یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ | Sunday 26 March 2023

در اين مطلب برخي از مهم ترين مشکلات و ايرادهاي سخت افزاري يک سيستم را شرح مي دهيم. به گزارش  انارما؛وقتي رايانه دچار مشکل مي شود، اولين سوالي که براي کاربر پيش مي آيد اين است که آيا سيستم من دچار مشکل نرم افزاري شده است يا سخت افزاري.  کنترل سطح هوشياري ديسک:ديسک هاي سخت […]

در اين مطلب برخي از مهم ترين مشکلات و ايرادهاي سخت افزاري يک سيستم را شرح مي دهيم.

به گزارش  انارما؛وقتي رايانه دچار مشکل مي شود، اولين سوالي که براي کاربر پيش مي آيد اين است که آيا سيستم من دچار مشکل نرم افزاري شده است يا سخت افزاري.

 کنترل سطح هوشياري ديسک:ديسک هاي سخت در داخل خود قابليتي دارند که وظيفه مانيتورينگ، تحليل و گزارش گيري از مشکلات را برعهده دارد. ديسک هاي سخت به طور خودکار و مستمر خود را براي وجود مشکلات، کنترل مي کنندو در صورت تشخيص مشکل، اطلاعاتي از گزارش هاي خود را در اختيار شما قرار مي دهند تا بتوانيد به رفع مشکل بپردازيد.

اما با اين ويژگي باز هم ممکن است مشکل، توسط اين قسمت شناسايي نشود و ديسک سخت شما به طور ناگهاني از کار بيفتد. در اين حالت اگر پيغام خطاي crystaldiskinfo4 را مشاهده کرديد، به اين معناست که ديسک سخت شما درحال از کار افتادن است .

صفحه آبي رنگ:با بروز چنين خطايي ، در گام اول بهتر است به جست وجوي اطلاعات مشاهده شده روي صفحه آبي رنگ بپردازيد. بيشترصفحات آبي رنگي که در نسخه هاي جديد ويندوز مشاهده مي کنيد، در اثر بروز مشکلات سخت افزاري ظاهر مي شود. اين صفحه هنگام نمايش، اطلاعاتي درباره درايورهاي معيوب يا نوع مشکلي که ويندوز با آن مواجه شده است را به نمايش مي گذارد.

براي مثال، فرض کنيد با يک صفحه آبي رنگ با پيغام «NV4_disp.dll» روبه رو شده ايد، حال با يک جست وجوي سريع در گوگل متوجه خواهيد شد که اين مشکل مي تواند مرتبط با درايورهاي کارت هاي گرافيکي NVIDIA باشد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا در انار

دومین نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا  به صورت زنده، ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی ، شهدای مدافع حرم و امنیت سال ۱۴۰۱ به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان انار به کار خود پایان داد. ...

یادداشت های خصوصی