یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ | Sunday 24 September 2023

رئیس دادگاه: نامه ای از شوهرت پیدا شده که در آن نوشته اگر بلایی سر من آمد، پری بی تقصیر است، چرا احمد این نامه را نوشته است؟

به گزارش انارما، در این پرونده پری متهم است یازدهم دی سال 84 با همدستی مردی به نام غدیر، همسر خود را در شهرستان ملارد به قتل رسانده است.

635172814848235360

متهمان پرونده پس از قتل احمد، جسد او را مثله کرده و در کانال آبی در خیابان ابوذر تهران انداختند. عاملان این جنایت پس از قتل مرد جوان با یکدیگر ازدواج کرده بودند که حاصل این ازدواج یک پسر است.

صبح امروز به اتهامات زن و مرد جوان در شعبه 74 دادگاه کیفری به ریاست قاضی عبداللهی رسیدگی شد.

ابتدا اولیای دم مقتول برای عاملان جنایت تقاضای قصاص کردند. سپس پری با رد اتهامش، گفت: سال 68 با احمد ازدواج کردم. او سال 83 می خواست برای کار به بندرعباس برود که با پادرمیانی پدرشوهر سابقم، از این تصمیم منصرف شد.

اواخر سال 84 او به طور ناگهانی برای کار به بندرعباس رفت و از آن به بعد تماسش با ما قطع شد. حتی سه بار برای یافتن احمد، عکسش را در روزنامه ها چاپ کردیم. فرد ناشناسی نیز با خانواده پدرشوهر سابقم تماس گرفت و مدعی شد احمد در بندرعباس مشغول کار است. حدود پنج ماه پس از ناپدیدشدن شوهرم، با غدیر ازدواج کردم که حاصل آن یک پسربچه است.

رئیس دادگاه: با غدیر چگونه آشنا شدید؟

پری: غدیر دوست همسرم بود و همراه او به خانه ما می آمد.

رئیس دادگاه: نامه ای از شوهرت پیدا شده که در آن نوشته اگر بلایی سر من آمد، پری بی تقصیر است، چرا احمد این نامه را نوشته است؟

پری: من نیز نمی دانم اما او می گفت به دلیل قرص هایی که مصرف می کنم، شاید اتفاقی برایم بیفتد و شاید به همین سبب این نامه را نوشته است.

در ادامه جلسه دادگاه، دختر مقتول با رد ادعاهای مادرش، گفت: مادرم غدیر را قبل از این که پدرم ناپدید شود، به خانه مان می آورد و مدعی بود قرار است قاتل پدرم با خاله ام ازدواج کند.

پری درباره اظهارات دخترش گفت: حرف های او را قبول ندارم و من قبل از ناپدید شدن همسرم، هیچ ارتباطی با غدیر نداشتم.

رئیس دادگاه: چه زمانی دستگیر شدید؟

پری: سه روز پس از زایمان، موضوع را به خانواده ام گفتم و در پی درگیری ای که برادرم درست کرد، دستگیر شدم.

رئیس دادگاه: در بازجویی ها گفته ای سه بار می خواستی همسرت را با سم سیانور بکشی، این اعترافات را قبول داری؟

پری: تمام اعترافاتم تحت فشار بازجویی بوده است.

رئیس دادگاه: اعتراف کرده بودی قرص دیازپام را در شیرموز مخلوط کرده و به شوهرت داده ای، بعد هم غدیر که در خانه مخفی بوده؛ احمد را با طناب خفه کرده، آیا این اعترافات را هم قبول نداری؟

پری: من شوهرم را نکشتم و همه اعترافاتم تحت فشار بازجویی بود.

در ادامه جلسه دادگاه، غدیر نیز با رد اتهاماتش گفت: من و احمد با هم دوست بودیم. حتی یک بار من در یک درگیری چاقو خوردم که احمد مرا به بیمارستان رساند. او خیلی مهربان بود و من چطور می توانم او را بکشم.

رئیس دادگاه: شما اعتراف کرده اید که پس از قتل، جسد را مثله کرده و در یک کانال آب در خیابان ابوذر تهران انداخته اید.

غدیر: این اعترافات تحت فشار بازجویی بود.

رئیس دادگاه: در بخشی از اعترافات اعلام کرده ای احمد را با همدستی یک فرد افغانی به نام بهزاد به قتل رسانده ای، در این باره چه توضیحی داری؟

غدیر: به سبب دشمنی که با بهزاد داشتم، این دروغ را گفتم.

در ادامه جلسه، رئیس دادگاه محاکمه را غیرعلنی کرد تا به دیگر اتهامات متهمان رسیدگی شود.

پس از آخرین دفاعیات دو متهم به قتل، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

منع:جام جم

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید معاون رئیس جمهور از طرح مسکن ملی در انار

سیدمحمد حسینی معاون رئیس جمهور در امور مجلس به همراه معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان از پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن ‌ و اراضی الحاق شده به محدوده شهر انار بازدید کردند. ...

یادداشت های خصوصی