چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024

وی متوسط برداشت زعفران در هر هکتار از زمین‌های منطقه را‌ چهار تا پنج کیلوگرم دانست و گفت: پیش‌بینی می‌شود‌ در سال جاری حدود ۸۰۰ کیلوگرم زعفران از مزارع این شهرستان برداشت شود

فرماندار زرند گفت: شهرستان زرند رتبه نخست تولید زعفران در استان کرمان را دارد.

به گزارش انارما، رضا کرمی در حاشیه مراسم آغاز برداشت محصول زعفران ‌در زرند‌ اظهار داشت: هم اکنون ۱۷۰ هکتار زمین در منطقه دشتخاک، سربنان و حتکن‌ شهرستان زرند زیر کشت زعفران قرار دارد.

وی متوسط برداشت زعفران در هر هکتار از زمین‌های منطقه را‌ چهار تا پنج کیلوگرم دانست و گفت: پیش‌بینی می‌شود‌ در سال جاری حدود ۸۰۰ کیلوگرم زعفران از مزارع این شهرستان برداشت شود.

سید‌علی امیری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرند نیز اظهار داشت: به دلیل اینکه پیاز زعفران آب کمی نیاز دارد، کشاورزان منطقه از کشت این محصول استقبال چشمگیری داشته‌اند.

وی افزود: طی سال جاری سطح زیر‌کشت زعفران در‌ شهرستان زرند ۱۰ هکتار افزایش داشته است.

امیری میزان اشتغال در فصل برداشت زعفران را در شهرستان زرند ۱۲ هزار نفر روز اعلام کرد و اظهار داشت: برداشت زعفران در مزارع دشتخاک، سربنان و حتکن تا پایان آبان ماه جاری ادامه دارد.

وی با بیان اینکه از جمله ویژگی‌های زعفران‌ منطقه زرند این است که قبل از طلوع آفتاب برداشت می‌شود و در نوع خود بی‌نظیر است، گفت: بنا به اعلام کارشناسان زعفران برای کاهش اختلالات خونی، تنظیم ضربان قلب، درمان ناراحتی‌های روحی و افسردگی مفید است و تحقیقات اخیر ثابت کرده‌ که زعفران رشد سلول‌های سرطانی کبد و کلیه را مهار می‌کند.

امیری تصریح کرد: عطر خوب زعفران و کیفیت بالای آن در شهرستان زرند به علت برداشت آن قبل از طلوع آفتاب است و هر سال مقداری از این محصول به سایر استان‌ها‌ ارسال می‌شود.

شایان ذکراست شهرستان زرند با توجه به اقلیم آب و هوایی سردسیری ظرفیت مناسبی برای کشت محصولاتی از جمله زعفران و زرشک دارد.

انتهای پیام/نجف پور

منبع: بوتيا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی