یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 23 June 2024

بلافاصله پس از مصاحبه بي‌بي‌سي‌ فارسي با نتانياهو، “نادر سلطان‌پور” که در برنامه‌هاي گفتگو محور بي‌بي‌سي بهترين نوع به اصطلاح در آوردن گفتگو را اجرا مي‌کند با “مهاجراني” “وزير دوران اصلاحات” دور يک ميز نشستند

اين اولين باري نيست که بي‌بي‌سي فارسي به مردم ايران توهين کرده است، اين شبکه که تحت حمايت مالي مستقيم “فرقه ضاله بهاييت” قرار دارد، با توليد برنامه‌ها، گزارش‌ها و مستندهاي ضد ايراني بارها به مردم و کشور ايران توهين کرده است.

به گزارش انارما، بي‌ بي‌سي فارسي، هفته گذشته تريبون خود را در اختيار “نخست‌وزير رژيم صهيونيستي”، يکي از بزرگترين حاميان مالي خود قرار داد تا در مصاحبه‌اي مضحک و جنجال‌برانگيز، “نتانياهو”، “قاتل کودکان غزه”، در يک فضاسازي رسانه‌اي از تريبون فارسي‌زبان اختصاصي‌اش ديدگاه‌هاي مضحک خود را بيان کند. نتانياهو در مصاحبه خود با “بي‌بي‌سي فارسي” ادعاهاي سراسر پوچ و مضحکي را مانند ممنوعيت پوشيدن “شلوار جين” در ايران مطرح که تبديل به سوژه اول رسانه‌هاي جهاني، حتي روزنامه‌ها و وب‌سايت‌هاي صهيونيستي شد تا بار ديگر ماهيت سران رژيم صهيونيستي بيش از پيش براي همه آشکار شود.


شوراي سردبيري بي‌بي‌سي فارسي که همه تلاش خود را براي در اصطلاح رسانه‌اي در آوردن مصاحبه نتانياهو انجام داده بود ساعت‌ها پيش از پخش اظهارات مضحک نتانياهو به گفتگو و مذاکره نشسته بود تا سوالات مجري برنامه بعد از اتمام مصاحبه را تعيين و جهت‌دهي کند.

بلافاصله پس از مصاحبه بي‌بي‌سي‌ فارسي با نتانياهو، نادر سلطان‌پور” که در برنامه‌هاي گفتگو محور بي‌بي‌سي بهترين نوع به اصطلاح در آوردن گفتگو را اجرا مي‌کند با “مهاجراني” “وزير دوران اصلاحاتدور يک ميز نشستند تا سلطان‌پور تمام تلاش خود براي تاييد و مشروعيت‌ بخشي به “رژيم غاصب صهيونيستي” انجام دهد. هنوز اندکي از آغاز گفتگو با “مهاجراني” نگذشته بود که “نادر سلطان‌پور” در راستاي تاييد موجوديت منحوس “رژيم صهيونيستي” ماهيت حقيقي “رسانه ضد ايراني” بي‌بي‌سي فارسي را آشکار کرد و در يک اظهار نظر مضحك، ايران را کشوري جعلي خواند.

البته بايد گفت، اين اولين باري نيست که بي‌بي‌سي فارسي به مردم ايران توهين کرده است، اين شبکه که تحت حمايت مالي مستقيم “فرقه ضاله بهاييت” قرار دارد، با توليد برنامه‌ها، گزارش‌ها و مستندهاي ضد ايراني بارها به مردم و کشور ايران توهين کرده است.

بلافاصله پس از توهين بي‌بي‌سي به کشور ايران، کمپين‌هايي ضد بي‌بي‌سي فارسي در “شبکه‌هاي اجتماعي” تشکيل شد تا هويت حقيقي اين شبکه سلطنتي را بيش از پيش برملا کند.

اعتراضات نسبت به توهين‌هاي مکرر بي‌بي‌سي فارسي به کشور و مردم ايران به‌گونه‌اي بود که درکنار ايجاد کمپين‌هاي ضد بي‌بي‌سي در شبکه‌هاي اجتماعي، صفحه رسمي بي‌بي‌سي فارسي در فيس‌بوک و صفحات ديگر برنامه‌هاي تلويزيون و وب‌سايت بي‌بي‌سي‌فارسي مملو از پيام‌هاي اعتراض‌‌‌آميز به مديران اين شبکه بود.

پس از افتضاح نتانياهو و به موجب آن، توهين مجري “تلويزيون بي‌بي‌سي فارسي”، اين بار “شوراي سردبيري” شبکه دولتي انگليس، که اغلب نفرات آن به دربار سلطنتي انگليس رفت و آمد دارند و عضو تيم رسانه‌اي انگليس محسوب مي‌شوند، ابتدا سعي در سانسور و بي‌اعتنايي به “کمپين ضد بي‌بي‌سي” کردند، اما با پرداختن رسانه ملي به اين افتضاح که در روز پنجشنبه 18 مهر ماه، گزارش آن پخش شد و همچنين تشکيل کمپين‌هاي اعتراضي به بي‌بي‌سي از سوي ايران که بلافاصله وارد ابعاد غير قابل کنترل وارد شد، بلافاصله تيم سردبيري بي‌بي‌سي درصدد جبران مافات بر آمده و در اجرا گذاشتن صحنه‌سازي ديگري تلاش کردند تا اعتبار از دست رفته خود را بدست آورند.

برنامه “ديدبان” تلويزيون فارسي بي‌بي‌سي که وظيفه اصلي آن مرور مطبوعات هفتگي است، شب گذشته با حضور ويژه “صادق صبا”، مدير تيم رسانه‌اي بي‌بي‌سي فارسي، “کامبيز فتاحي”، مجري مصاحبه‌کننده با نخست‌وزير رژيم صهيونيستي و “نادر سلطانپور”، مجري هتاک به کشور ايران اجرا شد.

اما اين افراد براي مرور مطبوعات هفته گذشته به استوديو برنامه ديدبان نيامده بودند، آن‌ها آمده بودند تا با اجراي نمايشي از پيش برنامه‌ريزي شده، افتضاحاتي که اعتبار بي‌بي‌سي فارسي را بيش از پيش زير سوال برده بود را به اصطلاح ماست‌مالي کنند.

پخش مجدد برنامه توهين‌آميز بي‌بي‌سي فارسي

در ابتداي شوي لاپوشاني بي‌بي‌سي‌ فارسي، تلويزيون دولتي انگليس با پخش مجدد بخشي از برنامه توهين‌آميز نادر سلطانپور به کشور ايران، مهر تاييدي بر اقدام ضد ايراني خود کرد که نه تنها نشاني از پشيماني و اظهار ندامت در آن وجود نداشت، بلکه با متوهم خواندن مردم ايران، سعي کرد، توهين بي‌سابقه خود به کشور ايران را توجيه کند.

ظاهر متفاوت نادر سلطانپور

نکته‌ ديگري که در ابتداي شوي شبک گذشته مديران بي‌بي‌سي جلب توجه مي‌کرد، حضور نادر سلطانپور مجري هتاک به مردم ايران، با ظاهري متفاوت بود(اين بار با ظاهري کاملا هدف‌دار، با پيراهني ساده و بدون زدن کراوات در استوديو ظاهر شد).


“صادق صبا” توهين‌هاي مکرر مجموعه تحت اختيارش را توجيه مي‌کند

“صادق صبا” که با بهره‌گيري از تيمي ضد رسانه‌اي از طريق ترويج اباحه‌گري، بي‌بندوباري، سازماندهي و فريب افراد عليه كشورمان، همكاري با سيستم‌هاي تروريستي، تبليغ و همكاري با فرقه ضاله بهاييت و گروه‌هاي تروريستي و منافقين و غيره اقدامات مجرمانه‌اي را عليه جمهوري اسلامي ايران انجام مي‌دهد، در ابتداي شوي لاپوشاني بي‌بي‌سي فارسي، در رابطه با اعتراضاتي که نسبت به غير حرفه‌اي بودن مصاحبه تلويزيون دولتي انگليس با نتانياهو انجام داد، به تعريف و تمجيد از نخست وزير رژيم صهيونيستي پرداخت.

بي‌بي‌سي انگليسي هم نتوانسته است با نتانياهو مصاحبه بگيرد

رئيس بخش فارسي شبکه دولتي انگليس، در بخشي از صحبت‌هاي خود مصاحبه با نتانياهو را دستاوردي بزرگ براي مجموعه خود مي‌داند و استدلال مي‌کند اين کار جديدي بوده و حتي بي‌بي‌سي انگليسي هم نتوانسته است اين کار را انجام دهد.

البته اين که چرا نخست‌وزير رژيم صهيونيستي به بي‌بي‌سي مصاحبه مي‌دهد دلايل روشني دارد:

اول اينکه بخش اعظمي از بودجه بي‌بي‌سي فارسي را رژيم صهيونيستي تامين کرده و “شوراي سردبيري بي‌بي‌سي فارسي” که بنا به گفته خبرنگاران و مديران اين شبکه براي به روي آنتن بردن يک موضوع ساعت‌ها به گفتگو مي‌نشيند با دريافت يک خط رسانه‌اي از سرزمين‌هاي اشغالي” تريبون خود را در اختيار اين رژيم جعلي قرار مي‌دهد رژيمي که به واسطه “جنگ جهاني اروپاييان” به “خاورميانه” تحميل شد و از 64 سال پيش تاکنون با قتل و تجاوز و اشغالگري به حيات منحوس خود ادامه داده است.

ثانيا، بي‌بي‌سي فارسي و رژيم صهيونيستي يک حلقه ارتباطي مشترکي با هم دارند و آن هم فرقه ضاله بهاييت است. فرقه ضاله بهاييت از همان اوايل تشکيل رژيم جعلي صهيونيستي مورد حمايت آن‌ها بوده است، به‌طوري که مرکز فرقه ضاله بهاييت، بيت‌العدل در سرزمين‌هاي اشغالي قرار دارد. از آن‌طرف ، تشکيل راديو و تلويزيون بي‌بي‌سي فارسي تحت تاثير مستقيم فرقه ضاله بهاييت بوده است، به طوري که اين شبکه کار خود را در ابتدا با يک “مدير بهايي” و از يک راديو شروع کرد و اغلب کارمندان، نويسندگان سردبيران و مجري‌هاي آن را اعضا و وابستگان فرقه ضاله بهاييت تشکيل مي‌دهند.

از اينرو، جاي تعجبي ندارد که چرا نتانياهو با بي‌بي‌سي فارسي مصاحبه کرد نه با رسانه‌هاي ديگر، زيرا اين بي‌بي‌سي فارسي بود که “مهمان” نخست‌وزير رژيم صهيونيستي شده بود.

کامبيز فتاحي: من نتانياهو را به چالش کشيدم!!

در ادامه شوي تبليغاتي بي‌بي‌سي فارسي، کامبيز فتاحي روي صحنه آمد. فتاحي در پاسخ به اعتراضاتي که نسبت به اجراي مصاحبه با نتانياهو داشته مدعي مي‌شود وي نتانياهو را به چالش کشيده است و در عين حال با اظهاراتي متناقض علت وادادگي تمام‌عيار خود مقابل نتانياهو را اين دانست که به هر حال او نماينده ارگان بي‌بي‌سي بوده و نمي‌توانست بسياري مسائل را بيان کند.

اما اگر نگاهي به ادعاهاي بي پايه و اساس نتانياهو در مصاحبه با خبرنگار تلويزيون بي‌بي‌سي فارسي انداخته شود متوجه مي‌شويم، نه تنها کامبيز فتاحي، نخست‌وزير رژيم صهيونيستي را به چالش نکشيد(‌البته او اجازه چنين کاري را هم نداشته است) بلکه ادعاهاي مضحک نتانياهو درباره نوع پوشش ايراني‌ها، افسانه‌سازي‌هاي تاريخي نتانياهو درباره قدمت 4000 هزار ساله رژيم صهيونيستي! و ادعاهاي غير علمي او درباره عدم نياز به غني‌سازي در توليد انرژي هسته‌اي و … را تاييد کرده و هيچ اعتراضي به نخست‌وزير رژيم صهيونيستي وارد نکرد. البته انتظاري هم غير از اين از مجري شبکه سلطنتي بي‌بي‌سي که با حمايت‌هاي مالي و معنوي صهيونيست‌ها اداره مي‌شود نمي‌توان داشت.

نادر سلطانپور بدون کراوات روي صحنه ظاهر مي‌شود

اما نقطه اوج نمایش “بی‌بی‌سی فارسی” زماني است که نوبت به نادر سلطانپور مجري هتاک بي‌بي‌سي فارسي به تاريخ و کشور ايران مي‌رسد تا توهين خود به ايران-جعلي خواندن کشور ايران- را به گونه‌اي لاپوشاني کند.

نادر سلطانپور در مصاحبه‌اي با مهاجراني، “وزير دولت اصلاحات”، در راستاي تاييد موجوديت منحوس رژيم صهيونيستي ماهيت حقيقي رسانه ضد ايراني بي‌بي‌سي فارسي در اظهار نظري مضحك، ايران را کشوري جعلي خوانده بود.

سلطانپور که کاملا مشهود است براي توجيه کردن هتاکي خود به اين برنامه آمده است، با دستپاچگي تلاش مي‌کند ادعاي مضحک خود را توجيه کرده و وانمود کند هدف خاصي از اين اظهار نظر خود نداشته است.

سلطانپور در برنامه ديدبان، به نکته جالب توجهي اشاره مي‌کند. مجري هتاک بي‌بي‌سي فارسي اعتراف کرد مهاجراني تنها به صرف يک کارشناس به برنامه خبري بي‌بي‌سي دعوت نشده بود، بلکه حضور او در “استوديو خبر شبکه سلطنتي انگليس” با هدف و قصد قبلي بوده است. اين يعني تمام به اصطلاح کارشناساني که در برنامه‌هاي خبري بي‌بي‌سي فارسي شرکت کرده و همواره ادعاهايي واهي عليه کشور و نظام جمهوري اسلامي ايران مطرح مي‌کنند، اهدافي خاص و از قبل برنامه‌ريزي شده دارند و صحبت‌هاي به اصطلاح کارشناسي آن‌ها از قبل با شوراي سردبيري بي‌بي‌سي فارسي هماهنگ شده و جهت‌گيري‌‌هاي مورد نظر مديران بي‌بي‌سي را ارائه مي‌کنند.

خبري از معذرت‌خواهي نيست

در ادامه نادر سلطانپور به دفاع از رژيم صهيونيستي مي‌پردازد و باز هم با تاييد اين رژيم نامشروع، با “کشور” خطاب کردن رژيم صهيونيستي اظهارات قبلي خود را تاييد مي‌کند.

با وجود اينکه سلطانپور تلاش مي‌کند با آوردن دليل و توجيه‌هاي غير منطقي، افتضاحي که به بار آورده است را لاپوشاني کند، اما باز هم از کرده خويش پشيمان نيست و علي‌رغم اينکه در “صفحه فيس‌بوک رسمي بي‌بي‌سي فارسي” و بخش‌هاي خبري اين شبکه مخاطبان صراحتا خواستار غذرخواهي مجري هتاک و مسئولان تلويزيون بي‌بي‌سي شده‌اند، سلطان‌پور از يک عذرخواهي ساده هم صرف نظر مي‌کند.

سپس صبا، رئيس بخش فارسي شبکه سلطنتي بي‌بي‌سي، شروع به حمايت از مجري هتاک به کشور ايران مي‌کنئ.

مخاطبان بي‌بي‌سي متوهم هستند

يکي از کليدواژه‌هاي شوي لاپوشاني بي‌بي‌سي فارسي، واژه‌هاي ” تصور، متصور کردن و توهم” است. مجري برنامه ديدبان و مهمان‌هاي آن دائما در توجيه اظهارات ضد ايراني نادر سلطانپور، مدعي مي‌شوند، مخاطبان اين تلويزيون، افرادي “متوهم” بوده و هتاکي مجري بخش خبر بي‌بي‌سي فارسي را ساخته و پرداخته ذهن مخاطب مي‌دانند.

درحالي که نادر سلطانپور صراحتا در صحبت‌هاي خود ايران را کشور جعلي قلمداد کرده است، صادق صبا نيز مخاطبان را متوهم خوانده و مدعي مي‌شود، آن‌ها تصور کرده‌اند سلطانپور به ايران هتاکي کرده هيچ توهيني به ايران نشده است. او نيز با پشتيباني از عملکرد مجري هتاک خود، از عذرخواهي ساده سر باز مي‌زند.

ما با مديران بالاسري هماهنگ هستيم

صادق صبا در ادامه به اين نکته اشاره مي‌کند که دائما با مديران بالاسري خود در ارتباط بوده و خط مشي برنامه‌هاي خود را از افرادي مانند “بهروز آفاق”، يکي از موسسان تلويزيون بي‌بي‌سي فارسي” واز “بهاييان به نام در لندن” دريافت مي‌کند.

مصاحبه با “قاتل هزاران کودک فلسطيني “و همدست صدام در حمله شيميايي عليه شهروندان ايراني دستاورد بزرگي است!

“رئيس شبکه سلطنتي بي‌بي‌سي” که به دربار سلطنتي، آمد و شد مي‌کند، در حالي دادن تريبون اختصاصي به افرادي مانند نتانياهو و رئيس‌جمهور آمريکا را براي خود دستاوردي بزرگ تلقي مي‌کند که دست نخست‌وزير “رژيم کودک‌کش” صهيونيستي به خون هزاران کودک فلسطيني آغشته بوده و دولت‌هاي آمريکا بارها در طول تاريخ عليه مردم ايران اقدام کرده‌اند؛ اقداماتي نظير نقش سازمان‌هاي امنيتي آمريکا در کودتاي 28 مرداد 1332 و کمک مستقيم به صدام در سرآزير کردن بمب‌هاي شيميايي بر سر هزاران زن و کودک بي‌گناه ايراني.

بمباران شيميايي عراق عليه ايران با کمک‌هاي آمريکا
کشتار کودکان فلسطيني توسط رژيم صهيونيستي


مردم کمي درباره سابقه بي‌بي‌سي فکر کنند!!

صادق صبا در پايان شوي لاپوشاني بي‌بي‌سي فارسي در اظهاراتي جالب توجه با اشاره به قدمت 70 ساله بي‌بي‌سي از مخاطبان خود مي‌خواهد: ” با ديدن يک برنامه، درباره بي‌بي‌سي قضاوت نکنند و با دقت درباره بي‌بي‌سي فکر کنند.

اما هر چه به سابقه بي‌بي‌سي‌فارسي مراجعه مي‌کنيم و هرچه بيشتر درباره مواضع و جهت‌گيري‌هاي آن فکر مي‌کنيم، متوجه مي‌شويم “راديو و تلويزيون بي‌بي‌سي فارسي”، يد طولايي در ساخت برنامه‌ و گزارش‌هاي ضد ايراني دارند.

تلويزيون بي‌بي‌سي فارسي درست يک سال قبل از فتنه 88 به خيال تحقق هدف “انقلاب رنگين” در ايران تاسيس شد تا بتواند در حوادث پس از انتخابات رياست جمهوري سال 88 به بازوي تبليغاتي فتنه‌گران تبديل شود، چنانکه با تهيه صدها گزارش جهت‌دار به بازوي رسانه‌اي فتنه 88 تبديل شد و با دعوت از افراد ضد ايراني به شعله‌ور تر کردن آتش فتنه مي‌پرداخت.

همچنين صبا به سابقه 70 ساله راديو بي‌بي‌سي فارسي اشاره کرد، ولي نگفت، اين شبکه را که يک بهايي(موقر باليوزي) تاسيس کرده در تاريخ هفتاد ساله خود چه نقشي در توطئه‌هاي ضد ايراني داشت است؟.

دشمنی بی‌بی‌سی با ملت ایران جنبه‌ای تاریخی دارد و دست‌کم از جریانات مربوط به نهضت ملی شدن نفت ایران و کودتای ناکام 25 مرداد 32 و همچنین کودتای موفق 28 مرداد 32، مسبوق به سابقه است.

رئيس شبکه سلطنتي بي‌بي‌سي فراموش کرده است که دقيقا 60 سال پيش رمز کودتاي آمريکايي-انگليسي مرداد 1332، از طريق تريبون راديو بي‌بي‌سي فارسي و با عنوان ” دقيقا ساعت 12 نيمه شب است” اعلام شد.

با اين وجود، رئيس بي‌بي‌سي فارسي، اين شبکه را حرفه‌اي و بي‌طرف تلقي مي‌کند. اما آيا تاريخ و صدها گزارش و برنامه ضد ايراني موجود بي‌بي‌سي فارسي هم، ادعاي او را تاييد مي‌کنند؟

راديو بي‌بي‌سي فارسي

منبع:خبرنگاران

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

واژگونی خونین بخاطر خواب آلودگی راننده پژو پارس درمحور انار _ یزد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ حسن زمانی رییس مرکز اورژانس انار گفت: ساعت ۵:۱۷ صبح امروز ۲۲ خرداد ماه یک‌مورد واژگونی سواری پژو پارس در ۲۰ کیلومتری محور انار – یزد به مرکز عملیات اورژانس گزارش داد ...

یادداشت های خصوصی