چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 12 June 2024

شرمن در توهینی علنی به مردم ایران که در رسانه ها دیده نشد، اعلام می کند که ما به دنبال حذف تحریم های وسیع علیه ایران نخواهیم بود و تنها به ایران فرصت می دهیم برای از بین بردن نگرانی های ما، مدتی استراحت کند

تنها چند روز پس از برگزاری دور نخست مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5، به نظر می رسد که اختلافات میان رژیم صهیونیستی و نزدیک ترین متحدش آمریکا ظاهر شده است.

634977522383763183

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی با اشاره به سخنان روز یکشنبه نتانیاهو در نشست کابینه به شکافی که میان مقام های صهیونیستی و آمریکا در رویکرد برنامه هسته ای ایران به وجود آمده است اشاره کرده و نوشته است :طی روزهای گذشته، مقام های آمریکایی عنوان کردند که کاخ سفید در حال مذاکره بر سر این موضوع است که پیشنهاد آزادسازی دارائی های بلوکه شده ایران به ارزش میلیاردها دلار را در قبال برداشتن گام هایی از سوی این کشوردر خصوص برنامه هسته ای را به مقام های ایران پیشنهاد دهند. این طرح می تواند برداشتن برخی از تحریم ها از روی ایران را نیز متوقف کند.

روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارنوت نیز نوشت: به نظر می رسد «انفجار» میان نتانیاهو و رئیس جمهور اوباما اجتناب ناپذیر باشد. مقام های اسرائیلی در بدنه داخلی دولت نگرانی عمیقی دارند و آن این است که رئیس جمهوری آمریکا در حال آماده سازی برای برداشتن تحریم ها بر ایران حتی پیش از کامل شدن مذاکرات است.

توهین مذاکره کننده آمریکا یی به مردم ایران

وندی شرمن معاون وزارت خارجه آمریکا، نفر سوم سیاست خارجی آمریکا و عضو ارشد مذاکره کننده آمریکایی در گروه 1+5، در اظهاراتی در کمیته سیاست خارجی سنا که در روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز بازتاب یافته است، به صراحت و بدون هیچ سانسوری، تفکر و نگرش دولت آمریکا درباره مردم ایران را بازگو می کند.

شرمن در توهینی علنی به مردم ایران که در رسانه ها دیده نشد، اعلام می کند که ما به دنبال حذف تحریم های وسیع علیه ایران نخواهیم بود و تنها به ایران فرصت می دهیم برای از بین بردن نگرانی های ما، مدتی استراحت کند.

شرمن در ادامه می گوید: ما به طور دقیق رفتار تیم مذاکره کننده ایرانی را زیر نظر می گیرم و بعد از مذاکرات درباره روش ها و تحریم های بعدی بحث خواهیم کرد.

مذاکره کننده عضو ارشد آمریکا در 1+5 می گوید: فریب و نیرنگ قسمتی از DNA ایرانیان است.

جاسوسی برای کسب امتیازهای اقتصادی

جدیدترین اسناد افشا شده در خصوص جاسوسی آمریکا از کشورهای مختلف نشان می دهد واشنگتن با استفاده از اطلاعات به دست آمده ازاین راه، منافع زیادی را به دست آورده است.

هفته نامه اشپیگل اسناد جدیدی را منتشر کرده که بر اساس آن آمریکا نه تنها از رئیس جمهور فعلی بلکه از رئیس جمور سابق مکزیک نیز جاسوسی کرده و به ای میل های فلیپ کالدرون کاملا دسترسی داشته است.

بر اساس این اسناد، آمریکا از طریق اطلاعات به دست آمده از ای میل های روسای جمهور مکزیک، همواره در مذاکرات با این کشور موقعیت برتر را داشته و به ویژه در مسائل اقتصادی و قراردادهای مربوط به آن، واشنگتن سود سرشاری را به دست آورده است.

انتشار این مطلب در اشپیگل سبب شده تا دولت مکزیک خواستار پاسخگویی واشنگتن در مورد جاسوسی از روسای جمهور این کشور شود.

 تشکیل خانه احزاب

رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان با اشاره به تشکیل خانه احزاب، خاطرنشان کرد: مذاکراتی از سوی برخی اعضای اصلاح طلب با وزارت کشور صورت گرفته است که نتیجه مذاکرات و بررسی ها در مراحل بعدی مشخص خواهد شد.

حسین کمالی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به جلسه شب گذشته شورا، اظهار داشت: در این جلسه آئین نامه همکاری احزاب اصلاح طلب، آئین نامه انضباطی و مسائل روز سیاسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است، جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان شب گذشته با حضور اعضا، برگزار شد.

دیدگاه کاربران

حمید جمعه 15 نوامبر 2013 - 1:24 ب.ظ

مرگ بر آمریکا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی