یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024

ن چون در دو شهر لندن و تورنتو مدتی زندگی کرده ام، تفاوتهای این دو شهر را با شهری مانند تهران دیده ام و می دانم. مشکلات دختر جوانی که در تهران، از منزل خارج می شود و مسیری را طی می کند تا به مقصد برسد

 

نعیمه اشراقی از دسته افرادی است که به دلیل منتسب بودن به خانواده حضرت امام خمینی(ره) سعی در القا نمودن نظرات منحرف خود به عنوان نظر حضرت امام(ره) نموده است.

به گزارش انارما، نعیمه اشراقی که با اظهار نظرهای جنجالی و به دور از حقیقت سعی در نزدیک نشان دادن افکار خضرت امام خمینی(ره) به خود! داشته و با انتشار برخی از این نظرات در صفحه فیسبوک خود مدام در حال جنجال آفرینی و مطرح نمودن نام خود در رسانه ها بود، بنا بر اخبار منتشره به دستور سیدحسن خمینی صفحه خود را در این شبکه اجتماعی حذف نموده است.

اما ماجراهای جنجالی وی در فیسبوک موضوعی است که به سرعت از اذهان پاک نخواهد شد و این سوال نیز جای پرسش دارد که اگر شخص دیگری غیر از منتسبین به خانواده حضرت امام(ره) چنین نظراتی درباره ایشان مطرح می کرد، موسسه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) چه نوع موضعی اتخاذ می نمود؟

آمریکا امروز دشمن ما نیست!

نعیمه اشراقی در صفحه فیس بوک خود نوشت: آمریکا آن زمان دشمن رو در روی ما بود؛ در حالیکه امروز اینطور نیست آمریکا امروز یک رئیس جمهور صلح طلب دارد حرف من این است دوباره فرصت سوزی نکنیم و از شرائط جدید بهترین بهره را ببریم و وارد مذاکرات مستقیم شویم و راه صلح را پیشه کنیم.

«کسانی هم که مخالف رابطه با آمریکا هستند به دلیل آرمان های امام نیست بلکه بخاطر منافع شخصی شان است»

شعار مرگ بر آمریکا را از نماز جمعه حذف کنیم!

استفاده اشراقی از فتوشاپ برای اصلاح حجاب دخترش

پس از انتشار تصویر فتوشاپی نعیما طاهری دختر نعیمه اشراقی در سایت العربیه و بی حرمتی به شخصیت امام راحل (ره)، سایت یاهو نیز در صفحه اول خود با انتشار این عکس، کار را بیش از گذشته برون مرزی و بین المللی نمود.

نظرات نعیمه اشراقی درباره حجاب

نعیمه اشراقی در مصاحبه خود با یک روزنامه اصلاح طلب نظر در مورد حجاب بی پروایی را به حد اعلا رساند و علی رغم تاکیدات حضرت امام (ره) و مراجع عظام مبنی بر حفظ حجاب اسلامی می گوید:
” به نظر من، بسیار بهتر بود که ما حجاب را اجباری نمی کردیم. به خاطر اینکه ما با اجباری کردن حجاب، می خواستیم حاشیه امنیت جامعه را بالا ببریم، اما دقیقا برعکسش عمل کردیم و امنیت را پایین آوردیم. وقتی ما در جامعه حجاب را اجباری کردیم، محدودیت و ممنوعیت ایجاد کردیم، روابط دختر و پسر را ممنوع کردیم، همه این مسائل از خیابان ها به درون خانه ها رفت.
کسانی که به مسائل دینی اعتقادی ندارند، وقتی در خیابان به خواسته های خود نمی رسند، در خانه ها، از مواد مخدر، مشروب و … استفاده می کنند و روابط غیراخلاقی میان دختر و پسر شکل می گیرد. در نتیجه ما امنیت را برای نسل جوان پایین آوردیم.
من چون در دو شهر لندن و تورنتو مدتی زندگی کرده ام، تفاوتهای این دو شهر را با شهری مانند تهران دیده ام و می دانم. مشکلات دختر جوانی که در تهران، از منزل خارج می شود و مسیری را طی می کند تا به مقصد برسد، خیلی بیشتر از مشکلات دختر جوانی در شهری مانند تورنتو است. در آنجا، یک دختر جوان با یک خانم مسن و یا یک آقا فرقی ندارد و هیچ کس به او تعرضی نمی کند و امنیت بالا است!”

دستور سیدحسن خمینی به نعمیه اشراقی برای بستن صفحه فیس‌بوک

در پی ایجاد برخی حواشی پیرامون صفحه شخصی خانم نعیمه اشراقی در شبکه اجتماعی فیسبوک و پاسخ تند پسر شهید همت به مطلب توهین آمیزی که اشراقی در صفحه اش منتشر نمود، سید حسن خمینی در تماسی با نعیمه اشراقی به وی دستور داده و تاکید کرد که علاوه بر انتشار بیانیه دلجویی، صفحه فیس بوک خود را نیز مسدود کند که وی به این کار مبادرت ورزیده است.

شایان ذکر است که نعیمه اشراقی در صفحه شخصی فیس بوک خود، خاطره ای را از قول حضرت امام خمینی(ره) نقل نموده بود که در بخش کامنت های این پست فیس بوکی کامنتی دیگر با پروفایل «نعیمه اشراقی»، خاطره ای دیگر از امام خمینی درباره همسران شهدا نقل شده بود که مضمونی موهن داشت. خانم اشراقی در نامه ای که خطاب به پسر شهید همت نوشته است و در پستی دیگر که به عنوان آخرین پست فیس بوکی ایشان باید قلمداد شود، انتساب این کامنت به خود را تکذیب کرده و آن را به یک اکانت مجعول نسبت داده است.

این موضوع باعث بحث های فراوانی در شبکه اجتماعی فیس بوک شده است. همچنین دلیل مخاطب قرار دادن مصطفی همت، فرزند شهید حاج ابراهیم همت، پست فیس بوکی اعتراض آمیز وی در مواجه با کامنت موجود در صفحه خانم اشراقی بوده است.

البته این موارد فقط چند مورد از آخرین نظرات جنجالی نعیمه اشراقی است و وی پیش از این نیز به توهین های مختلفی به مسئولان و ارکان نظام از جمله شورای نگهبان پرداخته بود.

تمام تنم از دروغ درد گرفت

مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار فراری فتنه 88 هم در صفحه فیس‌بوک خود با واکنش به این مساله اعتراض کرد و برای نعمیه اشراقی نوشت:سرکار خانم نعیمه اشراقی! این جمله‌ای که در مورد همسران شهدای جنگ نوشته‌اید، سخیف است. جمله تهوع آور است این اسمش طنز نیست، جوک نیست.

با توجه به تکذیب نعیمه اشراقی از جوک منتسب به او، مسیح علی‌نژاد بار دیگر در مطلبی جداگانه نوشت: «تمام تنم از دروغ درد گرفت. دوستان اصلاح‌طلبی را می‌شناسم که می‌دانند نعیمه اشراقی نه تنها آن کامنت را خودش نوشت بلکه از جک نوشته‌اش در مورد شهدای جنگ در صحبت‌های خصوصی با آن‌ها دفاع هم کرد.»

سخنان جنجالی نعیمه اشراقی در دیلی تلگراف و سایت های ضد انقلاب

انتشار مصاحبه خانم اشراقی با دیلی تلگراف در سایت های اپوزیسیون در شرایطی صورت می گیرد که وی در صفحه فیس بوکش از آنچه “تحریف بخش هایی از مصاحبه خود با دیلی تلگراف” خوانده، انتقاد می کند و می نویسد که این مصاحبه مورد تایید نمی باشد.

وی با پی بردن به این ماجرا با اعتراف به دروغ و پوچ بودن آزادی بیان غربی‌ها نوشته است: «دوستان عزیز، حسرت دموکراسی در غرب را نخورید! آن جا هم از آزادی بیان خبری نیست، متأسفانه بخش‌هایی از مصاحبه من با روزنامه دیلی تلگراف تحریف شده و مورد تایید اینجانب نمی‌باشد.»

مجلس ورود كرده و بررسي مي‌كند 
حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر عضو كميسيون فرهنگي مجلس با اشاره به اظهارات نعيمه اشراقي در مورد امام و شهدا اظهار داشت: بنده مطمئن هستم اگر امام در قيد حيات بودند با اين كارهاي غيراخلاقي همان كاري را مي‌كردند كه با سيدحسين آقا خميني انجام دادند. وي تاكيد كرد: قطعا كميسيون فرهنگي مجلس چنين اظهاراتي در مورد امام و شهدا را محكوم مي‌كند و آنها را بررسي خواهد كرد. پژمان‌فر همچنين به تهران امروز گفت: امام خميني(ره) جايگاه حقوقي خاصي بين مسلمانان و مردم آزاده دنيا دارند كه كسي نمي‌تواند اين جايگاه را مانند ماترك او به ارث ببرد و نسبت خوني و سببي مجوزي براي اظهارنظر درباره جايگاه حقوقي اين فرد بزرگ نيست.

وي گفت: امام‌ خميني(ره) با نوه خودشان كه متخلف بود برخورد و او را در منزل زنداني كردند و اين نشان مي‌دهد كه براي اطرافيان خود هيچ مصونيتي قائل نبودند. پژمان‌فرخاطرنشان كرد: ما بايد با افرادي كه درباه جايگاه حقوقي امام صحبت كرده و به ايشان هتك حرمت مي‌كنند به شدت برخورد كنيم همانطور كه اگر خود امام خميني بودند برخورد جدي‌تري با اين موضوع داشتند. احترام مردم به خود امام و فضايل اخلاقي ايشان بود نه به خانواده و نوه و باقي افراد…مردم شيفته خود امام بودند. اين را مهدي موسوي‌نژاد گفته و در ادامه به تهران امروز مي‌گويد: اگر مردم احترامي براي اهل‌بيت امام قائل هستند براي اخلاق و فضايل امام خميني است و در صورت عدول از مسير امام و انقلاب افراد احترامي نخواهند داشت. براي مردم هم فرقي ندارد كه عدول كرده از انقلاب نوه امام است يا هر فرد ديگري. وي افزود: همانطور كه حضرت نوح(ع) پسر متخلف را نجات نداد،همانطور كه ائمه و پيامبران اطرافيان متخلف را سخت مجازات مي‌كردند، امروز هم همين اتفاق بايد رخ داده و با متخلف برخورد شود و چه بهتر كه اين برخورد از سوي خانواده امام خميني(ره) باشد.
بيانيه خانواده شهدا 
همچنين در پي انتشار مطلبي موهن از سوي نعيمه اشراقي در صفحه فيس‌بوك، جمعي از خانواده شهدا و ايثارگران با امضاي بيانيه‌اي اعتراض خود را اعلام كردند. در بخشي از اين بيانيه آمده است: متاسفانه اين روزها خاطره‌سازي‌هاي دروغ و منسوب كردن آن به حضرت امام(ره) به اتفاقي عادي در عرصه سياسي كشور تبديل شده است و كساني كه مدعي قرابت و نزديكي با امام امت هستند، نارواترين اظهارات و منويات دروني خود را به ساحت آن امام سفر كرده منسوب مي‌كنند. گفتار نسنجيده و خارج از چارچوب ادب نعيمه اشراقي (نوه دختري حضرت امام) و منسوب كردن اين خاطره‌سازي‌ها به امام راحل، موجي از واكنش‌ها و موضع‌گيري‌هاي دلسوزان و خانواده‌هاي شهدا را برانگيخته است و خانواده شهيدان همت، رستگار، بروجردي، صنيع‌خاني، بذرپاش، كشوري، دستواره، مهدي باكري و بسياري ديگر از خانواده معظم شهدا اين اظهارات شنيع و ناپخته را محكوم كرده‌اند. در اين بين «بي‌موضع بودن» موسسه حفظ آثار امام(ره) از همه جالب‌تر است. اين موسسه ترجيح داده كه به جاي موضع‌گيري درباره اين داستان‌سرايي‌ها و نسبت دادن آن به امام روح‌الله، سكوت پيشه كند؛ يكي از اعضاي موسسه حفظ آثار امام، درباره مطلب منتشر شده از سوي نعيمه اشراقي كه در قالب خاطره‌اي از امام(ره) به خانواده شهدا توهين كرده است، گفته «من در اين مورد اظهارنظري نمي‌كنم.»

اتخاذ اين رويكرد در حالي است موسسه حفظ آثار امام در قبال كوچك‌ترين برنامه‌ها و مستندها درباره حضرت امام(ره) واكنش نشان مي‌دهد و شوربختانه درباره انتساب چنين موضوع خلاف واقعي تنها نظاره‌گر است.

لازم به یادآوری است موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) در جریان فتنه ۸۸ و پس از اقدام توهین‌آمیز حامیان موسوی در پاره کردن عکس بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و آتش زدن آن، نه تنها این اقدام را محکوم نکرد؛ بلکه از رسانه ملی به خاطر پوشش خبری این مساله، به شدت انتقاد کرد!

منبع:فرهنگ

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی