جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ | Friday 21 June 2024

سردار حجازی با اشاره به راهبرد جدید “پاسخ گفتن تهدید با تهدید” که در دو سال اخیر از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد، گفت: این راهبرد باید در صحنه عمل، اجرا و اقدام اتفاق بیفتد، به این معنا که اگر دشمنان ما دست آورد یا امکانی را ارائه کردند ما نیز دست آورد و حرکتی خلاقانه را برای مقابله با آن ارائه کنیم

معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در زمینه “موشک‌های هوا به هوا” “پروژه فکور” که مربوط به “موشک‌های میان‌بر” می‌شود به نتیجه رسیده و “پروژه مقصود” نیز که به “موشک‌های برد بلند” اختصاص دارد در دست اقدام است که در آینده‌ای نزدیک این پروژه نیز به سرانجام خواهد رسید.

به گزارش  انارما، سردار “سید محمد حجازی” معاون آماد و پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح، صبح امروز در اولین همایش “ضرورت توسعه تسلیحات هواپایه در نبردهای آینده” که با حضور اساتید، صاحب‌نظران و کارشناسان این حوزه در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد با بیان اینکه توسعه تسلیحات هواپایه موضوع مهمی است که از جایگاه رفیعی در صنایع دفاعی ما برخوردار است، گفت: نفوذ در آسمان و فضا و به تصرف درآوردن آن از نعمات، امکانات و فرصت‌هایی است که خداوند متعال در اختیار بشر قرار داده که با توسعه علم و دانش می‌توان این نفوذ، تسلط و تأثیرگذاری را به وجود آورد.

بر اساس گزارش روابط عمومی سپاه پاسداران؛ وی با بیان اینکه راه نفوذ و تسلط بر آسمان‌ها همواره برای همگان باز است، اظهار داشت: علی رغم فاصله‌هایی که در زمینه صنایع هوایی موجود است می‌توان با نهضت علمی و حرکت جهادی دستاوردهای مهمی را به ارمغان آورد به نحوی که می‌توانیم امیدوار باشیم در آینده‌ای نزدیک این فاصله‌ها جبران شود؛ هر چند در سال‌های اخیر به دست آوردهای مهمی در این خصوص دست یافته‌ایم.

سردار حجازی با اشاره به راهبرد جدید “پاسخ گفتن تهدید با تهدید” که در دو سال اخیر از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد، گفت: این راهبرد باید در صحنه عمل، اجرا و اقدام اتفاق بیفتد، به این معنا که اگر دشمنان ما دست آورد یا امکانی را ارائه کردند ما نیز دست آورد و حرکتی خلاقانه را برای مقابله با آن ارائه کنیم.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در این مسیر نیازی به طی کردن مسیری که دشمنان ما آن را پیموده‌اند نیست، بلکه باید امکانی را در اختیار داشته باشیم که تهدید دشمن را خنثی کرده و نگذاریم این تهدید تأثیری در اقتدار، امنیت و منافع ما داشته باشد.

وی افزود: اقتدار، عزت و سابقه درخشان انقلاب اسلامی نشان داده است که این انقلاب گفتمان‌ساز توانسته اقتدار خود را در حوزه‌های مختلف به اثبات برساند که این مهم با تلاش علمی و جهاد دانشمندان ایران کسب شده است.

سردار حجازی در ادامه با ارائه گزارشی، از اقدامات حوزه صنایع هوایی از اهمیت خاص و توجه ویژه به این موضوع خبر داد و تصریح کرد: روند رو به رشد اعتبارات تحقیقات در حوزه‌های هوا فضا و هواپایه در سال‌های اخیر تغییر یافته به محضی که سهم تحقیقات در این حوزه‌ها طی سال‌های اخیر رشد چشمگیری یافته و این مسئله نشان از اهمیت و جایگاه حوزه‌های جدید صنایع هوایی در نیروهای مسلح دارد.

وی با اشاره به روند پیشرفت برخی پروژه‌های صنایع هوایی و هوا فضا گفت: در پروژه موشک‌های قادر و نصر هواپایه، این موشک‌ها با تلاش جهاد گران و دانشمندان کشورمان از موشکی سطح به سطح به موشکی هوا به سطح تبدیل شد که از این طریق قابلیت‌های آن به نحو فزاینده‌ای ارتقا یافت.

وی افزود: در زمینه موشک‌های هوا به هوا “پروژه فکور” که مربوط به موشک‌های میان‌بر می‌شود به نتیجه رسیده و “پروژه مقصود” نیز که به موشک‌های برد بلند اختصاص دارد در دست اقدام است که در آینده‌ای نزدیک این پروژه نیز به سرانجام خواهد رسید.

سردار حجازی با اشاره به مذاکراتی که در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل میان ایران و آمریکا صورت گرفت با اشاره به مواضع خصمانه دشمنان علیه ملت ایران گفت: نباید تصور کنیم که با یک لبخند، مواضع خصمانه و تاریخ دشمنی آنان با ملت ایران همه چیز حل می‌شود، فاصله لبخند با اخم دشمن کوتاه است، همان‌طور که لحن رئیس جمهور آمریکا پس از نشست با صهیونیست‌ها بلافاصله تغییر کرد.

وی افزود: نباید از یاد ببریم که دشمن در دشمنی خود مصمم است از این رو با حفظ آمادگی تقویت بنیه دفاعی را همواره باید مورد توجه قرار دهیم؛ زمانی که قدرتمند و توانمند باشیم می‌توانیم در مسیر مذاکره امتیاز گرفته و از موضع اقتدار سخن بگوییم.

معاون آماد پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: دلیل آنکه امروز آمریکایی‌ها ملتمسانه به دنبال مذاکره با ایران هستند توان بازدارندگی، توان تأثیر در معادلات منطقه‌ای و همچنین توان قدرت آفرینی در منطقه و فرامنطقه است که موجب شده دشمنان از مواضع گذشته خود کوتاه بیایند.

وی در پایان دست‌آوردهای صنایع دفاعی و مسیری که در این حوزه پیموده شده را از برکت رهنمودها و راهنمایی‌های فرمانده معظم کل قوا دانست و گفت: ما باید توانایی‌های بومی و داخلی خود را مورد توجه قرار داده و با خودباوری به دنبال یافتن مسیرهای خلاقانه و میان‌بر باشیم و فراموش نکنیم که دشمن در دشمنی خود مصمم است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

شاخص آلودگی هوا در شهرستان انار در محدوده خطرناک قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ با توجه به روند افزایشی میزان گرد و غبار موجود بامداد چهارشنبه دوم خرداد ماه در هوای شهرانار افراد مسن، کودکان، بانوان باردار و بیماران دارای شرایط خاص در شرایط فعلی تمهید ...

یادداشت های خصوصی