جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 31 May 2024

طوطی های خاکستری آفریقایی در حالت آزاد در جنگل های بارانی به صورت گروهی زندگی کرده و از هر موقعیتی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کند

دنیای حیوانات بسیار پر رمز و راز و جالب است. گونه های مختلف حیات وحش دارای ویژگی هایی خاص خود هستند.

به گزارش  انارما، حیات وحش شگفت انگیز است. جانوران مختلف هر یک دارای خصوصیت هایی هستند که آنها را از سایر همنوعان متمایز می کند.برخی از لحاظ توانایی های غریزی در شکار ، برخی به دلیل خصوصیاتی که در میان رده جانوری که در آن قرار دارند ، برجسته تر از هم رده های خود هستند. نگاهی به 10 جانور مختلف با ویژگی های خاص.


طوطی های خاکستری آفریقایی در حالت آزاد در جنگل های بارانی به صورت گروهی زندگی کرده و از هر موقعیتی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کند. این گونه طوطی بهتر از هر گونه دیگری قادر است زبان انسان را فرا گرفته و نیز شکل و رنگ اشیا را تشخیص دهد. طوطی خاکستری در صورت آموزش قادر است در پاسخ به پرسش ها بیش از 300 جمله مربوط را بگوید.


وال اورکا به دلیل هوش بالا یک شکارچی بسیار موفق است. اورکا قادر است حتی به بزرگترین پستانداران جهان یا وال آبی نیز حمله کرده و یکی از رعب آورترین شکارچیان حیات وحش است. اورکاها به صورت گروهی شکار می کنند.


کندور کوهستان های آند بزرگترین پرنده ای است که قادر به پرواز بوده و طول بال های آن به بیش از 3.20 متر می رسد پنجه های این پرنده به او اجازه می دهد تا در حین پرواز ترمز کرده و از سرعت خود برای فرود بکاهد. کندور در عین حال بزرگترین پرنده لاشخور محسوب می شود.


ژاکانا پرنده ای به ارتفاع 23 سانتی متر که دارای پنجه هایی به طول 15 و عرض 12 سانتی متر بوده و به همین دلیل قادر است روی پوشش گیاهی که سطح آب را می پوشاند به سرعت و به راحتی راه برود.


شیرهای دریایی بقای خود را مدیون سبیل هایشان هستند که نقش آنتن هایی را برای آنها بازی می کنند که به آنها اجازه می دهد حتی در تاریکی آب های زیر یخ های قطب جنوب شکار کند.

شترمرغ دارای ویژگی ها و رکوردهای بسیاری است. بزرگترین ، بلندترین، سنگین ترین پرنده جهان بوده و در عین حال روی زمین سریع تر از همه پرندگان می دود. در عین حال بزرگترین تخم پرندگان متعلق به شترمرغ است و درشت ترین چشمان را نیز دارد.


پنگوئن امپراتور بزرگترین پنگوئن درمیان 17 گونه موجود است. درعین حال،  تنها پنگوئنی است که قادر است که در طول زمستان سرد قطب جنوب در این منطقه به سر ببرد. پنگوئن امپراتور نر حتی یک لحظه نیز تخم جوجه اش را رها نمی کند. پنگوئن امپراتور ماده پس از گذاشتن تخم راه دریا را در پیش می گیرد و جفت نر مدت 62 تا 67 روز که جوجه از تخم بیرون بیاید آن را روی پنجه هایش و زیر پوشش گرم حفظ می کند.

شمپانزه ها هنگامی که میزان سم در بدن آنها زیاد می شود مانند انسانها دچار مشکلات معده می شوند. این پریمیت باهوش قادر است از این مساله تجربه هایی را آموخته و به راحتی با یافتن گیاهان درمان کننده خود را از این ناراحتی نجات دهد. در عین حال شمپانزه ها قادر هستند از ابزار برای دستیابی به غذا و حتی دفاع از خود استفاده کنند.

تمام کوسه ها قادر هستند به شیوه طبیعی با ایجاد میدان الکتریکی سایر موجودات را تشخیص دهند. در میان انواع گونه های کوسه، کوسه سرچکشی بهترین استفاده را از این حس طبیعی اش می برد.

 

تصویر یک سمندر یا آفتاب پرست که قادر است هر 10 ثانیه برای استتار رنگش را عوض کرده و در عین حال دارای زبانی چسبنده است که می تواند برای گرفتن شکار آن را به مسافتی دو برابر بیشتر از طول بدنش پرتاب کند.  گزارش: بهرام افتخاری.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی