یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ | Sunday 25 February 2024

رئیس اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان گفت : باید فرهنگ سازی شود تا والدین فرزندان خود را تا زمان ۶ سالگی به مهد بفرستند و در آنجا آموزشهای لازم در هر زمینه ای را بیاموزند

به گزارش خبرنگار  انارما، مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت  معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان  رفسنجا ن گفت :  ۲۹ هزار و ۹۹۸ کودک زیر شش سال در رفسنجان و انار وجود دارد.
وی افزود : آمار مرگ و میر کودکان زیر ۶ سال کشور نشان می دهد حدود ۲۱ درصد میزان مرگ و میر مربوط به سوانح و حوادث غیر عمدی است.

IMG_0199-280x219
پروین نخعی افزود : مادران همواره باید مراقب فرزندان خود باشند و هیچ وقت حتی برای چند لحظه کودک را داخل یا نزدیک آب (حمام، استخر،حوض و ….) تنها نگذارند.
وی با اشاره به اینکه برخی مادران در زمان خواب آلودگی به کودک خود  شیر میدهند گفت : این کار اشتباه است  و امکان دارد  بدن مادر خواب آلوده به روی کودک برود و موجب خفگی او بشود
دکتر نخعی افزود : والدین دقت داشته باشند که هیچ وقت کودک را در اتومبیل تنها نگذارند و همچنین از سوار کردن کودکان در پشت وانت و کامیون خودداری شود.
وی دورنگه داشتن کودکان از داروها ، نفت،بنزین،سموم و حشره کش ها را الزامی دانست و بیان داشت : کودکان را هنگام بازی ، تنها رها نکنیم و وسایل و اسباب بازی کودکان نباید سنگین ، نوک تیز و شکسته باشد
دکتر نخعی  غذا دادن به کودک در حال درازکش  را نادرست خواند و گفت :  از خنداندن بچه ها در حین خوردن و آشامیدن پرهیز شود.
 دوران طلایی برای شکل گیری شخصیت کودکان تا سن ۶ سالگی
رئیس اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان گفت : باید فرهنگ سازی شود تا والدین فرزندان خود را  تا زمان ۶ سالگی به مهد بفرستند و در آنجا آموزشهای لازم در هر زمینه ای را بیاموزند.
آقای بلندی افزود : نگرش والدین به مهدهای کودک فقط به منظور محل نگهداری کودک نباشد .
وی تصریح کرد : در این مکان بچه ها  با افراد هم سن و سالهای خود آشنا شده و ارتباط برقرار میکنند که همین امر باعث اجتماعی شدن کودک شده و در جامعه بهتر می تواند ظاهر شود.
بلندی با اشاره به وجود بیش از  ۲ هزار کودک زیر ۶ سال در مهد کودک های رفسنجان خاطر نشان کرد : ۴۱ مهد کودک شهری و روستایی در رفسنجان وجود دارد که از این تعداد ۱۷ مهد روستایی و ۲۴ مهد شهری است.
وی یادآور شد: تمامی مدیران مهدهای کودک در رفسنجان با تحصیلات عالیه و مربیان نیز آموزش دیده هستند.
منبع:خانه خشتي

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از مسجد تاریخی خواجه شریف انار

به گزارش پایگاه خبری “انارما”، حجت الاسلام والمسلمین شهابی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در بدو ورود به شهرستان انار باحضور درحرم امامزاده محمد صالح به مقام این آستان مقدس و شهیدان سر ...

یادداشت های خصوصی