پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ | Thursday 29 February 2024

سرهنگ اباذری هزینه این طرح را بیش از ۴۰ میلیون تومان تخمین زد و خاطر نشان کرد: تا کنون از سوی شهرداری و دفترامام جمعه شهرستان کمک هایی در حد توان صورت گرفته است

واقعه تاریخی غدیرخم همزمان با ۱۲۲ شهر کشور و به همت سپاه ناحیه شهرستان رفسنجان در کنار بارگاه امامزاده سیدغریب بازسازی می شود.

dsc051332

به گزارش انارما،سرهنگ غلامرضا اباذری در گفت و گو با خبرنگار”خانه خشتی”، اظهار داشت: حرکت عظیم واقعه تاریخی غدیر خم ، برای اولین بار درساعت ۱۴ عصر روز پنجشنبه ۹۲/۸/۲ همزمان با عید سعید غدیر، در محل بارگاه امامزاده سید غریب رفسنجان، باز سازی خواهد شد .

وی عنوان کرد: ستاد بازسازی غدیر خم از ۱۲ کمیته اجرایی  فنی مهندسی، فرهنگی، روابط عمومی، آماد و پشتیبانی، تشریفات، جذب، پیشکسوتان، هماهنگی با ادارات، امنیتی، انتظامات، مخابرات و کمیته خواهران تشکیل شده است که هر کدام از انها وظیفه خاص خود را دارند وتاکنون جلسات متعددی با کمیته های مذکور، برگزار شده است.

این مقام مسئول طواف نمادین خانه کعبه، حرکت کاروان از مکه به سمت مکان نمادین غدیر خم وقرائت خطبه غدیروبیعت با حضرت علی (ع) را از برنامه های اجرایی در این مراسم عنوان کرد و افزود: این برنامه درواقع برش کوتاهی از آن حادثه عظیم خواهد بود.

مسئول ستاد بازسازی واقعه غدیر خم در رفسنجان تصریح کرد: در این نمایشها نزدیک به ۴۰۰ نفرسیاهی لشکروتعداد زیادی اسب، شتر، زره ولباس استفاده شده است که در جمع آوری این لوازم، گروه های تعزیه خوانی شهرستان نیز یاری رسان ما بوده اند.

سرهنگ اباذری هزینه این طرح را بیش از ۴۰ میلیون تومان تخمین زد و خاطر نشان کرد: تا کنون از سوی شهرداری و دفترامام جمعه  شهرستان کمک هایی در حد توان صورت گرفته است.

برگزاری جشن ولایت همراه با برنامه های متنوع و توزیع آش که برای بیش از ده هزار نفر تدارک دیده شده است، از برنامه های قبل از شروع این مراسم خواهد بود.

منبع:خانه خشتي

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از مسجد تاریخی خواجه شریف انار

به گزارش پایگاه خبری “انارما”، حجت الاسلام والمسلمین شهابی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در بدو ورود به شهرستان انار باحضور درحرم امامزاده محمد صالح به مقام این آستان مقدس و شهیدان سر ...

یادداشت های خصوصی