چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024

تنها وزارت کشور است که وزیر خود را نشناخته است. تا کنون جدی ترین گزینه برای این وزارتخانه علی یونسی بود که با معرفی وی به عنوان معاون حقوقی رئیس جمهور، وزارت کشور وی منتفی شده است

 

فهرست کابینه حسن روحانی،یک روز پیش از مراسم تنفیذ و تحلیف نهایی شده است و وزرای مشخص شده به تدریج مذاکرات خود با نمایندگان مجلس برای روز رای اعتماد را آغاز کرده اند.

img11021690

 

به گزارش انارما،فهرست قطعی کابینه روحانی؛یک وزارتخانه هنوز وزیر ندارد!فهرست کابینه حسن روحانی،یک روز پیش از مراسم تنفیذ و تحلیف نهایی شده است و وزرایی مشخص شده به تدریج مذاکرات خود با نمایندگان مجلس برای روز رای اعتماد را آغاز کرده اند.

در این میان، تنها وزارت کشور است که وزیر خود را نشناخته است. تا کنون جدی ترین گزینه برای این وزارتخانه علی یونسی بود که با معرفی وی به عنوان معاون حقوقی رئیس جمهور، وزارت کشور وی منتفی شده است. حجت الاسلام علوی هم که برای وزارت کشور مطرح بود، برای وزارت اطلاعات معرفی شده است و او نیز به وزارت اطلاعات خواهد رفت.

بر اساس این گزارش، جدی ترین کاندیدای این وزارتخانه در حال حاضر علی شمخانی است؛ کسی که به نظر می رسد بین سطوح کلان مدیریت کشور و رئیس جمهور منتخب نسبت به او اجماع و اعتماد وجود دارد. علی شمخانی در مجلس شورای اسلامی هم شانس بسیار بالایی دارد که در صورت معرفی، یکی از وزاریی باشد که بیشترین آراء را از مجلسیان به دست آورد.

به غیر از وزارت کشور، سایر انتخاب سایر وزراء نهایی شده است و آنان به صورت ضمنی و آشکار در حال رایزنی با مجلسیان هستند.

در این بین حضور اسحاق جهانگیری‌ برای ‌معاون اولی رئیس جمهور، محمد جواد ظریف به سمت وزیر امور خارجه، بیژن نامدار زنگنه به سمت وزیر نفت، حمید چیت چیان به سمت وزیر نیرو، محمد علی نجفی به سمت وزیر آموزش و پرورش، محمود حجتی به سمت وزیر جهاد کشاورزی، عباس احمد آخوندی به سمت وزیر راه و شهرسازی، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی به سمت وزارت بهداشت، علی ربیعی برای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، نعمت زاده به عنوان وزیر صنایع، میلی منفرد به عنوان وزر علوم، واعظی وزیر مخابرات، دهقان برای وزارت دفاع ،طبیب نیا بری اقتصاد، ورزش سلطانی فر و علی جنتی برای وزارت ارشاد، قطعی شده است.

برای بانک مرکزی ولی الله سیف گزینه قطعی است. سازمان مدیریت و برنامه ریزی را محمد باقر نوبخت بر عهده خواهد گرفت. علی یونسی به معاونت حقوقی ریاست جمهوری خواهد رفت. مجید انصاری معاونت پارلمانی رئیس جمهور را بر عهده می گیرد.

محمد نهاوندیان ریاست دفتر رئیس جمهور است. مرتضی بانک ریاست نهاد ریاست جمهوری را بر عهده می گیرد و حسین فریدون هم مسئول دفتر ویژه حسن روحانی خواهد بود. معاونت اجرایی رئیس جمهور نیز محمد شریعتمداری است. وی در دولت خاتمی وزارت بازرگانی را بر عهده داشت.

در این بین مذاکرات برای بر عهده گرفتن بنیاد شهید توسط حسن اعلایی همچنان ادامه دارد.

منبع:افق

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی