یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024

وی حدیث غدیر را دنیایی از معارف عنوان نموده و اظهار داشت: حدیث غدیر دنیایی از معارف است و توفیق بازسازی واقعه غدیر به بسیجیان داده شده که از سال ۸۹ توسط هنرمندان بسیجی اجرایی گشته است

به گزارش انارما، سرتیپ بسیجی محمد رضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری اعلام برنامه های بسیج که به مناسبت عید غدیر در یزد برگزار شد گفت: غدیر در جهان اسلام ناشناخته است که در پایان خطبه غدیر بر آن تاکید شده و حتی پیامبر (ص) از اشخاص حاضر در آن واقعه اقرار و تعهد می گیرند تا آن را سینه به سینه به نسل های آینده منتقل کنند.

سردار نقدی تحریف ادیان الهی در طول تاریخ را یادآور شده و افزود: امروز افعال برخی افراد، فراموشی واقعه غدیر در طول تاریخ را قابل هضم می کند که با وجود انواع فیلم، صوت، سند و عکس؛ تحریف های بزرگ و نسبت های دروغ را به امام خمینی علیه الرحمه نسبت می دهند پس در ۱۴۰۰ سال گذشته که این امکانات نبوده غدیر تحریف شده و پیامبر (ص) برای انتقال پیام غدیر از مردم حاضر تعهد می گیرد.

وی حدیث غدیر را دنیایی از معارف عنوان نموده و اظهار داشت: حدیث غدیر دنیایی از معارف است و توفیق بازسازی واقعه غدیر به بسیجیان داده شده که از سال ۸۹ توسط هنرمندان بسیجی اجرایی گشته است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین مراجع تقلید را مشوق اصلی این کار دانسته و تاکید کرد: بازسازی واقعه غدیر در مساحتی چند کیلومتری چند کیلومتری در طول و عرض و ۳۰۰ هنرور و هنرمند در هر اجرا و ده ها هزار بیننده بزرگترین تئاتر در دنیا می باشد که منحصر به فرد بوده و خاص ملت ایران است.

وی توسعه این نمایش را طی سال ۹۰ در ۷۳ نقطه از کشور و انتشار دو عنوان کتاب مرتبط یادآور شده و تصریح کرد: در سال ۹۱ بازسازی واقعه غدیر در ۸۳ شهر کشور صورت گرفت که شاهد حضور علماء و شخصیت های برجسته حوزوی، و سایر مسئولین و استقبال کم نظیر این عزیزان بودیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج اجرای نمایش غدیر خم به عنوان بزرگترین نمایش میدانی جهان به طور همزمان در ۱۲۲ شهر کشور توسط بسیجیان را یادآور شده و خاطر نشان کرد: امسال در برخی از شهرها با استقبال فراوان مردم این بازسازی طی دو تا سه روز برگزار می شود که علاوه بر جنبه نمایشی و بازسازی، محتوای خطبه غدیر نیز قرائت می شود.

وی در ادامه بیان کرد: در اجرای بازسازی عید غدیر مردم مانند عزاداری های محرم و صفر جهت تامین هزینه ها و امکانات مشارکت می کنند.

سردار نقدی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر نحوه پاسخگویی بسیج به تحریف سخنان امام راحل تاکید نمود: برای جلوگیری از تحریف سخنان امام راحل بایستی وصیت نامه ایشان به عنوان چکیده اصول انقلاب اسلامی به صورت مستمر بازخوانی شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در خصوص مذاکره با شیطان بزرگ تاکید کرد: هر مذاکره و توافقی وابسته به استحکام درونی نظام است و آنان که تصور می کنند محور؛ اقدام دیپلماسی است اشتباه می کنند چرا که با فعالیت های دیپلماسی، مسائل اقتصادی کشور اصلاح نخواهد شد و باید چشم مسئولین به ظرفیت های داخلی دوخته شود.

منبع: سازمان بسیج مستضعفین

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی