنوان کرد: نبود عالم فرهیخته و رهبر مقتدر موجب از هم پاشیدن این انقلاب‌ها شده و نمونه آن انقلاب مصر است که ارتش آن کشور این گونه گرفتاری برای مردمش به وجود آورد.

وی گفت: مشکل بزرگ‌تری در جهان اسلام به نام رژیم صهیونیستی وجود دارد که پایبند به هیچ اصول و قانونی نیست و با ادعای عجیب و غریب برتری و برگزیده بودن در دنیا به ساحت دیگر ادیان به ویژه اسلام توهین و جسارت می‌کند و یهودیت را برتر می‌داند و مردم سایر دین‌ها را حیوانات ناطق می‌خواند.

رمضانی‌پور افزود: آمریکا همواره حمایت بی‌دریغ خود را از این رژیم غاصب داشته و آنها خودشان وحشی هستند که دیگران را وحشی تلقی می‌کنند.

وی اذعان کرد: ایران مهد تمدن شیعه است و افتخار می‌کنیم که در سایه ولایت زندگی می‌کنیم و لذا افرادی که می‌خواهند، قبول سازش با رژیم استکباری داشته باشیم، خودشان از آنها هستند.

خطیب جمعه رفسنجان اظهار کرد: روز قدس یک روز جهانی است، روزی است که مسلمانان باید به امر رهبر مسلمانان جهان امام خمینی (ره) راهپیمایی کنند و روز مقابله مستضعفان با مستکبران و روزی است که به تعبیر امام راحل باید اسلام را احیا کرد.

رمضانی‌پور با اشاره به حوادثی که در اطراف قدس به وجود آمده است، تصریح کرد: بازیگران اصلی تمام این فتنه‌ها آمریکا و رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانان غربی آنها نظیر انگلیس، فرانسه و آلمان هستند که با تکفیری‌ها و سلفی‌ها جنایات‌هایی را در سراسر دنیا همچون پاکستان و کشتن دیپلمات‌های ایرانی در افغانستان توسط طالبان که خود از تکفیری‌ها است، انجام داده و امروز ادعای حقوق بشر دارند.

وی با اشاره به انفجارها و خون‌ریزی‌ها در عراق بیان داشت: این جنایتکاران در سوریه به مقدسات ما توهین‌های بسیاری کردند.

این مسئول خطاب به رئیس جمهور منتخب اذعان کرد: سرنوشت برخی سران کشورها باید درس عبرتی برای دیگران باشد و فرمایشات مقام معظم رهبری سرلوحه کارهای دولت قرار گیرد.

رمضانی‌پور گفت: سران فتنه ۸۸ به خیال اینکه اکنون میدان در دست آنها است، ننشینند، زیرا روحانی اعلام کرده من فراجناحی کار می‌کنم و اکنون وقت عمل است و لذا وزیران پیشنهادی باید به گونه‌ای انتخاب شوند که به وعده‌ها عمل و خواسته‌های مردم برآورده شود.

وی اذعان کرد: باید پیوند خود را با ولایت فقیه محکم‌تر کنیم و این شعار مرگ بر ضد ولایت‌فقیه را هیچ‌گاه فراموش نکنیم.

رمضانی‌پور گفت: تنفیذ حکم ریاست جمهوری کار تشریفاتی نیست، بلکه لازمه تشکیل دولت است و رئیس جمهور به آن چه در مراسم تحلیف قسم یاد می‌شود باید تا آخر کار به آنها پایبند باشد.

وی با اشاره به کمبود آب در روستاهای شهرستان رفسنجان تصریح کرد: نماینده مردم رفسنجان در مجلس، فرماندار و دیگر مسئولان نسبت به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.

امام جمعه رفسنجان افزود: نماز عید فطر در پارکینگ فعلی مصلا برگزار می‌شود که متعلق به شهرداری است و مردم برای ساخت و تکمیل مصلا بیشتر همت کنند.

منبع: بوتيا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

مشارکت بالا در انتخابات دشمن را مانوس می‌کند

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی گفت: دشمنان سعی دارند آرمان‌های انقلاب را زیر سوال ببرند و ریشه‌های انقلاب را بزنند مشارکت بالا باعث می‌شود که دشمن همچنان مثل گذشته مایوس باشند ...

یادداشت های خصوصی