چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 12 June 2024

  استاندار بوشهر گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های جوی و احتمال بارش شدید باران استان بوشهراز فردا در حالت آماده باش قرار می گیرد. به گزارش  انارما ، فریدون حسنوند  بعداز ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر، استان بوشهر را از نظر موقعیت جغرافیایی منطقه‌ای حادثه خیز خواند و گفت: در […]

استاندار بوشهر گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های جوی و احتمال بارش شدید باران استان بوشهراز فردا در حالت آماده باش قرار می گیرد. 

استاندار بوشهر گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های جوی و احتمال بارش شدید باران استان بوشهراز فردا در حالت آماده باش قرار می گیرد.
به گزارش  انارما ، فریدون حسنوند  بعداز ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر، استان بوشهر را از نظر موقعیت جغرافیایی منطقه‌ای حادثه خیز خواند و گفت: در استان بوشهر بلایای طبیعی چهار گانه طوفان، سیل، زلزله وخشکسالی هر سال شاهد هستیم این در حالی است که با تدابیر اندیشیده شده خسارات وارد نسبت به حوادث بسیاراندک است.
وی با بیان اینکه استان بوشهر از اوائل هفته آینده شاهد بارش باران خواهد بود تصریح کرد: بارش باران که به مدت سه روز پیش بینی شده است همراه با طوفان و رعد و برق پیش بینی شده است.
استاندار بوشهر وقوع جاری شدن سیلاب از پیش بینی‌های مسئولان هواشناسی است که لازم است همه دستگاه‌های اجرای تدارک لازم برای مقابله با این بحران داشته باشند.
وی براستقرار 6 دستگاه  هلی‌کوپتر در شهرستان‌های مختلف استان بوشهر تاکید کرد وگفت: فرمانداران باید با تشکیل جلسات راهکارهای لازم برای پیشگیری از خسارت و صدمات احتمالی داشته باشند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه اعلام تعطیلی مدارس و ادارات در مواقع اضطراری به‌عهده استاندار دانست و گفت: هیچ اداره یا ارگانی حق اعلام تعطیلی در این مواقع ندارد و تنها با دستور استاندارامکان‌پذیر است.
احتمال وقوع سیل در استان بوشهر
معاون امور عمرانی استاندار بوشهرنیزبا اشاره به احتمال وقوع سیل در استان تصریح کرد: آمادگی استان بوشهر برای مقابله با هرگونه بلایای طبیعی در حد بالاست و امکانات به همراه نیروی انسانی کارآمد، مهیاست.
شاپور رستمی با بیان اینکه شروع بارندگی شروع بارندگی از روز شنبه در استان بوشهر اعلام شده است گفت: طبق بررسی‌های به‌عمل آمده استان بوشهر به‌ویژه نقاط شمالی استان و دشتستان تحت تاثیر ابرهای باران‌زا قرار می‌گیرد و امکان آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیل در این نقاط وجود دارد.
وی اطلاع رسانی دقیق و صحیح صدا و سیما یک ضرورت دانست و افزود: همه شهرداران استان باید با امکانات و تجهیزات لازم به همراه نیروی انسانی و امدادگر برای رسیدگی به کسانیکه دچار مشکل می‌شوند آماده باشند.
آمادگی همه دستگاه‌های امدادی برای جلوگیری از خسارات
سرپرست مدیریت بحران استانداری بوشهرنیزگفت:  همه دستگاه‌های اجرایی وامدادی برای مقابله با حوادث طبیعی استان بوشهر با تجهیزات کامل در حالت آماده باش قرار داشته باشند.
کاظم مرادی ظهر امروز با بیان اینکه تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی سبب تسهیل در مقابله با بحران‌ها و رسیدگی به آسیب دیدگان می‌شود تصریح کرد: استان بوشهر در جریان زلزله‌منطقه شنبه در رسیدگی به آسیب‌دیدگان به‌گونه‌ای عمل کرد که امروزه به‌عنوان نمونه و الگو در سطح ایران معرفی شده است.
وی با بیان اینکه استان بوشهر از امکانات و تجهیزات مطلوبی برای مقابله با بحران‌ها برخوردار است گفت:  استان بوشهر هر سال از وقوع بلایای طبیعی از جمله طوفان، سیل، زلزله، گردو غبار، و خشکسالی مواجه است که با تعامل و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی با مدیریت صحیح آسیب‌های این بحران‌ها را به حداقل ممکن می‌رساند.
شدت بارندگی در دیلم، گناوه، دشتستان و بوشهر بیشتر است
مدیر کل هواشناسی استان نیزبا بیان اینکه دوشنبه هفته جاری نخستین بارش پاییزی در شهر بوشهر شد گفت: هسته بارش‌زا از جمعه شب وارد استان بوشهر بوشهرمی‌شود که ضمن بارش، وزش باد درپی خواهد داشت.
نادر شفیع‌خدایی با بیان اینکه باران از شنبه تا دوشنبه در استان بوشهر پیش بینی شده است افزود: عصر یکشنبه به ویژه در شمال و مرکز استان بارش شدید باران  خواهد بود ودر ارتفاعات استان فارس نیز شاهد بارش‌هایی پیش بینی شده است که جاری شدن سیل در آبراه‌های استان بوشهر دور از انتظار نیست.
وی گفت: شدت بارش در شهرستان‌های دیلم، گناوه و دشتستان بیشتر از دیگر نقاط است.
منبع:فرهنگ

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی