شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ | Saturday 30 September 2023

وی متوسط برداشت زعفران در هر هکتار از زمین‌های منطقه را‌ چهار تا پنج کیلوگرم دانست و گفت: پیش‌بینی می‌شود‌ در سال جاری حدود ۸۰۰ کیلوگرم زعفران از مزارع این شهرستان برداشت شود

فرماندار زرند گفت: شهرستان زرند رتبه نخست تولید زعفران در استان کرمان را دارد.

به گزارش انارما، رضا کرمی در حاشیه مراسم آغاز برداشت محصول زعفران ‌در زرند‌ اظهار داشت: هم اکنون ۱۷۰ هکتار زمین در منطقه دشتخاک، سربنان و حتکن‌ شهرستان زرند زیر کشت زعفران قرار دارد.

وی متوسط برداشت زعفران در هر هکتار از زمین‌های منطقه را‌ چهار تا پنج کیلوگرم دانست و گفت: پیش‌بینی می‌شود‌ در سال جاری حدود ۸۰۰ کیلوگرم زعفران از مزارع این شهرستان برداشت شود.

سید‌علی امیری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرند نیز اظهار داشت: به دلیل اینکه پیاز زعفران آب کمی نیاز دارد، کشاورزان منطقه از کشت این محصول استقبال چشمگیری داشته‌اند.

وی افزود: طی سال جاری سطح زیر‌کشت زعفران در‌ شهرستان زرند ۱۰ هکتار افزایش داشته است.

امیری میزان اشتغال در فصل برداشت زعفران را در شهرستان زرند ۱۲ هزار نفر روز اعلام کرد و اظهار داشت: برداشت زعفران در مزارع دشتخاک، سربنان و حتکن تا پایان آبان ماه جاری ادامه دارد.

وی با بیان اینکه از جمله ویژگی‌های زعفران‌ منطقه زرند این است که قبل از طلوع آفتاب برداشت می‌شود و در نوع خود بی‌نظیر است، گفت: بنا به اعلام کارشناسان زعفران برای کاهش اختلالات خونی، تنظیم ضربان قلب، درمان ناراحتی‌های روحی و افسردگی مفید است و تحقیقات اخیر ثابت کرده‌ که زعفران رشد سلول‌های سرطانی کبد و کلیه را مهار می‌کند.

امیری تصریح کرد: عطر خوب زعفران و کیفیت بالای آن در شهرستان زرند به علت برداشت آن قبل از طلوع آفتاب است و هر سال مقداری از این محصول به سایر استان‌ها‌ ارسال می‌شود.

شایان ذکراست شهرستان زرند با توجه به اقلیم آب و هوایی سردسیری ظرفیت مناسبی برای کشت محصولاتی از جمله زعفران و زرشک دارد.

انتهای پیام/نجف پور

منبع: بوتيا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید معاون رئیس جمهور از طرح مسکن ملی در انار

سیدمحمد حسینی معاون رئیس جمهور در امور مجلس به همراه معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان از پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن ‌ و اراضی الحاق شده به محدوده شهر انار بازدید کردند. ...

یادداشت های خصوصی