جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ | Friday 21 June 2024

آذین اظهار داشت: در این رابطه با هیئت مدیره باشگاه‌ها صحبت شده و هر باشگاهی که نیاز باشد در این زمینه مورد سوال قرار خواهد گرفت

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: اگر لازم باشد در جريان بررسي پرونده «رشوه‌گيري در فوتبال» از اهرم نظارتي تحقيق و تفحص استفاده خواهيم كرد.

به گزارش انارما،حسین آذین نماینده رفسنجان و انار در تشریح آخرین وضعیت دو پرونده «تخلف در واردات خودرو» و «رشوه‌گيري در فوتبال» گفت: پرونده تخلف در واردات خودرو به قوه قضائیه ارجاع شده است.

وی افزود: گزارش این پرونده به زودي در صحن علني مجلس قرائت خواهد شد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس در خصوص پرونده «رشوه‌گیری در فوتبال» نیز گفت: این پرونده در مراحل مقدماتی است و باید تحقیقات تکمیل شود.

آذین اظهار داشت: در این رابطه با هیئت مدیره باشگاه‌ها صحبت شده و هر باشگاهی که نیاز باشد در این زمینه مورد سوال قرار خواهد گرفت.

نماینده رفسنجان و انار در پاسخ به اینکه آیا از اهرم نظارتی تحقیق و تفحص در خصوص پرونده رشوه در فوتبال استفاده خواهد شد یا خیر، گفت: فعلا چنین بحثی مطرح نیست.

وی افزود: اما اگر لازم باشد تحقیق و تفحص نیز انجام خواهیم داد، به طوری که اگر متوجه شدیم پشت پرده‌ای وجود دارد آن زمان تحقیق و تفحص از چنين موضوعي وظيفه ماست.

اين در حالي است، پيش از اين سيدهادي حسيني سخنگوي فراكسيون ورزش با اشاره به موضوع رشوه‌گيري در فوتبال به باشگاه خبرنگاران، گفت: اين فراكسيون پيگير موضوع رشوه‌گيري در فوتبال است.

 

وي افزود: معتقديم همه فوتباليست‌ها، همه داوران و همه مربيان رشوه‌بگير نيستند بلكه برخي افراد ناسالمي در اين عرصه حضور دارند كه بايد آن‌ها را از بدنه ورزش حذف كنيم.

 

 

نماينده قائم‌شهر، سوادكوه و جويبار ادامه داد: وقتي گفته‌ مي‌شود فوتبال فاسد است به كساني كه در اين عرصه هستند به چشم بد نگاه مي‌شود و اين موضوع درست نيست بلكه بايد به روند فعاليت اشخاص فاسد در اين حوزه توجه شود.

 

 

مديركل سابق تربيت بدني استان مازندران ادامه داد: افراد ناسالم در عرصه ورزش كم هستند و اكثر جامعه فوتبال نيز در نهايت سلامت روحي فعاليت دارند، اما بدنه ناسالم بايد از  اين حوزه جدا شود.

سخنگوي فراكسيون صنايع و معادن مجلس ادامه داد: دفاع از حق ملت وظيفه نمايندگان بوده و از آنجايي كه نمايندگان خادم ملت هستند بايد خادم بخش سالم جامعه ورزشي نيز باشند.

 

 

 

وي با بيان اينكه آقاي كفاشيان بسيار سالم است گفت: بايد نقش نظارتي فدراسيون تقويت شود تا شاهد اين حوادث نباشيم.

 

عضو فراكسيون رهروان اصولگرايان مجلس خاطرنشان كرد: ما درصدد هستيم تا اين موضوع به طريق غير مستقيم رفع شود ولي اگر لازم باشد مجلس موضوع تحقيق و تفحص از فدراسيون، سوال از مسئولان ذيربط و استفاده از ساير بازوهاي نظارتي را در دستور كار قرار خواهد داد.

اضافه مي‌شود، در پي كشف رشوه‌گيري در جامعه ورزش فوتبال و چند رشته ورزشي ديگر كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي بررسي اين موضوع را در دستور كار خود قرار داده است.

براي مشاهده جزئيات «تخلف در واردات خودرو» اينجا كليك كنيد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

شاخص آلودگی هوا در شهرستان انار در محدوده خطرناک قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ با توجه به روند افزایشی میزان گرد و غبار موجود بامداد چهارشنبه دوم خرداد ماه در هوای شهرانار افراد مسن، کودکان، بانوان باردار و بیماران دارای شرایط خاص در شرایط فعلی تمهید ...

یادداشت های خصوصی