یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 14 July 2024

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان از پایه‌گذاری کمیته‌های اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی، فرهنگی، سیاسی، حقوقی و مدیریتی در همایش ملی سبک زندگی در تمدن‌سازی نوین اسلامی خبر داد

جمعی از دانشمندان، علما، دانشگاهیان و پژوهشگران در کرمان گردهم آمده‌اند تا با تبعیت از فرمان رهبری درباره سبک زندگی اسلامی یک مهمانی ولایی را برگزار کنند.

سبک زندگی

 

 

به گزارش انارما، جمع بسیاری از دانشمندان، علما، دانشگاهیان و پژوهشگران طی  دوشنبه ۲۹ مهرماه و  سه‌شنبه ۳۰ مهرماه در کرمان گردهم آمده‌اند تا با تبعیت از فرمان رهبری درباره سبک زندگی اسلامی یک مهمانی ولایی را برگزار کنند.

همایش ملی سبک زندگی در تمدن‌سازی نوین اسلامی از صبح دوشنبه ۲۹ مهرماه در محل تالار وحدت دانشگاه باهنر کرمان گشایش یافت.

دکور مربوط به آیین افتتاح همایش ملی سبک زندگی در تمدن‌سازی نوین اسلامی به زیبایی با پته‌های کرمانی، گلدان‌های شمعدانی و تصویری از مسجد تاریخی جامع کرمان آراسته شده بود و برنامه با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط دوست‌محمدی قاری ممتاز استان کرمان و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز شد.

پس از آن نماهنگی از سخنان مقام معظم رهبری در مورد سبک زندگی اسلامی و رسالت آحاد مختلف جامعه در گسترش این امر مهم پخش شد.

آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو خبرگان رهبری و سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران به عنوان مهمانان ویژه در همایش ملی سبک زندگی در تمدن‌سازی نوین اسلامی حضور داشتند.

آیت‌الله سیدیحیی جعفری نماینده ولی فقیه در استان کرمان، فرمانده سپاه ثارالله، فرمانده انتظامی استان کرمان و روسای دانشگاه‌های کرمان، پژوهشگرانی از سایر استان‌ها، روحانیان، علما، نخبگان، چهره‌های دانشگاهی و دانشجویان هم در آیین گشایش همایش ملی سبک زندگی شرکت کردند.

 

ارائه ۴۳۰ اثر به همایش ملی سبک زندگی

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به عنوان نخستین سخنران این آیین به ایراد سخن پرداخت و از ارسال ۴۳۰ اثر به دبیرخانه همایش ملی سبک زندگی خبر داد و افزود: از این تعداد ۱۸۱ مقاله پذیرفته شد.

 

روح‌الله نوری تصریح کرد: در مهرماه سال ۹۰ همزمان با بیداری اسلامی در منطقه مقام معظم رهبری در سفری به خراسان شمالی بحث مهم و ریشه‌ای سبک زندگی را مطرح کردند که فضای جدیدی در ایران به‌ویژه برای جوانان به وجود آورد.

وی اظهار داشت: در استان کرمان به درخواست صاحب‌نظران علمی به تبعیت از مقام معظم رهبری در جلسات طرح تشکیل و اجرای همایش سبک زندگی اسلامی مطرح شد و به اتفاق آرا به تصویب رسید.

قدردانی فرمانده سپاه ثارالله از مجریان همایش ملی سبک زندگی

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان از پایه‌گذاری کمیته‌های اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی، فرهنگی، سیاسی، حقوقی و مدیریتی در همایش ملی سبک زندگی در تمدن‌سازی نوین اسلامی خبر داد.

نوری از شورای سیاست‌گذاری نهادهای نمایندگی ولی‌فقیه و روسای دانشگاه‌های استان کرمان، حوزه علمیه، رسانه ملی، سازمان تبلیغات اسلامی، مطبوعات و خبرنگاران، بسیج اساتید و دانشگاه امام حسین(ع) برای برگزاری همایش ملی سبک زندگی در تمدن‌سازی نوین اسلامی قدردانی کرد.

وی افزود: روابط عمومی کل سپاه پاسداران، دانشگاه جامع امام حسین (ع) و معاونت تحقیق و پژوهش سپاه و همچنین رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان تلاش‌های بسیاری را برای برگزاری همایش ملی سبک زندگی در تمدن‌سازی نوین اسلامی انجام دادند.

همایش ملی سبک زندگی در کمترین زمان ممکن اجرایی شد

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان هم در آیین همایش ملی سبک زندگی در تمدن‌سازی نوین اسلامی ابراز داشت: در حال حاضر ۱۰۷ واحد آموزشی تابع وزارت علوم هستند که چهار واحد آموزشی تابع وزارت علوم در استان کرمان وجود دارد.

نصرالله گرامی عنوان کرد: در دانشگاه باهنر حدود ۶۰۰ عضو هیئت علمی ثابت داریم که ۱۶۰ نفر دارای مقام دانشیار و استاد تمام هستند و در ۶۳ رشته و گرایش دانشجوی دکترا و در ۱۱۸ گرایش کارشناسی ارشد دانشجو داریم.

وی از تحصیل ۱۷ هزار دانشجو در دانشگاه باهنر کرمان خبر داد و افزود: این دانشگاه یکی از قطب‌های دانشگاهی در جنوب‌شرق است و پنج پژوهشکده و پنج گروه و مرکز پژوهشی دارد.

این مسئول با قدردانی از سردار نوری به عنوان بانی اصلی همایش ملی سبک زندگی در تمدن‌سازی نوین اسلامی ابراز داشت: این همایش با پشتیبانی وی و همکارانش در کمترین زمان ممکن طی مدت یک سال انجام شد.

گرامی خاطرنشان کرد: سردار نوری با پیگیری و پشتیبانی در تمام جلسات ما را حمایت می‌کرد.

علاقه مقام معظم رهبری به زندگی در کرمان

آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در این آیین ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی قبل از انقلاب شدیدا تحت فشار بودند و ساواک مثل سایه ایشان را در مشهد، تهران و قم تعقیب می‌کرد.

وی افزود: رهبری در سخنانی فرمودند اگر قرار بود شهری را برای زندگی انتخاب کنم، کرمان را به علت مهربانی و تدین مردمش برای زندگی انتخاب می‌کردم.

کرمانی‌ها برای تحقق فرمان رهبری همدل هستند

خاتمی تصریح کرد: نفس تشکیل این همایش با توجه به فرمایشی که معظم‌له در مورد ضرورت سبک زندگی اسلامی فرمودند و استان کرمان پیشگام شده برای اجرایی کردن این دستور بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهار داشت: با برگزاری این همایش کاری شکل گرفته که محور وحدت است، همه آمده‌اند که این امر نتیجه مطلوبی داشته باشد و حتی اگر سخنرانی و مقاله‌ای هم نبود، اینکه در استان کرمان همدلی است و همه با هم هستند و یک‌صدا در پی تحقق آرمان‌هایی برآمده‌اند که رهبری آنها را دلسوزانه دنبال می‌کند از ارزش زیادی برخوردار است.

این عضو خبرگان رهبری بیان کرد: ارائه بیش از ۴۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش سبک زندگی اسلامی آمار کمی نیست و اینکه فرهیختگان و عزیزان دانشگاهی با داوری آن‌لاین به سرعت نتیجه داوری را اعلام کردند، جای تشکر دارد.همایش سبک زندگی دربرگیرنده همه فضائل اسلامی است

جانشین فرمانده سپاه پاسداران هم در این آیین گفت: از برگزارکنندگان این همایش برای برداشتن نخستین گام عملی و نظام یافته برای شکل‌دهی تفکر جامعه اسلامی ما درباره یک مفهوم عظیم و غنی قدردانی می‌کنم که برگیرنده همه فضائل اسلامی برای تمدن عظیم و نوین در سطح جهان است.

حسین سلامی افزود: پیمودن هر مسیر طولانی بدون برداشتن نخستین گام ممکن نیست و مسیر تحقق یک تمدن بزرگ به ویژه در جهان امروز مسیری طولانی، سخت و دشوار است، اما زمانی که پایه‌های اولیه یک بنای عظیم با استحکام، استقامت و قوام قابل قبولی پی‌ریزی می‌‌شود، ایجاد سایر طبقات آن بنای عظیم آسان‌تر است.

جوانان بیشترین شرکت‌کنندگان در همایش ملی سبک زندگی

در این آیین همچنین دبیر علمی همایش ملی سبک زندگی در تمدن‌سازی نوین اسلامی گفت: با توجه به مقالات رسیده به این همایش، کارشناسان و صاحبنظران بیشترین دغدغه را برای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه داشته‌اند.

عباسعلی رستمی‌نسب افزود: فراوانی مقالات رسیده به این همایش براساس سطح تحصیلات، ۱۰ درصد مربوط به دکترا، ۹ درصد مربوط به دانشجویان مقطع دکترا، ۶۰ درصد مربوط به کارشناسان ارشد، ۱۰ درصد مربوط به دانشجویان کارشناسی ارشد و ۱۱ درصد مربوط به کارشناسان بوده است.

وی اظهار کرد: اینکه کارشناسان بیشترین پاسخ را به دغدغه رهبری داشته و برای رفع آن تلاش کرده‌اند، بیانگر داشتن وضعیت بهتر در آینده است و این افراد بین نسل دوم و سوم هستند که در آینده مسئولیت جامعه را بر عهده دارند.

رستمی‌نسب عنوان کرد: ۵۵ درصد شرکت‌کنندگان در همایش ملی سبک زندگی در تمدن‌سازی نوین اسلامی مردان و ۴۵ درصد زنان بوده‌اند.

ارائه مقاله، ایراد سخنرانی و بازدید از موزه دفاع مقدس از جمله برنامه‌های همایش سبک زندگی اسلامی در کرمان است و آیین اختتامیه این آیین هم عصر سه‌شنبه ۳۰ مهرماه در دانشگاه شهید باهنر برگزار می‌شود.

 

منبع: فارس

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

مشارکت بالا در انتخابات دشمن را مانوس می‌کند

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی گفت: دشمنان سعی دارند آرمان‌های انقلاب را زیر سوال ببرند و ریشه‌های انقلاب را بزنند مشارکت بالا باعث می‌شود که دشمن همچنان مثل گذشته مایوس باشند ...

یادداشت های خصوصی