چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 12 June 2024

ايشان در ادامه افزود تنها راه مناسب و موثر برای پیشگیری از این بیماری انجام به موقع عملیات واکسیناسیون و ایمن سازی جمعیت گاو و گوساله و جلوگیری از ورود دام های آلوده به جمعیت دامی می باشد

 

به گزارش انارما،مسئول شبکه دامپزشکی شهرستان انار گفت: فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی گاوی در شهرستان انار از ابتدای مهر ماه سالجاری آغاز می شود و به مدت 20 روز کاری ادامه دارد.

w

 

 منصوری نژاد گفت: پیش بینی می گردد در این فاز بیش از 1100 رأس گاو در دامداری های صنعتی و سنتی علیه بیماری تب برفکی واکسینه شوند.

این واکسیناسیون کاملا رایگان و توسط بخش دولتی و خصوصی صورت خواهد گرفت.

 

وی تصریح کرد: تب برفکی بیماری ویروسی بسیار واگیردار است و باعث خسارات قابل توجهی به دامداران خواهد شد. از مهمترین نشانه های بیماری تب برفکی در دام بیمار وجود تاول در دهان و یا بالای سم و یا روی پستان دام می باشد. از دیگر علائم این بیماری می توان به تورم و زخم دهان که باعث ریزش بزاق و بی اشتهایی در دام می شود اشاره کرد. تورم و زخم سم باعث لنگش در دام می گردد.این بیماری باعث تلفات بالای دام، کاهش تولید شیر و گوشت، کاهش رشد و کاهش وزن در دام ها می گردد.

 

ايشان در ادامه افزود تنها راه مناسب و موثر برای پیشگیری از این بیماری انجام به موقع عملیات واکسیناسیون و ایمن سازی جمعیت گاو و گوساله و جلوگیری از ورود دام های آلوده به جمعیت دامی می باشد.

آقاي دكتر منصوري در پايان عنوان كردند: خوشبختانه با واكسيناسيون انجام شده تا بحال تلفات جاني در دامها نداشته ايم كه اين مستلزم همكاري بين دامداران و شبكه ي بهداشت بوده است.

.

 

 

 

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی