دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ | Monday 30 November 2020

در وزن ۸۴ کیلوگرم که ۳۴ کشتی‌گیر وزن کشی کرده بودند و طالب نعمت‌پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل خوزه برازون از کلمبیا با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد تا راهی دور سوم شود

فرنگی‌کار وزن ۸۴ کیلوگرم تیم ایران با غلبه بر سامان طهماسبی کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل کشور آذربایجان به عنوان قهرمانی رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان – ۲۰۱۳ بوداپست دست یافت. این نخستین مدال طلا و اولین مدال کاروان کشتی فرنگی ایران در این رقابتها بود.
408641_511

به گزارش انارما، در ادامه دومین روز از چهل‌وچهارمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (شنبه) در بوداپست مجارستان آغاز شده است، طالب نعمت‌پور نماینده وزن ۸۴ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار نهایی مقابل نماینده آذربایجان به مدال طلا رسید.
وی در دیدار فینال با نتیجه ۵ بر ۳ از سد سامان طهماسبی، کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل آذربایجان گذشت و مدال طلا را بر گردن آویخت.

در وزن ۸۴ کیلوگرم که ۳۴ کشتی‌گیر وزن کشی کرده بودند و طالب نعمت‌پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل خوزه برازون از کلمبیا با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد تا راهی دور سوم شود.

نعمت پور در دور سوم برابر حمزاتوف از بلاروس با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد تا به مرحله یک چهارم نهایی برسد. وی در مرحله یک چهارم نهایی برابر حریفش تورسینوف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به این ترتیب با قدرت تمامی رقبایش را در کمتر از ۳ دقیقه شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی گردید.

دارنده نشان طلای آسیا در مرحله نیمه نهایی برابر یانکوفسکی از لهستان در یک کشتی زیبا موفق به شکست ۵ بر ۲ حریفش شد و راهی فینال مسابقات جهانی شد . نعمت‌پور در فینال مسابقات نیز برابر سامان طهماسبی کشتی ایرانی الاصل تیم آذربایجان با حساب ۵ بر ۲ پیروز شد تا نخستین مدال جهانی خود را بدست آورد.
در این وزن حمزاتو از بلاروس و لورینچ از مجارستان به مدال برنز رسیدند.

پیش از این محمد نوربخش (۶۰ کیلوگرم) از دور رقابت‌ها کنار رفته بود و تا دقایقی دیگر مهدی علیاری برای کسب مدال برنز وزن ۹۶ کیلوگرم به مصاف بالاژ کیس از مجارستان خواهد رفت.

منبع:فرهنگ

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی