یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024

این اقدام خبرگزاری باعث ایجاد تیترهای با عنوان ” فرمانده ی سپاه پاسداران در سوریه کشته شد ” و ” فرمانده ی ایرانی کرمانی در سوریه کشته شد ” و ” یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در سوریه کشته شد ” ، ” کشته شدن یک سردار سپاه در سوریه ” شد

یکی از مدافعان حریم حضرت زینب (س) که در روزهای گذشته در سوریه به شهادت رسید ، توسط دلسوزی بیش از حد یکی از خبرگزاری ها سوژه ی رسانه های بیگانه شد.

به گزارش انارما ، محمد جمالی پاقلعه از مدافعان داوطلب حریم حضرت زینب (س) ، متاسفانه توسط گروه های تکفیری در سوریه به شهادت رسید.

دیروز این خبر در بین رسانه های کرمان دهان به دهان چرخید ؛ تا آنجایی که افراد خانواده ی ایشان با برخی خبرگزاری ها از انتشار خبر شهادت وی قبل از اطلاع خانواده ی ایشان گله مند بودند ، اما با وجود این رسانه های دیجیتال استان کرمان ، به خصوص برخی خبرگزاری ها خبر شهادت این بزگوار را انتشار دادند.

و سایت های خبری و خبرگزاری ها با عجله ی بیش از حد متاسفانه در نام این شهید بزرگوار نیز اشتباه کردند و نام ایشان را به اشتباه “جمالی زاده” منتشر کردند.

به هر حال، خبر منتشر و همگان از این موضوع باخبر شدند و مردم کرمان باردیگر داغدار فرزند شهید خود شدند.

اما یکی از خبرگزاری های رسمی در استان کرمان با انتشار این خبر طی یادداشتی ، با پرو بال دادن بیش از حد ، متاسفانه این خبر را به سوژه ای برای رسانه های بیگانه تبدیل کرد.

این خبرگزاری با استفاده از نام سردار حاج قاسم سلیمانی ، استفاده از واژه ی قرارگاه قدس جنوب شرق که زمین تا آسمان با سپاه قدس فرق می کند و بدون اشاره به بازنشسته بودن این شهید بزرگوار ، توانست حساسیت شدیدی را در بین رسانه های بیگانه ایجاد و خود را سوژه ای برای رسانه های غربی کند.

این اقدام خبرگزاری باعث ایجاد تیترهای با عنوان ” فرمانده ی سپاه پاسداران در سوریه کشته شد ” و ” فرمانده ی ایرانی کرمانی در سوریه کشته شد ” و ” یکی از فرماندهان سپاه پاسداران در سوریه کشته شد ” ،  ” کشته شدن یک سردار سپاه در سوریه ” شد.

متاسفانه رسانه های بیگانه با توجه به ضربه بزرگی که دیروز در ۱۳ آبان ماه از مردم ایران خورده بودند و ناتوان از انتشار این خبر عظیم شده بودند ، با انتشار خبر شهادت این شهید بزرگوار سعی در القای دخالت نظامی ایران در سوریه کردند.

نکته ی حائز اهمیت دیگر در این موضوع استفاده ابزاری آنان از این خبر برای مذاکرات آتی هسته ای ایران و ۱+۵ بود که می تواند باعث ایجاد چالش های فراوانی در این موضوعات باشد.

بدون شک ارزش این شهید و شهامت و جرئت مثال زدنی وی بر کسی به خصوص مردم دیار کرمان پوشیده نخواهد بود و مردم ایران همواره قدردان زحمات این بزرگان خواهند بود اما کاش رسانه ها کمی در انتشار اخبار مربوط به این موضوع دقت می کردند که دستمایه ای برای رسانه های بیگانه نشوند.

انتهای پیام / اختصاصی بوتیا / نورا ش

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی