جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ | Friday 21 June 2024

وی گفت: در 8 سال دفاع مقدس، رژیم صهیونیستی اتاق فکر عراق بود و ما عملاً در جنگ هشت ساله ایران هیچ یار و یاوری نداشت اما با تکیه بر خداوند و استفاده از مقدورات خودی در برابر دشمن ایستادیم

به گزارش انارما،فرمانده هوافضا سپاه گفت: ‌امروز این توان در پهپادهای ایرانی وجود دارد که تا سرزمین‌های اشغالی پرواز کنند؛ البته در این زمینه «شاهد 129» ‌یکی از ده‌ها پهپادی است که می‌تواند تا عمق تل آویو پرواز کند.

635051798720826332

 

 

 

سردار امیر علی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران ظهر امروز در همایش «ناگفته های RQ-170» درمشهد اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه دشمنان با نظام اسلامی آغاز شد.

 

وی با اشاره به اینکه تا امروز مقابله با انقلاب اسلامی به عنوان عنصر ثابت اقدامات خصمانه دشمنان مطرح بوده افزود: آنها از هر شیوه ای برای نابودی و ضربه زدن به انقلاب استفاده کردند ولی هرگز موفق نشدند.

 

فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: آنها همیشه یک موضوع را به عنوان موضوع محوری انتخاب و سایر موارد  در حاشیه قرار می گیرد، همانند جنگ تحمیلی که در آن گزینه سیاسی محور بود و اقتصاد و فرهنگ در حاشیه قرار داشت.

 

حاجی زاده گفت: امروز جنگ اقتصادی محور است و دیگر گزینه ها در حاشیه قرار دارد اما انگار در کشور این موضوع درست تبیین نشده که درگیر جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و مسئولان متوجه این موضوع نیستند.

 

به گفته وی، امروز جنگ اقتصادی مطرح بوده و افسران این جنگ بانک ها، تولیدکنندگان، کشاورزان و فعالان اقتصادی هستند.

 

حاجی زاده تصریح کرد: دشمن به نحوی رفتار می کند که سایه تهدید را همیشه احساس کنیم و در این راستا از همه گزینه ها برای مقابله با ملت استفاده کرده است.

 

سردار حاجی زاده یادآور شد: همین افراد در سوریه نیز به دنبال جنگ داخلی بوده و نیروهای مسلح را از بیرون وارد کردند، آنها ابتدا کشور را درگیر اختلافات مذهبی کرده و در انتها به گزینه نظامی روی می آورند.

 

وی گفت: در 8 سال دفاع مقدس، رژیم صهیونیستی اتاق فکر عراق بود و ما عملاً در جنگ هشت ساله ایران هیچ یار و یاوری نداشت اما با تکیه بر خداوند و استفاده از مقدورات خودی در برابر دشمن ایستادیم.

 

وی گفت: غربی ها از همه شیوه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استفاده کرده اند و امروز شیوه مدنظر آن ها جنگ اقتصادی است و آنچه ما در این 35 سال می بینیم یکپارچگی نظام سلطه علیه ما بوده و تنها موضوعی  که شرق و غرب را در کنار هم قرار داد جنگ عراق علیه ایران بود.

 

فرمانده هوافضا سپاه در ادامه بیان کرد: در جنگ عراق علیه ایران 30 کشور همکاری داشتند که در منطقه در رأس آن عربستان، کویت و رژیم صهیونیستی  بودند و در کل جهان هم آمریکا و شوروی حمایت های ویژه ای از عراق داشتند به طوری که آمریکا با هواپیماهای جاسوسی و ماهواره ها به نیروهای بعثی اطلاعات می داد.

 

سردار حاجی زاده گفت: ما ساخت موشک را در سال 63 آغاز کردیم در حالی که اشتباه ما تا شعاع 20 کیلومتری بود اما امروز موشک های ما نقطه می زنند در زمینه پهپاد نیز هواپیماهای اولیه ما در عمق 3 کیلومتری پرواز می کردند اما امروز این توان وجود دارد که تا سرزمین های اشغالی پرواز کنند؛ البته در این زمینه شاهد 129 یکی از ده ها پهپادی است که می تواند تا عمق تل آویو پرواز کند.

 

وی نشاندن RQ-170 را لطفی الهی دانست و خاطر نشان کرد: این پهپاد سیستم رادارگریز ویژه ای دارد که دمای هواپیما با محیط یکسان می شود و همچنین صدای آن بسیار کم است و امروز از این پهپاد دهها پروژه در دست اقدام است.

فرمانده هوافضا سپاه با اشاره به اینکه نیازی به موشک های قاره پیما نداریم، افزود: امروز ما تکنولوژی ساخت این موشک ها را باتوجه به ارسال ماهواره داریم اما دشمنان به ما نزدیک هستند و نیازی به صرف هزینه های بالا نیست

منبع:جام جم

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

شاخص آلودگی هوا در شهرستان انار در محدوده خطرناک قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ با توجه به روند افزایشی میزان گرد و غبار موجود بامداد چهارشنبه دوم خرداد ماه در هوای شهرانار افراد مسن، کودکان، بانوان باردار و بیماران دارای شرایط خاص در شرایط فعلی تمهید ...

یادداشت های خصوصی