چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 12 June 2024

دولت ظالم آمریکا در این زمان از فرصت به دست آمده که متاسفانه با غفلت مسلمانان بوده است

خطیب نماز جمعه امروز تهران گفت: افراطی‌ها و تندروهای فتنه ۸۸ که میدان‌داری می‌کردند نمی‌تواند هیچ سنخیتی با کابینه اعتدال داشته باشند و تنها یک کابینه معتدل می‌تواند در این مسیر موفق عمل کند.
2-1020

به گزارش انارما ، آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب امروز نماز جمعه تهران در خطبه‌های دوم نماز جمعه با اشاره به ماه مبارک رمضان و برگزاری شب قدر، گفت: شب قدر سراسر کشور را فضای عشق به ذات مقدس ربوبی را فرا گرفته بود و امروز هم شما مردم عزیز با حضور در راهپیمایی روز قدس از توشه‌های ارزشمند قیامت بهره بردید.

وی با بیان اینکه حضور شما در راهپیمایی روز قدس و حمایت از مظلوم مبنای قرآنی و روایی دارد، افزود: طبق فرموده قرآن، گام‌هایی که به غضب درآوردن دشمن منجر شود عملی صالح است و طبق حدیث نقل شده از مولی علی (ع) مسلمان باید همیشه خصم ظالم و یاور مظلوم باشند، رفتار امروز شما مصداق همین روایت است.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با اشاره به اهمیت روز قدس و مسئله فلسطین برای جهان اسلام، تصریح کرد: بیش از ۶۰ سال است که ۵ میلیون انسان به دلیل خودخواهی کشورها و کافران آواره شده‌اند و در این مسیر ۲۵۰ کودک و نوجوان زندانی، ۱۴ زن اسیر،‌ ۵۲۷ نفر محکوم به حبس ابد شده‌اند  و ۱۴۰۰ انسان مظلوم در وضعیت وخیم به سر می‌برند، همه آنها مسلمان و مظلوم هستند و حضور شما در این راهپیمایی حمایت از این مظلومان را با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به دنبال دارد.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به نگاه آمریکا و کشورهای غربی به مسئله فلسطین گفت: دولت ظالم آمریکا در این زمان از  فرصت به دست آمده که متاسفانه با غفلت مسلمانان بوده است در پی زنده کردن دوباره مذاکرات سازش است در حالی که این مذاکرات در طول بیش از ۶۰ سال گذشته ذره‌ای سود و منفعت برای مردم مظلوم فلسطین نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه اگر خیری برای مردم فلسطین بوده، به برکت مقاومت و انتفاضه‌های جانانه رقم خورده است، تصریح کرد: مقاومت ۲۲ روزه غزه و ۸ روزه مردم فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی آنها را تثبیت کرد و باعث ضعیف شدن رژیم صهیونیستی شد.

آیت‌الله خاتمی افزود: مسئله فلسطین تنها و تنها در سایه مقاومت حل می‌شود ولا غیر و تمام این مذاکرات در مسیر مشروعیت‌بخشیدن به رژیم صهیونیستی و ایجاد حاشیه امن برای این رژیم است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه راهبردی که چند سال اخیر در کاخ سیاه که کاخ سفیدش نامیده‌اند، طراحی شده است، ایجاد تفرقه در جهان اسلام است، گفت: یک مشت احمق ساده‌لوح تکفیری را پیدا کرده‌اند که مثل آب خوردن آدم می‌کشند و آنها را به جان جهان اسلام انداخته‌اند، کسی که در این مسیر سود می‌برد آمریکا و رژیم صهیونیستی است،‌ تکفیری‌ها با پول آمریکا و بیگانگان تغذیه می‌شوند تا در عراق به راحتی انسان‌ها را به خاک و خون بکشانند و در سوریه جنایت‌کنند،  قطعا اینها وابسته به بیگانگان و صهیونیست جهانی هستند.

خطیب امروز نمازجمعه تهران در همین زمینه خاطر نشان کرد: تاکتیک و هدف اصلی آنها از این مسئله ایجاد اختلاف و تفرقه بین سنی و شیعه است.

خاتمی با اشاره به حوادث مصر نیز گفت: در مصر برادر کشی در اوج خودش به راه افتاده است، ما مردم مصر را مردمی فهیم و متمدن می‌دانیم که همه آنها اسلام را می‌خواهند، در طول این یک سال گذشته مردم مصر به قانون اساسی رای داده‌اند و مجلسی را انتخاب کرده‌اند که اکثریت آن مسلمانان بوده‌اند،  امروز آنها را به جان هم انداخته‌اند قطعا کسانی که در میدان التحریر و میدان رابعه هستند، اسلام را می‌خواهند و کسی که در این مسیر از این اختلاف سود می‌برد رژیم صهیونیستی و آمریکاست.

وی خطاب به مردم مصر یادآور شد: امروز از این تریبون که تریبون ام‌القرای جهان اسلام است به آنها پیام می‌دهیم که با یکدیگر گفت‌وگو کنند و از ارمغان بیداری اسلامی خود دفاع کنند و نگذارند این ارمغان در راهی که آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌خواهند حرکت کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: همین مسئله در کشوری مانند تونس رخ می‌دهد و ما از خداوند می‌خواهیم که این فتنه‌ها با هوشیاری مسلمانان و لطف خدا برطرف شود.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به قرار دادن نام حزب‌الله لبنان در لیست گروه‌های تروریستی از سوی اتحادیه اروپا گفت: این مسئله به جد عجیب و غریب است زیرا حزب‌الله لبنان یک جریان سالم متدین و ملی است که از تمامیت ارضی لبنان حمایت می‌کند و تنها گروهی است که در برابر تجاوزهای رژیم صهیونیستی ایستادگی می‌کند، اما آنها در اقدامی عجیب بخش نظامی آن را تروریست و بخش سیاسی آن را گروهی سیاسی اعلام می‌کنند‌، این طرحی است که چه بسا انگلیس آن را طراحی کرد و اتحادیه اروپا را در این طرح به دنبال خود برد.

وی ادامه داد: اتحادیه اروپا در حالی حزب‌الله لبنان را گروه تروریستی اعلام می‌کند که از جریان جهنمی منافقین که تنها در ایران ۱۷ هزار انسان را کشتند، حمایت می‌کند این مسئله مایه تاسف است و آبروی اتحادیه اروپا را که به دنبال این بود که نشان دهد مستقل از آمریکا عمل می‌کند را برد؛ اروپا  در حرکتی برده‌وار نوکری خود را به آمریکا با این اقدام نشان داد، اما آنها بدانند با این ماجرا آبروی خودشان را بردند زیرا حزب‌الله لبنان محبوب مردم لبنان و مردم جهان است و به عنوان استخوانی در گلوی رژیم صهیونیستی و خاری در چشمان این رژیم باقی خواهد ماند.

خطیب موقت نمازجمعه امروز تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام اخیر کنگره آمریکا در تصویب تشدید تحریم‌ها علیه ایران گفت: این رفتار آنها نشان می‌دهد که آنها با ایجاد فشار به ملت ایران می‌خواهند آنها را از پایبندی به آرمان‌های اسلامی خود بازدارند، زیرا آنها با ایران اسلامی طرف هستند نه ایران هسته‌ای.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: آنها طبق فرموده رهبر انقلاب که فرمودند ما به دنبال بمب اتم نیستیم، متوجه شدند که ایران به دنبال دستیابی به سلاح اتمی نیست اما با بهانه‌های جدید به دنبال این هستند که نظامی  اسلامی در جهان نباشد، مطمئنا اگر مسئله هسته‌ای تمام شود آنها مسائل دیگری  مانند حقوق بشر را مطرح می‌کنند همانگونه که در مسئله ترکیه و پیوستن آن به اتحادیه اروپا خواستار دوری آن از قوانین اسلامی شدند.

وی تصریح کرد: جواب ما به این اقدام اتحادیه اروپا همان جواب گذشته است همانی که امام (ره)‌ فرمودند که اگر دشمنان ما را تحریم اقتصادی کردند ما فرزند رمضانیم و اگر تحریم نظامی کنند ما فرزند محرم هستیم و با این رفتارها ملت ایران در مسیر خود نستوه‌تر و ثابت‌قدم‌تر خواهد بود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در ادامه با اشاره به روز پایانی فعالیت دولت نهم و دهم گفت: از سختکوشی و خستگی ناپذیری این دولت و دولتمردان تقدیر می‌کنیم زیرا سختکوشی و خستگی ناپذیری این دولت در طول ۸ سال گذشته مسئله‌ای است که کسی نمی‌تواند درباره آن کمترین تردیدی به خود راه دهد. به این عزیزان خدا قوت می‌گوییم و برای دولت آینده آرزوی موفقیت می‌کنیم.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به مراسم تنفیذ رئیس جمهور جدید، افزود: فردا طبق اصول قانون اساسی مراسم تنفیذ رئیس‌جمهور منتخب است و پس فردا طبق بند ۱۲۱ قانون اساسی  مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید با حضور ۱۱ رئیس‌جمهور، ۲ نخست وزیر و ۹ وزیر خارجه که اعلام آمادگی کرده‌اند برگزار می‌شود، از خدا می‌خواهیم که به رئیس‌جمهور منتخب توفیق خدمت به مردم را عنایت کند.

وی افزود: موضع ما همواره موضع ولایت است، ایشان اعلام کردند که باید به این دولت کمک کرد؛ رئیس جمهورمنتخب تنها رئیس جمهور اکثریت مردم  نیستند که رئیس جمهور همه ملت هستند، پایبندی به ۷ ماده قانونی که در مراسم تحلیف بر اساس قانون اساسی وجود دارد کشور را در برابر همه مسائل بیمه می‌کند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه امیدواریم کابینه دولت یازدهم نیز باید کابینه معتدلی به تمام معنا باشد، گفت: ما جز خیر و موفقیت آقایان چیزی نمی‌خواهیم و اگر چیزی می‌گوییم از سر دلسوزی است و آرزوی موفقیت آنها را از خداوند طلب می‌کنیم؛ یک کابینه معتدل می‌تواند روحانی را حمایت کند و افراطی‌ها و تندروهای فتنه ۸۸ که میدان‌داری می‌کردند نمی‌تواند هیچ سنخیتی با کابینه اعتدال داشته باشند و تنها یک کابینه معتدل می‌تواند در این مسیر موفق عمل کند.

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی