پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ | Thursday 29 February 2024

من یقین دارم که اکثر شهدا می دانستند امروز چه به روز ما می آید و می دانستند که غرق در دنیای امروز شدن همه چیز را از یادمان می برد. به گزارش  انارما، تصاویر مربوط به گلزار شهدای امامزاده بی بی سکینه ماهدشت است که از بی حرمتی برخی پشت میز نشینان بی مسئولیت به […]

من یقین دارم که اکثر شهدا می دانستند امروز چه به روز ما می آید و می دانستند که غرق در دنیای امروز شدن همه چیز را از یادمان می برد.

به گزارش  انارما، تصاویر مربوط به گلزار شهدای امامزاده بی بی سکینه ماهدشت است که از بی حرمتی برخی پشت میز نشینان بی مسئولیت به مزار پاک شهدا در این مکان حکایت می کند.

نمی دانم از کجا و از کی بگم ،از فردی که جرات می کند با ماشین روی قبر شهداء برود و یا از کسانی که فضای اطراف و روی قبور شداء که کم کم دارد خراب می شود و یا از کثیفی اطراف و خاک گرفتن روی مزار پاکشان.

من یقین دارم که اکثر شهدا می دانستند که غرق در دنیای امروز شدن همه چیز را از یادمان می برد.

می دانستند به نامشان ، نان خواهیم خورد.

حتی گمان من اینست که می دانستند حتی برای جنگیدن هم متهمشان خواهیم کرد که «نمی رفتند، مگر ما گفتیم بروند؟»

اما گمان نمی کنم هیچکدامشان به این فکر کرده باشند که روزی تصویرشان و مزارشان را هم تاب نیاوریم .

آن روز که شهید مجید طیب طاهر قبول نمی کرد وصیت نامه بنویسد و پس از بارها اعتراض سید عزیز لب به سخن گشود و گفت : می دانی چرا وصیت نمی نویسم سید؟ می ترسم روزی آیندگان وصیت مرا به جای نصیحت من اشتباه بگیرند و کم کم به دست فراموشی بسپارند . سید ! آرزویم رفتن است.اما نگرانی من از آینده است. از ادامه راهم می ترسم. می ترسم که پس از ما راهمان ناتمام بماند .

آن روز مجید بو برده بود که چه خواهد شد.

میخوام مطلبی را در مورد ماهیت بنیاد شهید بنویسم

البته این مطلب به معنای زیر سوال بردن این نهاد یا فعالیت های انجام شده در اون نیست

در حال حاضر تنها فعالیت و تصویری که می توان از بنیاد شهید در ذهن داشت اینه که در حال خدمات دهی به خانواده های ایثارگران و شهدا و سرو سامان دادن به وضع معیشت این بزرگواران هست و این وظیفه کار بسیار مهمی هست که متاسفانه در این زمینه گلایه هم زیاده.

بنیاد شهید باید فضائی رو آماده کنه که فرهنگ شهادت در کشور نهادینه بشه و با یک فعالیت فرهنگی بتونه اصل شهادت رو در ذهن جوان امروزی جا بندازه تا هنگام عمل اون جوون بتونه درست عمل کنه

اصولا تمام ارتش ها و نیروهای نظامی جهان برای اینکه به نیروهاشون اراده و شجاعت و استقامت و روحیه بدن به اونا همیشه میگن که در صورت کشته شدن یا مجروح شدن همه جوره از اونها یا خانواده هاشون حمایت میکنن، و اصولا این خودش یه روش برای ترویج همون فرهنگ دفاع از کشور هست.

ولی در مورد کشور ما با توجه به فرهنگ اصیل شیعی شهادت طلبی اوضاع خیلی فرق میکنه

اینکه ما بخوایم برای پر کردن جبهه هامون فقط به اوضاع مالی و اقتصادی خانواده های شهدا و ایثارگران بپردازیم ، بزرگترین توهین و بی احترامی رو به خانواده های شهدا و ایثارگران کردیم .

چرا یک نهاد به این بزرگی نباید متولی گسترش فرهنگ شهادت در کف جامعه باشه؟

و کلام آخر، دسته گل هایی که روزی رفتند تا آرامش امروز ما تضمین شود و امروز آدم نماهایی در نهایت اینگونه به قبور این شهدا هم رحم نمی کنند.

و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل….

منبع:دانا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید مدیرکل تبلیغات اسلامی استان از مسجد تاریخی خواجه شریف انار

به گزارش پایگاه خبری “انارما”، حجت الاسلام والمسلمین شهابی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمان در بدو ورود به شهرستان انار باحضور درحرم امامزاده محمد صالح به مقام این آستان مقدس و شهیدان سر ...

یادداشت های خصوصی