یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024

کتاب مناظره دکتر و شیخ پیرامون بحث های علمی مابین شیخ ابراهیم عثمان و چند تن از برادران دیگر اهل سنت و دکتر شجاعی فرد می باشد.هدف فرهنگ نیوز از بیان این مناظرات ، شیعه کردن برادران اهل سنت نمی باشد و تنها مطرح کردن یک بحث علمی است.لذا مخاطبان گرامی می توانند با نظرات […]

کتاب مناظره دکتر و شیخ پیرامون بحث های علمی مابین شیخ ابراهیم عثمان و چند تن از برادران دیگر اهل سنت و دکتر شجاعی فرد می باشد.هدف فرهنگ نیوز از بیان این مناظرات ، شیعه کردن برادران اهل سنت نمی باشد و تنها مطرح کردن یک بحث علمی است.لذا مخاطبان گرامی می توانند با نظرات خود در این بحث شرکت کنند.
why-sunni-muslims-pray-in-the-package

به گزارش انارما،نحوه نماز خواندن در شیعه و سنی تفاوت هایی جزئی داردبه طور مثال دست بسته نماز خواندن اهل سنت و یا آمین گفتن پس از ولاالضالین.در این بخش به مناظره صورت گرفته در این مورد بین دکتر و شیخ النجدی (از علمای اهل سنت) خواهیم پرداخت:

دکتر: اگر در كتب حدیث صحیح مسلم و بخاری بگردید فقط یك حدیث از قول ابوهریره در مورد آمین پس ا ز الضالین است . بخاری حدیث 740 ج 2 صفحه 248 و حدیث 5/41 ج 13 صفحه 318 و كسی دیگری مطلبی ذكر نكرده است این در حالیست در جای دیگر داریم سوره حمد قرائت است ، دعا نیست كه آمین بگوییم نظر شما چیست؟ البته شیخ ابراهیم می دانند تكلیف حدیث هایی كه فقط ابوهریره نقل كرده چیست.

شیخ حمید النجدی: بالاخره سنت است.

دکتر: اما ظاهراً سنت نیست چون در تعلیم نماز كه جبرئیل برای پیامبر انجام داده و در بخاری هم آمده است آمین ندارد در همین تعلیم، تكتف یعنی دست روی دست گذاشتن هم نداریم.

شیخ حمید النجدی : البته برای تكتف اختلاف زیاد است و عده ای قائل به آن ن یستند چون سند محكمی هم ندارد اما در مورد آمین همه مذاهب اهل تسنن می گویند.

دکتر: به نظر شما اگر این ذكر جزء نماز بود، چطور در نماز ظهر و عصر این ذكر را نداریم.

شیخ حمید النجدی: امام جماعت می گوید و كفایت می كند.

دکتر: آیا مورد مشابه دیگری دارید كه در نمازی سنت باشد و در نماز دیگر نه اگر هست بفرمایید.

شیخ حمید النجدی: اجازه بدهیم از این ها بگذریم چون آمین و تكتف چندان مهم نیست.

دکتر: پس قبول بفرمایید كه جزء نماز نیست.

شیخ حمید النجدی: گفتم مهم نیست بگذریم.

دکتر: پس تكتف و آمین جزء نماز نیست.

شیخ حمید النجدی: مورد بعد چیست؟

دکتر: البته من فكر می كنم اگر شما به بدعت معتقد هستید این عمل نماز را باطل می كند چون آمین كلمه عربی نیست بلكه عبری است و در عربی آمین ندارد.

شیخ حمید النجدی: تا نماز ما را كاملاً باطل نكرد هاید برویم بحث بعد.

منبع:فرهنگ

دیدگاه کاربران

احمد شهید... چهارشنبه 14 ژانویه 2015 - 10:23 ب.ظ

احتمالا شیخ حمید النجدی روحانی کم سواد و بیسوادی هست…یک میلیارد مسلمان الان دارند با دست بسته نماز میخونند…اگر با این چندتا جمله میشد این عمل رو ثابت کرد ک باطل است ، الان همه قانع شده بودند و.دست نمی بستند…اهل سنت هم دلایل محکمی دارد برای شریعت…هر دم بیلی نیست ک یک روحانی در یک مناظره دو دقیقه ای شکست رو پذیرا باشد…

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی