چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024

قادری در پاسخ به این سؤال که تعریف اقشار مرفه که نیازی به دریافت یارانه ندارند، از نظر دولت و مجلس چیست، گفت: درآمد افراد نشان دهنده میزان ثروت آنهاست و 30 درصد از بالاترین درآمد مشمول حذف پرداخت یارانه نقدی می شوند

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

حذف یارانه پردرآمدها در کمیسیون برنامه تصویب شد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: حذف یارانه سه دهک پردرآمد امروز در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصویب شد.

به گزارش انارما،جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد حذف پرداخت یارانه به سه دهک بالای جامعه در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه و نتیجه آن گفت: این موضوع مصوب شد و مصوبه کمیته هم مورد تایید کمیسیون قرار گرفت.

وی افزود: قرار شد حداقل 30 درصد از شمول پرداخت یارانه حذف شوند و دولت هم با این موضوع موافق بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص مکانیسم شناسایی دهک های پرآمد اظهار داشت: سه ماه به دولت فرصت داده شد، تا با استفاده از پایگاه های اطلاعاتی افراد پردرآمد و ثروتمند را شناسایی کند و نسبت به حذف این سه دهک برای پرداخت یارانه اقدام کند.

قادری در پاسخ به این سؤال که تعریف اقشار مرفه که نیازی به دریافت یارانه ندارند، از نظر دولت و مجلس چیست، گفت: درآمد افراد نشان دهنده میزان ثروت آنهاست و 30 درصد از بالاترین درآمد مشمول حذف پرداخت یارانه نقدی می شوند.

وی افزود: افراد پردرآمد می توانند داخل یا خارج کشور، حقوق بگیر یا غیر حقوق بگیر، حقوق بگیر دولتی و حقوق بگیر غیردولتی باشند و اگر بالاترین درآمد را داشته باشند، مشمول حذف پرداخت یارانه خواهند شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:  همچنین امروز اصلاحیه بودجه به تایید کمیسیون رسید و ان شاء الله روز سه شنبه اولویت آن در صحن مجلس مطرح و روز چهارشنبه هم بررسی آن در مجلس مطرح می شود.(فارس)

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی