یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024

زمانيكه سپاه و بسيج نسبت به تهاجم دشمن به انسجام رسيد شمارش معكوس دشمن نسبت به جنگ همراه با نا اميدي امريكا يي ها آغاز گرديد

به گزارش انارما ،سرهنگ اسماعيل زاده فرماندهي ناحيه مقاومت بسيج سپاه شهرستان انار در مصاحبه اي با خبرنگارما،ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس، ماهيت جنگ تحميلي را بيان نمودند.

2

جناب سرهنگ اسماعيل زاده در ابتدا فرمودند:از اتمام جنگ 25سال ميگذرد و اين جنگ بخاطر عهد نامه ي 1975 و يا چند صد كيلومتر خاك و يا نصف شط العرب نبود.هدف نهايي اين جنگ سرنگوني نظام جمهوري اسلامي بود.

صدام ميگويد:ما از انهدام و تجزيه ي ايران ناراحت نميشويم و طارق عزيز،نخست وزير وقت عراق اعلام ميكند:وجود پنج ايران كوچك بهتر از وجود يك ايران واحد خواهد بود،ما از شورش ملت هاي ايران پشتيباني خواهيم كرد بنابراين آنها به اين موضوع  واقف بودند كه در ان برهه از زمان ارتش ، سپاه،و بسيج فاقد انسجام نظامي است.

در ادامه سرهنگ اسماعيل زاده فرمود:زمانيكه سپاه و بسيج نسبت به تهاجم دشمن به انسجام رسيد شمارش معكوس دشمن نسبت به جنگ همراه با نا اميدي امريكا يي ها آغاز گرديد.از يك طرف عزل بني صدر و از طرف ديگر عمليات طبس با هدف آزاد سازي گروگان هاي امريكايي،عراقي ها را بر ان داشت كه امريكا در مرحله ي سوم به اقدام نظامي بزرگتري دست خواهد زد.

در حاليكه برنامه ي مذاكره ي محرمانه مقامات عراق و امريكا كه از سوي مغز متفكر شان يعني برژينسكي طراحي شده بود كه با ياري خداوند و بدست رزمندگان تحت امر حضرت امام(ره) با شكست رو به رو شد و بر همگان نمايان شد كه تهاجم عراق به ايران در واقع تهاجم به يك انقلاب بود و ماهيت تجاوز عراق و مقاومت مردمي جمهوري اسلامي نشان دهنده پيوستگي عميق اهداف جنگ با انقلاب اسلامي بود.

ايشان در پايان تصريح كردند كه جنگ در شرايطي اغاز شد كه ارتش عراق به 48يگان،800قبضه توپ ،5400دستگاه تانك و نفربر،400قبضه توپ ضد هوايي،366فروند هواپيما،400فروند هلي كوپتر مجهز بود كه به خاك ايران تجاوز كرد و رزمندگان اسلام با دعايي بر لب و سلاحي در دست حتي يك وجب از خاك جمهوري اسلامي ايران را به دشمن ندادند.

و در آخر يك خاطره از زبان  جناب سرهنگ اسماعيل زاده:

ما بعد از اينكه آموزش هاي لازم را براي عمليات آبي و خاكي و الفجر8 ديديم براي شناسايي به منطقه رفتيم و بعد از عقب رفتن نيروها ي  ژاندارمري در خط اروند رود سر جاي آنها مستقر شديم. شب عمليات همه ي رزمندگان وداع كردند و سوار بر قايق نماز مغرب و عشاء را به پا داشتند.ما سوار بر قايق در ابهاي مواج وحشتناك اروند به خط دشمن زديم و به ياري خداوندهيچ يك از تير هاي كمين دشمن بر روي اروند به ما اصابت نكرد آنچنان رعب و وحشت دشمن را فراگرفته بود كه در مرحله ي اول پا به فرار گذاشتند.صبح ان روز بعد از اگاه شدن صدام از تصرف فاو توسط رزمندگان ايران،اقدام به استفاده از سلاح شيميايي كرد كه شايد تلفات زيادي از نيروهاي خودي بگيرد.

اما به ياري خداوند همه ي رزمندگان با امادگي مقابله با عوامل شيميايي اين توطئه ي دشمن را هم شكست دادند.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی