یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 23 June 2024

رهبر انقلاب اسلامی با تبریك عید سعید میلاد مبارك عالِم آل محمد حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام خاطر نشان كردند: مقامات معنوی ائمه هدی (ع)، فراتر از درك عقلانی و توصیف زبانی است اما زندگی این بزرگواران، درسی عملی و جاودانه است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) در دیدار فرماندهان، پیشكسوتان و پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی كارنامه درخشان سپاه را نشان دهنده عمق هویت، شخصیت و تجربیات موفق یك ملت خواندند و در تبیین مفهوم پاسداری عمومی از انقلاب اسلامی تأكید كردند: پیام اصلی و جذاب انقلاب اسلامی خودداری از ظلم و مظلوم واقع نشدن است و همه مسائل از جمله رفتارها و گفتارهای سلطه گران باید در چارچوب چالش اساسی نظام سلطه با این پیام، تحلیل و تفسیر شود.
رهبر انقلاب اسلامی با تبریك عید سعید میلاد مبارك عالِم آل محمد حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام خاطر نشان كردند: مقامات معنوی ائمه هدی (ع)، فراتر از درك عقلانی و توصیف زبانی است اما زندگی این بزرگواران، درسی عملی و جاودانه است.
ایشان با اشاره به عمر 55 ساله امام هشتم و امامت حدوداً بیست ساله آن امام همام افزودند: حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام در همین مدت نسبتا كوتاه و در دوران اختناق شدید هارون با نگاهی بلند مدت، به گونه ای حقیقت اسلام، تفكر ولایت و مكتب اهل بیت پیامبر را بگونه ای گسترش و عمق بخشیدند كه دستگاه خونخوار دیكتاتور وقت از مواجهه با آن عاجز ماند و مجبور شد بر خلاف نقشه های اولیه خود آن امام بزرگوار را به شهادت برساند.
رهبر انقلاب روند شهادت و تدفین امام هشتم در مشهد مقدس را یك تدبیر و مهندسی الهی خواندند و افزودند: باید با همان انگیزه و نگاه امام رئوف، به كارهای بلند مدت نگریست و برنامه ریزی كرد.
ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با تجلیل از كارنامه حقیقتاً درخشان سپاه پاسداران خاطر نشان كردند: سپاه از عمق ایمان و اعتقاد، وارد میدان مجاهدت و مقاومت شد و به موازات تربیت با هوش ترین و قوی ترین فرماندهان و استراتژیست های نظامی، در عرصه های غیر نظامی نیز با تدبیرترین و بهترین مدیران را تربیت كرد و در اختیار دستگاههای حاكمیتی قرار داد.
حضرت آیت الله خامنه ای، “انقلابی زیستن و انقلابی ماندن” و “ثبات قدم” را از جلوه های زیبای سپاه پاسداران خواندند و خاطر نشان كردند: این تشكیلات قوی بنیه، هیچ گاه به بهانه هایی نظیر بروز تغییرات در جهان و ضرورت تغییر در داخل، از راه اصلی و صحیح منحرف نشد.
رهبر انقلاب با اشاره به بهانه جویی برخی برای توجیه وادادگی و پشیمانی افزودند: اینكه دنیا تغییر كرده است نمی تواند بهانه ای برای تغییر آرمانها و اهداف شود و راه درست طی شده را تغییر دهد.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: سپاه برای حفاظت از انقلاب، حتماً باید از تحولات و جریانهای عرصه های مختلف شناخت كافی و كامل داشته باشد.
رهبر انقلاب در همین زمینه به یك خَلط مبحث جاری در مباحث سیاسی اشاره كردند و افزودند: ضرورتی ندارد سپاه در عرصه سیاسی فعالیت كند اما پاسداری از انقلاب نیازمند شناخت دقیق واقعیت هاست بنابراین نمیشود مجموعه ای كه بازوی نگهبان انقلاب است درباره جریانهای گوناگون انحرافی، غیر انحرافی وابسته و یا دیگر جریانهای سیاسی، چشمی بسته و نابینا داشته باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه در تبیین مفهوم دقیق پاسداری از انقلاب به بحث مهم چالش اصلی و اساسی انقلاب پرداختند.
ایشان با تأكید بر این كه نباید چالش اصلی را به چالش های خطی، رویارویی های جناحی و تقابل های فردیِ این و آن تقلیل داد خاطر نشان كردند: چالش اصلی، مقابله نظام سلطه با پیام شوق آفرین انقلاب اسلامی یعنی خودداری از ظلم و مظلوم واقع نشدن است.
رهبر انقلاب با اشاره به نظم جدیدی كه انقلاب اسلامی به بشریت ارائه میكند خاطر نشان كردند: نظام سلطه دنیا را به دو بخش ظالم و مظلوم تقسیم كرده اما انقلاب اسلامی منطق ظلم ستیزی و پرهیز از ظلم را همراه آورده و این منطق باعث شد پیام انقلاب در مرزهای ایران محصور نماند و مورد استقبال ملتها قرار گیرد.
ایشان دولتهای جبّار، حكومتهای وابسته ی به نظام سلطه و شبكه های غارتگر بین المللی را از جمله مخالفان پیام انقلاب ملت ایران برشمردند و افزودند: نظام سلطه و وابستگان آن، سه سیاست اصلی “جنگ افروزی، فقر آفرینی و فساد انگیزی” را دنبال میكنند و اسلام با همه این سیاستها مخالف است و این مخالفت، مبنای چالش اساسی با انقلاب است.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه همه تحركات و توطئه های دشمنان در 34 سال اخیر را باید در چارچوب این چالش اساسی تحلیل كرد، افزودند: موضوع هسته ای نیز باید با این نگاه ارزیابی شود.
ایشان خاطر نشان كردند: ما نه بخاطر آمریكا و غیر آمریكا بلكه بعلت اعتقاداتمان سلاح هسته ای را قبول نداریم و وقتی میگوییم هیچ كس نباید سلاح هسته ای داشته باشد قطعا خودمان نیز دنبال آن نیستیم اما هدف حقیقی مخالفان ایران در این زمینه، چیز دیگری است.
رهبر انقلاب افزودند: این چند كشور البته نمیخواهند انحصارشان در زمینه انرژی هسته ای شكسته شود اما بخاطر این موضوع غوغا راه نمی اندازند. بنابراین غوغا و جنجال آفرینی آمریكا، غرب و جریانهای وابسته و دلبسته به آنها را در بحث هسته ای باید در چارچوب چالش عمیق نظام سلطه و انقلاب اسلامی درك و تحلیل كرد.
حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین عمق خصومت مستكبران با انقلاب اسلامی تأكید كردند: عظمت امام خمینی(ره) بگونه ای بود كه دشمنان نیز برای ایشان احترام قائل بودند اما در عمق نگاه دشمنان هیچ كس مبغوض تر از آن آفتاب فروزان نبود چرا كه امام راحل با بصیرت كامل، اهداف خصمانه آنها را درك میكرد و همچون سدی مستحكم، قاطعانه در مقابل آنها می ایستاد.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: امروز هم همین طور است و هر كس به پیام اصلی انقلاب پایبندتر باشد و توطئه ها و رفتارهای دشمنان را در چارچوب چالش نظام سلطه با انقلاب اسلامی تحلیل كند در چشم مستكبران بیش از دیگران مورد خشم و غضب قرار دارد.
ایشان با اشاره به پیچیدگی های دنیای دیپلماسی افزودند: عرصه دیپلماسی، عرصه لبخند و درخواست مذاكره و مذاكره است اما همه این رفتارها باید در چارچوب چالش اصلی فهم و درك شود.
رهبر انقلاب ضمن موافقت با حركت های صحیح و منطقی در سیاستهای خارجی و داخلی افزودند: با مسئله ای كه سالهای پیش نرمش قهرمانانه خواندم موافقم چرا كه این حركت در مواقعی بسیار خوب و لازم است اما با پایبندی به یك شرط اصلی.
ایشان درك ماهیت طرف مقابل و فهم صحیح هدفگذاری او را، شرط اصلی استفاده از تاكتیك نرمش قهرمانانه اعلام كردند و افزودند: یك كُشتی گیر فنی نیز برخی مواقع بدلیل فنی نرمش نشان میدهد اما فراموش نمیكند كه حریفش كیست و هدف اصلی او چیست؟
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان با تأیید سخنان فرمانده كل سپاه پاسداران درباره وظایف این نهاد افزودند: این وظایف را با تكیه بر درك صحیح از موضوعی كه پاسداری آن را بعهده دارید و با ثبات قدم دنبال كنید.
ایشان با توصیه موكد به سپاهیان پاسدار، برای تكیه بر معنویات افزودند: البته تكیه بر معنویات هیچ منافاتی با پرداختن به اصول مادی كار و تنظیم درست آن ندارد.
بخش پایانی سخنان رهبر انقلاب تأكید بر آینده درخشان انقلاب اسلامی بود.
ایشان برای تبیین این موضوع كه آینده درخشان انقلاب یك واقعیت است نه یك دلخوش-كنك دو استدلال مطرح كردند كه اولین آن استدلالِ تجربه بود.
رهبر انقلاب با اشاره به تفاوت حیرت انگیز موقعیت كنونی كشور در عرصه های علمی، نظامی، مدیریتی و اقتصادی و دیگر عرصه ها، با اوضاع كشور در اوایل پیروزی انقلاب افزودند: همه این پیشرفتها در كوران فشار و توطئه های دشمنان بدست آمده و این تجربه گرانبها نشان میدهد كه هیچ مانعی نمیتواند ملتی مومن، منسجم و مصمم كه راه خود را می شناسد متوقف كند.
رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند: خساراتی كه دنیای اسلام در حوادث اخیر منطقه متحمل شد ناشی از آن بود كه برخی راه را بلد نبودند و نمیدانستند، البته اوضاع اینگونه نمی ماند و بیداری بی سابقه اسلامی كار خود را خواهد كرد.
ایشان دومین استدلال خود را برای اثبات آینده روشن انقلاب اسلامی بر پایه منطق و محاسبه علمی استوار كردند.
رهبر انقلاب خاطر نشان كردند: ملت ایران با منطق و محاسبه علمی به پیش میرود اما دشمن به علت ساخت متناقض درونی حتی اگر بر زبان نیاورد در حال عقب نشینی و ضعف است و در این رویارویی، طبعاً آینده از آن كسی است كه با حساب و كتاب به پیش میرود.
تأكید بر استحكام ساخت درونی نظام، استمرار پیشرفت علمی، رشد تولید داخلی و تكیه بر استعداد داخلی آخرین نكات سخنرانی رهبر انقلاب در این دیدار بود.
ایشان تأكید كردند آینده درخشان انقلاب حتمی است اما تحقق دیر یا زود آن بستگی به عملكرد ملت و مسئولان دارد اگر متحد، مستحكم و مصمم باشیم این آینده زودتر محقق میشود و اگر دچار تنبلی، خودخواهی و مشكلات دیگر شویم دیرتر به سراغمان می آید.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در گزارشی مهمترین محورهای عملكرد حوزه ی نمایندگی ولی فقیه در سپاه را بیان كرد.
سردار سرلشكر جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در گزارشی با تبیین دستاوردهای ارزشمند سپاه در عرصه های نظامی و فرهنگی تأكید كرد: امروز سپاه پاسداران با بهره مندی از تجارب انقلاب اسلامی قادر است قدرتمندانه از همه چالشهای فراروی انقلاب عبور كرده و با نگاه به آرمانهای انقلاب اسلامی عزتمندانه مسیر پیشرفت را بپیماید.
سردار جعفری تعهد انقلابی سپاه در دفاع همه جانبه از آرمانهای نظام، امام و شهیدان را مورد اشاره قرار داد و گفت: سپاه پاسداران با قدرت بازدارندگی و همه جانبه، قدرت تهاجمی خود را در همه ابعاد در معرض نوسازی و آمادگی های بیشتر قرار داده است.

منبع:خامنه اي دات اي ار

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

واژگونی خونین بخاطر خواب آلودگی راننده پژو پارس درمحور انار _ یزد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ حسن زمانی رییس مرکز اورژانس انار گفت: ساعت ۵:۱۷ صبح امروز ۲۲ خرداد ماه یک‌مورد واژگونی سواری پژو پارس در ۲۰ کیلومتری محور انار – یزد به مرکز عملیات اورژانس گزارش داد ...

یادداشت های خصوصی