چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024

فکر نمی‌کنم اسرائیل زمان زیادی داشته باشد. در حقیقت، آنها باید خیلی سال قبل چنین تصمیمی می‌گرفتند زیرا همه ما می‌دانیم که اطلاعات ناقص است و ایران احتمالاً قابلیت (هسته‌ای) بیشتری بیش از آنچه که ما درباره آن می‌دانیم، گسترش داده است و شاید در همکاری با کره شمالی باشد

سفیر جنگ‌طلب سابق آمریکا در سازمان ملل در یک مصاحبه رادیویی تأکید کرد که رژیم صهیونیستی وقت زیادی درباره اتخاذ یک تصمیم مهم در زمینه حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران ندارد.

image19920

به گزارش  انارما، «جان بولتون» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل روز یکشنبه در مصاحبه با رادیو آمریکایی‌ « WABC» تصریح کرد که اسرائیل زمان زیادی برای اتخاذ یک «تصمیم مهم» در خصوص حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران ندارد.

وی تصریح کرد: من فکر می‌کنم، هم‌اکنون اسرائیل با تصمیم‌ مهمی روبرو است که آیا قصد دارد اجازه دهد ایران تسلیحاتی شود و تهدیدی برای موجودیتش به وجود آورد یا اینکه همچون دو مرتبه قبلی که برنامه‌ هسته‌ای کشورهای خاصم را هدف گرفت، اینبار نیز برنامه هسته‌ای ایران را هدف می‌گیرد.

بولتون ادامه داد: فکر نمی‌کنم اسرائیل زمان زیادی داشته باشد. در حقیقت، آنها باید خیلی سال قبل چنین تصمیمی می‌گرفتند زیرا همه ما می‌دانیم که اطلاعات ناقص است و ایران احتمالاً قابلیت (هسته‌ای) بیشتری بیش از آنچه که ما درباره آن می‌دانیم، گسترش داده است و شاید در همکاری با کره شمالی باشد.

این اظهارات سفیر جنگ‌طلب سابق آمریکا در سازمان ملل در حالی مطرح شده است که ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) برای برگزاری مذاکرات در 16 و 17 آبانماه در ژنو آماده می‌شوند.

بولتون در واکنش به اظهارات «لئون پانتا» وزیر دفاع سابق آمریکا که روز گذشته تأکید کرد که شاید آمریکا مجبور به استفاده از نیروی نظامی علیه ایران شود، گفت: اگر هنوز کسی  وجود دارد که فکر می‌کند آمریکا علیه برنامه هسته‌ای ایران از نیروی نظامی استفاده می‌کند، واقعا نیاز است که این افراد ارزش‌های اساسی را مورد بررسی مجدد قرار دهند. چنین رخدادی در دولت اوباما رخ نمی‌دهد. دوباره تکرار می‌کنم. چنین چیزی رخ نمی‌دهد.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی