پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ | Thursday 30 May 2024

در این مراسم سران قوا و رئیس جمهور منتخب، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزرای دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، مسئولان قوه قضاییه، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی و شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشي کشور، خانواده‌های معظم شهدا و شهدای هسته‌ای و سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی نیز حضور دارند

مراسم تنفيذ حکم رياست جمهوري حجت‌الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني رئيس‌جمهور منتخب مردم با حضور شخصيت‌هاي کشوري و لشکري در حسينيه امام خميني(ره) برگزار شد.

به گزارش انارما،مراسم تنفيذ حکم رياست جمهوري حجت‌الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني رئيس‌جمهور منتخب مردم دقايقي پيش آغاز شد.

در این مراسم سران قوا و رئیس جمهور منتخب، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزرای دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، مسئولان قوه قضاییه، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی و شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشي کشور، خانواده‌های معظم شهدا و شهدای هسته‌ای و سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی نیز حضور دارند.

** در ابتداي مراسم سرود ملي جمهوري اسلامي ايران نواخته شد.

** کريم منصوري يکي از قاريان برجسته قرآن کريم در حال تلاوت آياتي از کلام‌الله مجيد است.

** در سمت چپ رهبر فرزانه انقلاب به ترتيب حجت‌الاسلام و المسلمين روحاني، ايت‌الله هاشمي رفسنجاني و علي لاريجاني و در سمت راست ايشان به ترتيب محمود احمدی‌نژاد، آيت‌الله جنتی و آيت‌الله آملی لاریجانی نشسته‌اند.

** مصطفي محمدنجار وزير کشور در ابتداي مراسم گزارشي از چگونگي برگزاري يازدهمين دور انتخابات رياست جمهوري به محضر رهبرمعظم انقلاب و حاضران در مراسم ارائه مي‌کند.

** گزارش وزير کشور پايان يافت.

** حجت‌الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني رئيس دفتر مقام معظم رهبري حکم تنفيذ رياست جمهوري حجت‌الاسلام و المسلمين روحاني را قرائت کرد.

متن حكم تنفيذ رياست جمهوري آقای دکتر روحانی به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با سپاس به درگاه خداوند حکیم و قدیر و درود بر پیامبر گرامی و خاندان مکرمش، آغاز دور تازه یی از زنجیره ی خدمت و مسئولیت سنگین اجرایی در کشور را، به ملت بزرگ ایران تبریک می گویم و در برابر الطاف کریمانه ی الهی که کمک و هدایتش، عزم و توان و کامیابی در ایجاد حماسه یی دیگر را به این ملت بخشید، جبهه ی خشوع و شکر بر زمین می سایم.

ملت ایران مفتخر است که مسیر مردمسالاری اسلامی را در دوره های پی در پی با انگیزه و نشاط، پیموده و این درخت سرسبز و ثمربخش را در هر دوره، سرافرازتر و ریشه دارتر کرده است. در این نوبت نیز ملت ایران، با آگاهی و بصیرت، میدان را با حضور مبارک خود مزین ساخت و به دشمنان که برای دلسرد کردن مردم از هیچ تلاش سیاسی و تبلیغاتی فروگذار نکرده بودند، پاسخی قاطع و پرمعنی داد. مشارکت گسترده مردم و برگزیدن منتخب شایسته یی که آزمون بیش از سه دهه خدمت به نظام جمهوری اسلامی را در کارنامه خود نگاشته و از دوران مبارزات انقلابی تا دهه ها پس از پیروزی انقلاب، از سنگر روحانیت، به مقاومت در برابر دشمنان انقلاب پرداخته است، پیامهایی روشن به همه رسانید؛ پیام وفاداری خدشه ناپذیر به انقلاب؛ پیام اعتماد و امید به نظام جمهوری اسلامی؛ پیام اعتماد به روحانیت شجاع و پیشرو؛ و اعتماد به خدمتگزارانی که با همت و ابتکار خود، بر آنند که بر موفقیتها افزوده و از مشکلات بکاهند.

آنچه ملت ایران هموراه و اکنون، از حضور انتخاباتیِ پرشور و بی تنش به دست آورده است، تنها نقش آفرینی در مدیریت کشور و برگزیدن و برکشیدن خدمتگزارانی تازه نفس برای دوره یی تازه نیست، بلکه فراتر از آن، نشان دادن پختگی و بلوغ سیاسی یی است که اقتدار ملیِ او را با حکمت و عقلانیت در می آمیزد و او را در افکار عمومی جهان، در رتبه ی والایی از عزت و شکوه می نشاند. آنان که خواسته اند با وسوسه های خود، این دریادلیِ ستایش برانگیز را برآشوبند و مرجعیت صندوقهای رأی و چرخه ی قانونی آن را نفی کنند، هر بار به گونه یی، با سنگر استوار عزم ملی روبرو شده اند.

اکنون که رأی قاطع ملت ایران شخصیتی دانشمند، و کار آزموده ی میدانهای گوناگون، و دارای سوابق جهادی متعدد، و مفتخر به حضور در مسئولیتهای دینی و سیاسی را به مدیریت اجرایی کشور، برگزیده است، اینجانب نیز به پیروی از آنان و همراه با تبریک به ایشان، رأی ملت را تنفیذ و جناب حجه الاسلام آقای دکتر حسن روحانی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب می کنم و از خداوند متعال توفیقات بزرگ ایشان را در این مسئولیت خطیر و با ارزش مسألت مینمایم. بدیهی است که آن رأی و این تنفیذ تا هنگامی است که ایشان به تعهد در پیمودن صراط مستقیمی که تاکنون در پیش داشته اند یعنی راه آرمانهای نظام اسلامی و دفاع از حقوق ملت و ایستادگی در برابر زورگویانو مستکبران پایبند باشند که به کمک الهی چنین خواهد بود، انشاءالله.

رئیس جمهور محترم را به استعانت از حضرت احدیت و التزام به پرهیزگاری و خشوع و توسل به خداوند قادر متعال و بهره گیری از ظرفیتهای عظیم و دستاوردها و تجارب متراکم کشور توصیه می کنم و هدایت الهی و حمایت همگانی از ایشان را آرزومندم.

والسلام علی جمیع عبدالله الصالحین
سیدعلی خامنه ای
12/مرداد/1392

 

تصوير حکم تنفيذ رياست جمهوري دکتر روحاني

** حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی رأی ملت ایران را در انتخاب حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحانی در یازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری تنفیذ کردند.


**
سخنراني حجت‌الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني رئيس جمهور منتخب مردم پس از دريافت حکم از رهبر فرزانه انقلاب آغاز شد.

** پس از پايان سخنراني رئيس جمهور، فرمايشات رهبر فرزانه انقلاب در مراسم تنفيذ حکم رياست جمهوري حجت‌الاسلام و المسلمين روحاني آغاز شد.

** مهمترين محورهاي فرمايشات رهبر معظم انقلاب به اين شرح است:

* مزه مردم‌سالاري را مردم در جمهوري اسلامي حس کرده‌اند، مردم نقشهاي بسيار مهمي را ايفا کرده اند. 11 بار رياست جمهوري،‌ 9 بار مجلس شوراي اسلامي و تقريبا هرسال يک انتخابات صورت گرفته است.

* مردم احساس مي‌کنند در سرنوشت خود در مديريت کشور و برنامه‌هاي کلان کشور دخالت دارند و چرخه کشور را هدايت مي‌کنند. رابطه عاطفي و احساساتي بين مردم و نظام برقرار است.

* انتخابات پرشور رياست جمهوري مشت محکمي بر دهان دشمنان نظام بود، هيچ چيز مردم را از حضور در فضاي اجتماعي و سياسي فروگذار نخواهد کرد. وظيفه مسئولان سنگين است، در اين نظام پذيرش مسئوليت به معناي کام‌گيري از قدرت نيست بلکه به معناي قبول زحمت براي خدمت به مردم است.

* هم مردم را به بردباري و هم مسئولين را به صبر و شکيبايي دعوت مي‌کنم، نبايد انتظار داشت مشکلات اقتصادي و اجتماعي در مدت کوتاه برطرف شود. طبيعت کارهاي کلان در کشور طبيعت زمان‌بر است.

* نشانه‌ها در کشور کم نيست، تحريم‌ها و فشارهاي دشمنان کم نيست، اين فشارها درست است که براي مردم مشکل‌ساز است اما تجربه‌هاي با ارزشي در اختيار مردم و مسئولان مي‌گذارد.

* درس بزرگي که ما از فشارهاي اقتصادي دريافت کرديم، اين است که بايد از درون خود را مقتدر نماييم، در درجه اول بايد مسائل ملي بايد با جديت دنبال شود ، ما دشمناني داريم که عقلايي متوجه نمي‌شوند.

* دشمن چشم به اين انقلاب دارد تا آن را از پا در بياورد و مردم را بدبين کند. اما عليرغم بصيرت اين ملت اين هدف آنان به گور برده مي‌شود.

** مراسم تنفيذ رئيس جمهور جديد پايان يافت.

منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی