یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ | Sunday 29 November 2020

شايان ذکر است آمار صادرات پسته از ايران در پنج ماهه نخست سال 24 هزار تن به ارزش 228 ميليون دلار است که از اين مقدار گمرک رفسنجان با ارزش 74 ميليون دلار رتبه اول و گمرک کرمان با ارزش 54 ميليون دلار رتبه دوم را کسب نموده اند

در پنج ماهه سال جاري آغاز صادرات پسته و مغز پسته از ايران 24 هزار تن به ارزش 228 ميليون دلار است.

به گزارش انارما، در 5 ماه نخست سال جاري 941، 116 تن کالا به ارزش 186.010.862 دلار از گمرکات استان کرمان صادر گشته است.

براساس اين گزارش گمرک رفسنجان و کرمان با ارزش تقريبي 81 ميليون دلار رتبه نخست صادرات را کسب نموده اند.

اقلام عمده صادرات شامل پسته و مغز پسته، مصنوعات مسي سنگ و کنستانتره موليبدن، خرماي خشک و تازه سيمان و کاشي و سراميک است که به کشورهاي اروپايي، امارات، مالزي و آسياي ميانه صادر شده است.

اين گزارش مي افزايد اقلام عمده واردات شامل اجزا و قطعات خودرو، لوازم صنعتي و برقي روغن خوراکي به ارزش 131.893.213 است که از کشورهاي امارات، چين، کره جنوبي است که به اين گمرکات وارد شده است.

شايان ذکر است آمار صادرات پسته از ايران در پنج ماهه نخست سال 24 هزار تن به ارزش 228 ميليون دلار است که از اين مقدار گمرک رفسنجان با ارزش 74 ميليون دلار رتبه اول و گمرک کرمان با ارزش 54 ميليون دلار رتبه دوم را کسب نموده اند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی