جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ | Friday 21 June 2024

وی افزود: جمهوری اسلامی ظرف گسترش انقلاب اسلامی در جهان است و در مقابل همه دنیای استکبار ایستادگی می کند و با اعتقادی راسخ این راه الهی را طی می کند

به گزارش انارما،فرمانده کل سپاه گفت: امسال گروه‌های تروریستی 11عملیات مختلف از جمله انتحاری را در جنوب شرق کشور در نظر داشتند که با مجاهدت‌های پاسداران خنثی شده است.

635149265356432538

سردار سرلشگر عزیز جعفری، ظهر امروز یکشنبه در مراسم چهارمین سالگرد شهدای وحدت در مشهد مقدس با بیان این که همه عزت، عظمت و اقتدار انقلاب اسلامی به برکت خون شهداست تا ایران اسلامی امن و سربلند باقی بماند، اظهار کرد: ایران به برکت خون شهدا و با محوریت اسلام به ابرقدرت جهانی متکی به معنویت تبدیل شده و در برابر قدرت های مادی جهان ایستاده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ظرف گسترش انقلاب اسلامی در جهان است و در مقابل همه دنیای استکبار ایستادگی می کند و با اعتقادی راسخ این راه الهی را طی می کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در سال 1387 مأموریت تأمین امنیت جنوب شرق کشور از طرف شورای عالی امنیت ملی به سپاه واگذار و مصوب شد سپاه امنیت را به صورت ریشه ای و به شکل پایدار و مردمی برقرار کند که این کار مأموریتی بسیار سنگین و خطرناک بود.

وی افزود: در سال 1386 و 1387 که سرمایه گذاری های زیادی توسط استکبار جهانی در جنوب شرق کشور انجام گرفت، ناامنی ها افزایش پیدا کرد که این موضوع برای جمهوری اسلامی ایران قابل قبول نبود.

جعفری اضافه کرد: استراتژی نظامی سپاه پاسداران این بود که در منطقه جنوب شرق کشور مردم را در موضوع امنیت شریک کند و در این موضوع خیلی ها مخالف بوده و می گفتند این کار موفق نمی شود.

وی تصریح کرد: بنده به دنبال فرمانده ای لایق، شجاع و مردمی بودم تا این مأموریت را به طور احسن انجام دهد که شهید شوشتری داوطلبانه آماده این مسئولیت شد و اجازه خواست تا این مأموریت را انجام دهد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در نخستین جلسه با وی موضوع امنیتی کردن فضا مطرح شد و به طور کلی تصمیم گرفته شد از اقدامات صرفاً نظامی چشم پوشی کنیم. شهید شوشتری به بهترین نحو با حضور در میان مردم و طوایف منطقه و برقراری ارتباط صمیمی بسیار موفق بود.

وی افزود: شهید شوشتری بیشترین فعالیتش را در منطقه بر مسائل فرهنگی و اقتصادی و محرومیت زدایی گذاشته بود و به درستی تشخیص داده بود که ریشه ناامنی های منطقه در این مسائل است.

جعفری خاطرنشان کرد: امروز بعد از چهار سال و نیم از شهادت شهدای وحدت، شاهد امنیتی بی نظیر در جنوب شرق کشور هستیم؛ وقتی مدیران و رزمندگان با اخلاص و تقوا برای رضای خدا عزم مجاهدت می کنند خداوند متعال راه های بهتر جنگیدن را به آنها نشان می دهد.

وی افزود: فرهنگ شهادت و شهادت طلبی و روحیه استقامت در برابر نظام سلطه تقریباً به همه مردم ایران عطا شده است و مردم ایران اسلامی به برکت خون شهدا پرچمدار انقلاب اسلامی در جهان هستند.

جعفری گفت: امسال گروه های تروریستی و دست پرورده نظام سلطه 11 عملیات مختلف از جمله انتحاری را در جنوب شرق کشور در نظر داشتند که با مجاهدت های پاسداران خنثی شده است.

وی اضافه کرد: اگر این گروه های دست نشانده در مقابل آمریکا بایستند در قلب آمریکا می توانند عملیات های انتحاری و وحشیانه خود را اجرا کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در حال حاضر آمریکا حتی زبانی جرأت تهدید نظامی ایران را ندارد و جای تأسف است که برخی ها قدر این عظمت و نعمت را نمی دانند و فراموش کرده اند همه توطئه ها از جمله جنگ، 8 سال دفاع مقدس، فتنه 88 و فشارهای اقتصادی زیر سر آمریکاست تا مردم ایران تسلیم شوند.

وی تصریح کرد:عده ای خودشان را انقلابی و نزدیک به امام خمینی(ره) می دانند و نقل قول هایی از ایشان بیان می کنند؛ در حالی که امام آمریکا را شیطان بزرگ می نامیدند و اگر زنده و در قید حیات بودند، روحیه ضد استعماری و ضد استکباری را بیش از گذشته داشتند.(فارس)

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

شاخص آلودگی هوا در شهرستان انار در محدوده خطرناک قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ با توجه به روند افزایشی میزان گرد و غبار موجود بامداد چهارشنبه دوم خرداد ماه در هوای شهرانار افراد مسن، کودکان، بانوان باردار و بیماران دارای شرایط خاص در شرایط فعلی تمهید ...

یادداشت های خصوصی