چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 12 June 2024

خشونت تايلندي‌ها دو کارت زرد را براي بونماسان و سورات سوکا به همراه داشت. ۱۵ دقيقه پاياني بوريرام نااميدانه براي جبران گل خورده تلاش کردند اما کرنرها و شوت‌هاي پياپي سودي براي بوريرام نداشت و تنها يک کارت زرد را براي آندرانيک تيموريان به همراه داشت، بازيکني که در دقيقه ۲+۹۰ گل دوم استقلال را به ثمر رساند

 

استقلال با برتري مقابل بوريرام در مجموع دو ديدار رفت و برگشت به جمع ۴ تيم برتر ليگ قهرمانان آسيا راه يافت.
`

به گزارش انارما ، ديدار بوريرام و استقلال در دور برگشت از مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه تاندر کاستل بوريرام آغاز شد که در نهايت اين ديدار با برتري ۲ بر يک و پيروزي ۳ بر يک استقلال در مجموع ۲ ديدار رفت و برگشت خاتمه يافت. اوسمار باربا (۳۸) براي بوريرام و حنيف عمران‌زاده (۵۳) و آندرانيک تيموريان (۲+۹۰) براي استقلال در اين ديدار گلزني کردند.

۲ تيم بازي را با احتياط آغاز کردند و مشغول محک يکديگر بودند که شوت تيموريان به سمت دروازه بوريرام يخ بازي را آب کرد اما سيواراک توپ را مهار کرد. اين شوک سبب شد تا تايلندي‌ها چند حمله را روي دروازه استقلال تدارک ببيند که نتيجه‌اي نداشت.خسرو حيدري نخستين اخطاري اين ديدار بود که در اواسط نيمه اول از سوي داور جريمه شد.

بعد از دقايقي بازي بي‌هدف، بوريرامي‌ها ۲ حمله خطرناک را روي دروازه استقلال تدارک ديدند. در اولين صحنه توپ از مقابل دروازه عبور کرد و همان توپ به ارسالي براي جاکافان تبديل شد که ضربه سر او از کنار دروازه به بيرون رفت، بعد از آن هم دخالت صادقي و رحمتي توانست مانع از ايجاد موقعيت گلزني براي سوکائو شود.

استقلال در نيمه نخست تنها به تجمع در نيمه زمين خودي اکتفا کرد و همين موضوع به بوريرام فرصت داد تا حملات خود را به ويژه از سمت راست افزايش دهد. عمران زاده هم ديگر بازيکن فرصتي که قلعه‌نويي و تيمش در اختيار بوريرام گذاشتند در دقيقه ۳۸ اين فرصت را به تايلندي‌ها داد تا به گل برسند. کرنر ارسالي از سمت چپ را اوسمار باربا، مدافع گلزن بوريرام در حالي که عمران‌زاده، صادقي و منتظري تنها نظاره‌گرش بودند، با ضربه سر وارد دروازه استقلال کرد تا در مجموع ۲ ديدار رفت و برگشت نتيجه کار يک بر يک مساوي شود.

استقلال در ادامه کمي از لاک دفاعي بيرون آمد اما حملات ۲ تيم گل ديگري نداشت و بازي با برتري يک بر صفر بوريرام در نيمه نخست خاتمه يافت.

با آغاز نيمه دوم استقلال فرهاد مجيدي را به ميدان آورد و حملاتش را افزايش داد. ضربه خسرو حيدري را مدافع بوريرام در مقابل دفع کرد و ضربه سر مجيدي از روي دروازه به بيرون رفت تا نشان دهد استقلال در نيمه دوم تيم متفاوتي خواهد بود. حملات استقلال خيلي زود به نتيجه رسيد و در دقيقه ۵۳ کرنر ارسالي از سمت راست را حنيف عمران زاده به گل تساوي استقلال تبديل کرد تا کار بوريرام بسيار دشوار شود. لحظاتي بعد ضربه آکروباتيک مجيدي را مدافع بوريرام به زحمت دفع کرد. لگد کردن بازوي مصدوم آندو تيموريان از سوي بازيکن تايلندي يکي از زشت ترين صحنه‌هاي اين ديدار را رقم زد.

خشونت تايلندي‌ها دو کارت زرد را براي بونماسان و سورات سوکا به همراه داشت. ۱۵ دقيقه پاياني بوريرام نااميدانه براي جبران گل خورده تلاش کردند اما کرنرها و شوت‌هاي پياپي سودي براي بوريرام نداشت و تنها يک کارت زرد را براي آندرانيک تيموريان به همراه داشت، بازيکني که در دقيقه ۲+۹۰ گل دوم استقلال را به ثمر رساند.

در نهايت ديدار با برتري ۲ بر يک شاگردان قلعه‌نويي خاتمه يافت تا استقلال در مجموع ۲ ديدار مقابل بوريرام به برتري ۳ بر يک دست يابد. با گذشت ۳ سال از سال ۲۰۱۰ که ذوب‌آهن به جمع ۴ تيم برتر آسيا و سپس فينال ليگ قهرمانان رسيد، اين بار شاگردان قلعه‌نويي به جمع ۴ تيم نهايي ليگ قهرمانان آسيا راه يافتند.

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی