یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 23 June 2024

رئیس اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان گفت : باید فرهنگ سازی شود تا والدین فرزندان خود را تا زمان ۶ سالگی به مهد بفرستند و در آنجا آموزشهای لازم در هر زمینه ای را بیاموزند

به گزارش خبرنگار  انارما، مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت  معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان  رفسنجا ن گفت :  ۲۹ هزار و ۹۹۸ کودک زیر شش سال در رفسنجان و انار وجود دارد.
وی افزود : آمار مرگ و میر کودکان زیر ۶ سال کشور نشان می دهد حدود ۲۱ درصد میزان مرگ و میر مربوط به سوانح و حوادث غیر عمدی است.

IMG_0199-280x219
پروین نخعی افزود : مادران همواره باید مراقب فرزندان خود باشند و هیچ وقت حتی برای چند لحظه کودک را داخل یا نزدیک آب (حمام، استخر،حوض و ….) تنها نگذارند.
وی با اشاره به اینکه برخی مادران در زمان خواب آلودگی به کودک خود  شیر میدهند گفت : این کار اشتباه است  و امکان دارد  بدن مادر خواب آلوده به روی کودک برود و موجب خفگی او بشود
دکتر نخعی افزود : والدین دقت داشته باشند که هیچ وقت کودک را در اتومبیل تنها نگذارند و همچنین از سوار کردن کودکان در پشت وانت و کامیون خودداری شود.
وی دورنگه داشتن کودکان از داروها ، نفت،بنزین،سموم و حشره کش ها را الزامی دانست و بیان داشت : کودکان را هنگام بازی ، تنها رها نکنیم و وسایل و اسباب بازی کودکان نباید سنگین ، نوک تیز و شکسته باشد
دکتر نخعی  غذا دادن به کودک در حال درازکش  را نادرست خواند و گفت :  از خنداندن بچه ها در حین خوردن و آشامیدن پرهیز شود.
 دوران طلایی برای شکل گیری شخصیت کودکان تا سن ۶ سالگی
رئیس اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان گفت : باید فرهنگ سازی شود تا والدین فرزندان خود را  تا زمان ۶ سالگی به مهد بفرستند و در آنجا آموزشهای لازم در هر زمینه ای را بیاموزند.
آقای بلندی افزود : نگرش والدین به مهدهای کودک فقط به منظور محل نگهداری کودک نباشد .
وی تصریح کرد : در این مکان بچه ها  با افراد هم سن و سالهای خود آشنا شده و ارتباط برقرار میکنند که همین امر باعث اجتماعی شدن کودک شده و در جامعه بهتر می تواند ظاهر شود.
بلندی با اشاره به وجود بیش از  ۲ هزار کودک زیر ۶ سال در مهد کودک های رفسنجان خاطر نشان کرد : ۴۱ مهد کودک شهری و روستایی در رفسنجان وجود دارد که از این تعداد ۱۷ مهد روستایی و ۲۴ مهد شهری است.
وی یادآور شد: تمامی مدیران مهدهای کودک در رفسنجان با تحصیلات عالیه و مربیان نیز آموزش دیده هستند.
منبع:خانه خشتي

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

واژگونی خونین بخاطر خواب آلودگی راننده پژو پارس درمحور انار _ یزد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ حسن زمانی رییس مرکز اورژانس انار گفت: ساعت ۵:۱۷ صبح امروز ۲۲ خرداد ماه یک‌مورد واژگونی سواری پژو پارس در ۲۰ کیلومتری محور انار – یزد به مرکز عملیات اورژانس گزارش داد ...

یادداشت های خصوصی