جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ | Friday 21 June 2024

در اصل خاطره آقای هاشمی سخن فراوان است، اما در یک جمله تنها میتوان گفت که؛ خب اگر امام موافق بودند خودشان حذفش می کردند

اگر امام موافق بودند خودشان حذفش می کردند. امامی که ما می شناسیم، وقتی آن گونه در مقابل شرق و غرب عالم ایستاد و به غرب گفت:”آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند” چه لکنتی داشت که نتواند به مردم انقلابی اش بگوید:” نگویید مرگ بر آمریکا!”.

در سایت آیت الله هاشمی رفسنجانی حرف های زیادی هست… حرف هایی که گاه منطقی و گاه غیر منطقی به نظر می رسد. از سوی دیگر، اظهار نظرهایی می شود، در سایت ها و روزنامه ها، از سوی عده ای که نمی شناسیم و “هاشمی” نیستند، اما خیلی دوست دارند که جای او باشند.

به گزارش انارما، هاشمی رفسنجانی در مطلبی در سایت شخصی خود به خاطره ای از امام اشاره کرده است، با این عنوان که؛ امام موافق حذف شعار مرگ بر آمریکا بوده است. این که این خاطره دقیقا چه بوده و چه نبوده است و نظر دقیق امام چه بوده جای تفکر و تامل دارد… اما اینکه این خاطره در این مقطع تاریخی چه معنایی دارد، نیز خود گویای واقعیاتی است.

در اصل خاطره آقای هاشمی سخن فراوان است، اما در یک جمله تنها میتوان گفت که؛ خب اگر امام موافق بودند خودشان حذفش می کردند. امامی که ما می شناسیم، وقتی آن گونه در مقابل شرق و غرب عالم ایستاد و به غرب گفت:”آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند” چه لکنتی داشت که نتواند به مردم انقلابی اش بگوید:” نگویید مرگ بر آمریکا!”.

آقای آیت الله هاشمی در خاطره نگاری خود به قرآن اشاره می کنند که مسلمانان را از سب کردن بت ها و فحش دادن به آن ها منع می کند، ولی مرگ بر آمریکا مگر فحش است؟اگر این فحش است پس حرف هایی که بعضی ها در خیابان به هم میزنند چیست؟!  اصلا تبری و لعنی که ما در تشیع داریم و معاویه و امثالهم را لعن می کنیم، چیست؟!

کاش می شد از آقای آیت الله هاشمی که تحصیلات حوزوی دارند و درسش را خوانده اند، پرسید: قضیه چیست؟!

از این که بگذریم می رسیم به اینکه چرا این خاطره ها الان یاد آیت الله افتاده است. بدتر از آن حرف های دیگرانی است که این وسط نه ته پیاز هستند و نه سر پیاز… “چیزهایی” می نویسند از هاشمی و در سایت ایشان بالا می رود. یکی می گوید: “امامت جمعه بالاتر از حق الناس نیست”، دیگری تیتر می زند؛”مرگ بر بی حجاب چگونه حذف شد؟” و کلی  با آب و تاب فراوان هاشمی را مرد حرف های عجیب و غریب معرفی می کند و او را در حد یک مروج موبایل می بیند و خیلی که می خواهد کلاس بگذارد او را مهم جلوه بدهد او را کسی می داند که مردم تهران را “متروسوار” کرد؛ آن مرد با مترو آمد!

 آن یکی می گوید؛”کجا خاطره هاشمی خوب است و کجا بد؟”. این دیگر نوبر است. صریحا به خاطره ای از هاشمی اشاره می کند که راجع به رهبری آیت الله خامنه ای در آن جلسه معروف در خبرگان رهبری گفته شده است. این حرف ها در این وضع کنونی که کشور هر چه بیشتر نیاز به آرامش و حفظ وحدت درونی دارد چه معنی می دهد؟

از یک طرف رهبری مث همیشه با تدبیر تمام، از دیپلماسی جدید دفاع کرده و مشکلات را گوشزد می کنند و از طرف دیگر عده ای در سایت شخصی یاران قدیمی امام و انقلاب حرف های متفاوت می زنند. شاید وقت آن رسیده که آقای هاشمی به اطرافیان شان که امروز به دنبال عقده گشایی و تسویه حساب های شخصی با نظام هستند، این خاطره را یادآوری کند که امام راجع به وحدت چه گفت؟! پشتیبان چه باشیم تا به مملکتمان آسیبی نرسد؟!.

انتهای پبام/ منبع: پایگاه خبری تحلیلی بوتیا/ قباد صبا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

شاخص آلودگی هوا در شهرستان انار در محدوده خطرناک قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ با توجه به روند افزایشی میزان گرد و غبار موجود بامداد چهارشنبه دوم خرداد ماه در هوای شهرانار افراد مسن، کودکان، بانوان باردار و بیماران دارای شرایط خاص در شرایط فعلی تمهید ...

یادداشت های خصوصی