سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ | Tuesday 21 March 2023

به مناسبت تحلیف شما به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران، مراتب تبریک خودم را تقدیم شما می‌کنم. مردم ایران جایگاهی مهم را به شما سپردند تا برای یافتن راه‌حلی فوری جهت رفع نگرانی‌های جدی در مورد برنامه هسته‌ای ایران، با مذاکره و همکاری، با جامعه بین‌الملل تعامل کنی

«کاترین اشتون» با ارسال نامه‌ای ضمن تبریک به «حسن روحانی»، آغاز هرچه سریعتر مذاکرات هسته‌ای را خواستار شد.

 

 

به گزارش انارما، «کاترین اشتون» مسئول دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه با ارسال نامه‌ای به «حسن روحانی»، تحلیف وی به عنوان رئیس‌جمهور جدید ایران را تبریک گفت و آغاز هرچه سریعتر «مذاکراتی معنادار» را خواستار شد.

 

اشتون در این نامه از رئیس‌جمهور خواسته است با توجه به اختیاراتش «رفع فوری نگرانی‌های جدی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران» را پیگیری کند.

 

خانم اشتون همچنین «برای ادامه مذاکرات و یافتن هرچه سریعتر راه‌حل» اعلام آمادگی کرده است.

 

روز سه‌شنبه «سرگی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه گفت که دور جدید مذاکرات بین ایران و ۱+۵، احتمالا تا پیش از نیمه ماه سپتامبر میلادی برگزار می‌شود. هنوز تاریخ دقیق و محل برگزاری این نشست مشخص نیست، اما دفتر ریاست‌جمهوری قزاقستان دو روز قبل برای میزبانی دور جدید این مذاکرات اعلام آمادگی کرد. دو دور اخیر این مذاکرات هم در «آلماتی» قزاقستان برگزار شده است.

 

متن کامل نامه «کاترین اشتون»:

 

آقای رئیس‌جمهور محترم

 

به مناسبت تحلیف شما به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران، مراتب تبریک خودم را تقدیم شما می‌کنم. مردم ایران جایگاهی مهم را به شما سپردند تا برای یافتن راه‌حلی فوری جهت رفع نگرانی‌های جدی در مورد برنامه هسته‌ای ایران، با مذاکره و همکاری، با جامعه بین‌الملل تعامل کنید.

 

آقای رئیس‌جمهور، این نامه را نوشتم تا به شما بگویم که من و گروه ۳+۳ (۱+۵) برای ادامه مذاکرات جهت یافتن راه‌حل در حداقل زمان ممکن، آماده‌ایم. امیدوارم بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن، با تیم شما برای برگزاری مذاکراتی معنادار، قرار بگذاریم. اتحادیه اروپا امیدوار است در طول زمامداری شما، فرصت‌های جدیدی برای همکاری در جهت کاهش تنش‌ها و ارتقا احترام به حقوق بشر، فراهم شود.

منبع: بوتيا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا در انار

دومین نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا  به صورت زنده، ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی ، شهدای مدافع حرم و امنیت سال ۱۴۰۱ به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان انار به کار خود پایان داد. ...

یادداشت های خصوصی