سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ | Tuesday 21 March 2023

بر سر دوراهی تهران – بندرعباس و تهران – کرمان شهر کوچکی است که یک چهارم پسته کرمان را تولید می کند و در حال حاضر بیشتر پسته ای که از ایران به جهان صادر می‌شود از این شهر است. این شهر کوچک نامش انار است

به گزارش انارما،درخت پسته در مناطقی که زمستان بسیار سرد و تابستان گرم و طولانی داشته باشند، به خوبی رشد می‌کند. این گیاه در برابر خشکسالی، آب و هوای گرم و تابستان‌های داغ بسیار مقاوم است. به همین دلیل مناطق مرکزی و جنوب شرقی ایران برای رشد این محصول بسیار مناسب است.

1

پسته را معمولا به نام شهر رفسنجان می شناسند اما در 90 کیلومتری رفسنجان، جایی بین جاده یزد رفسنجان و بر سر دوراهی تهران – بندرعباس و تهران کرمان شهر کوچکی است که یک چهارم پسته کرمان را تولید می کند و در حال حاضر بیشتر پسته ای که از ایران به جهان صادر می‌شود از این شهر است.

این شهر کوچک نامش انار است. گسترش پسته انار به خصوص در 100 سال گذشته بوده است. چرا پسته انار خیلی زود جای خود را در بازار داخلی و جهانی پیدا کرده؟  سوالی است که اهالی انار در پاسخ آن می گویند: «پسته شهر انار، پسته متفاوت، پربارتر و مرغوب تری نسبت به سایر پسته ها در ایران است.»

گزارش ویدئویی “قصه پسته” را که توسط خانم فاطمه علی‌اصغر ساخته شده‌ است از خبرگزاری CHN  براي دانلود كردن . (کلیک کنید)

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا در انار

دومین نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا  به صورت زنده، ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی ، شهدای مدافع حرم و امنیت سال ۱۴۰۱ به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان انار به کار خود پایان داد. ...

یادداشت های خصوصی