پنج شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ | Thursday 28 September 2023

پايگاه كتابستان به مناسبت سالروز شهادت امام جواد عليه السلام يك بسته مطالعاتي پيرامون آن حضرت منتشر كرده است. به گزارش رجانيوز اين بسته مطالعاتي شامل كتابهايي پژوهشي، داستاني و همچنين كتابهايي براي كودكان و نوجوانان است. در ادامه كتابهايي كه اين پايگاه براي نوجوانان معرفي كرده است را مي‌خوانيد. براي آشنا شدن با كتابهايي […]

پايگاه كتابستان به مناسبت سالروز شهادت امام جواد عليه السلام يك بسته مطالعاتي پيرامون آن حضرت منتشر كرده است.

به گزارش رجانيوز اين بسته مطالعاتي شامل كتابهايي پژوهشي، داستاني و همچنين كتابهايي براي كودكان و نوجوانان است. در ادامه كتابهايي كه اين پايگاه براي نوجوانان معرفي كرده است را مي‌خوانيد. براي آشنا شدن با كتابهايي در قالب پژوهشي و داستان به اينجا مراجعه كنيد.

امام محمدتقی برای دبستانی‌ها

حسین فتاحی
قدیانی
قصه‌هايي از معصومين برای دبستانی‌ها البته نام این کتاب است .این مجموعه کتاب‌ها که برای گروه سنی کودک و نوجوان نوشته شده‌اند در چهارده جلد جداگانه منتشر شده‌اند. کتاب‌هایی که هر یک گویای زندگی یکی از ائمه اطهار هستند و تالیف آنها را حسین فتاحی و تصویرگری آن را هم محمد رضا دادگر برعهده داشته است. “14 قصه، 14 معصوم” عنوانی است که در کنار نام یکی از ائمه اطهار و معصومین بر جلد هر یک از این کتاب‌ها جای گرفته و مخاطبان کم سن و سال این کتاب‌ها را به مطالعه بخشی از زندگی بزرگان دین اسلام دعوت می کند. داستان اولین جلد از این کتابها با زندگی خاتم الانبیاء، حضرت محمد(ص) آغاز شده و آخرین جلد هم به زندگی امام موعود، حضرت مهدی(ع) اختصاص پیدا کرده است.
 عنوان کتاب‌های این مجموعه به ترتیب “14 قصه، 14 معصوم” ازحضرت محمد(ص)، امام علی(ع)، حضرت فاطمه(س)، امام حسن(ع)، امام حسین(ع)، امام زین العابدین(ع)، امام محمد باقر(ع)، امام جعفرصادق(ع)، امام موسی کاظم(ع)، امام رضا(ع)، امام محمد تقی(ع)، امام علی النقی(ع)،  امام حسن عسگری(ع) و امام مهدی(ع) است.
از بارزترین ویژگی‌های این داستان‌ها می توان به زبان ساده‌ای اشاره کرد که در آنها به کار رفته و به دلیل همین سادگی، داستان‌ها برای کودکان دبستانی قابل درک و جذاب شده اند. فتاحی نویسنده این کتاب، ضمن رعایت سندیت وقایع تاریخی هر داستان و ذکر نام دقیق شخصیت‌ها، مکان‌ها و تاریخ‌ها سعی کرده تا جنبه داستانی آثار مورد نظر را هم نادیده نگیرد. از این طریق علاوه بر بازنگری حوادث و شرح زیبایی‌های زندگی این چهارده معصوم، خواننده به پیگيری هر داستان و مراجعه به کتاب بعدی تشویق می شود.
 —————
سوغاتی؛ قصه‌هایی از زندگی امام جواد
مسلم ناصری
به‌نشر
بيان زندگي و داستان‌هايي از زندگاني امام جواد(ع) به عنوان يكي از امامان بزرگوار شيعيان موضوع اصلي كتاب حاضر است كه با بهره‌گيري از تصاوير مرتبط با داستان‌ها و قصه‌ها براي گروه سني «ب» تهيه شده‌است. چرا فرار نكردي، سوغاتي، همان كيسه سكه، تشنه در بيابان و .. از مهمترين قصه‌هاي اين كتاب هستند.
————–
درختی که بال درآورد
مجيد ملامحمدي
بوستان کتاب قم
قصه‏ها در یادِ من و تو مى‏ماند و در لایه‏هاى عمیقِ ذهن و ضمیر ما رسوخ مى‏کند و رفیقِ همیشگى زندگى مى‏شود. پس بکوشیم تا دوستان و همراهانِ مشفق و دل‏سوزى انتخاب کنیم و زندگى آینده‏ى خود را با یادها و خاطره‏هایشان، شکوفا سازیم.
این مجموعه چهارده جلدى، قصه‏هایى کوچک از زندگانى چهارده معصوم(ع) را به قلمى روان به تصویر کشیده است.
که در این جلد، داستان‏هایى آموزنده از زندگانى امام جواد(ع) مى‏خوانیم و خاطره‏ها را در آغوش محبتش ورق مى‏زنیم.
 ——————
غنچه همان گل است
سعید روح‌افزا
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان
حضرت امام «محمدبن علي الجواد(ع)» نهمين امام شيعيان در نوزدهم ماه مبارک رمضان سال 195 هـ.ق. در شهر مدينه متولد شدند، اما روز تولد ايشان را دهم ماه رجب نيز ذکر کرده‌اند. حضرت امام جواد(ع)، در سن هشت سالگي به امامت رسيدند و پس از چندي از سوي خليفه وقت به بغداد خوانده شدند، اما چون عباسيان از محبوبيت امام نزد مردم در هراس بودند به تحريک همسر ايشان پرداخته و سرانجام در آخر ذي‌القعده سال 220 هـ.ق. حضرت امام جواد(ع)، به دست همسر خويش مسموم گرديد و در سن جواني به شهادت رسيدند. کتاب حاضر، شرح زندگي اين امام بزرگوار است که براي نوجوانان به نگارش در آمده است
منبع:رجانيوز

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید معاون رئیس جمهور از طرح مسکن ملی در انار

سیدمحمد حسینی معاون رئیس جمهور در امور مجلس به همراه معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان از پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن ‌ و اراضی الحاق شده به محدوده شهر انار بازدید کردند. ...

یادداشت های خصوصی