شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ | Saturday 13 April 2024

آگاهان سیاسی عقیده دارند همانطور که دیگر نوه های امام(ره) با نسبتی که با حضرت ایشان داشتند نتوانستند در خط امام راحل حرکت کنند این سخن هاشمی که نسبیت و اشبه الناس بودن با امام باید موجب تایید صلاحیت افراد شود هم باطل است…

در پاسخ به اظهارات هاشمی

به گزارش انارما به نقل از ایلام بیدار،سخنان تند و مجرمانه هاشمی رفسنجانی در مراسم سالگرد ورود حضرت امام در فرودگاه مهرآباد و حمله به شورای نگهبان بار دیگر این چهره سیاسی کشور را در صدر اخبار قرار داد.

هاشمی در این مراسم ضمن انتقاد از رد صلاحیت حسن خمینی توسط شورای نگهبان خطاب به اعضای شورای نگهبان گفت:عده‌ای صلاحیت شخصیتی که اشبه جدش امام خمینی است را قبول نمی‌کنند، باید از آنها پرسید پس شماها خودتان صلاحیت خودتان را از کجا آورده‌اید؟ چه کسی به شما صلاحیت داده است، چه کسی به شما اجازه قضاوت داده است، چه کسی به شما اختیارات، اسلحه، تریبون، تریبون نماز جمعه و صدا و سیما داده است؟ اگر امام نبود، اگر آن نهضت نبود، اگر آن اراده مردمی نبود شماها هم نبودید؛ به بیت امام بد کردید و زمانی که باید در این دوران به بیت امام تبریک می‌گفتید تبریک بدی گفتید خداوند از سر تقصیرتان بگذرد و باید عذرخواهی کنید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: وقتی که مردم نمی‌خواهند کسی هم نمی‌تواند باشد و این یک اصل اجتماعی روشن است.

جدای از مطالب فوق،نکته ای که در سخنان هاشمی جلب توجه می کند بحث نسبیت با حضرت امام(ره) و اشبه الناس بودن سید حسن خمینی است.

آگاهان سیاسی عقیده دارند همانطور که دیگر نوه های امام(ره) با نسبتی که با حضرت ایشان داشتند نتوانستند در خط امام راحل حرکت کنند این سخن هاشمی که نسبیت و اشبه الناس بودن با امام باید موجب تایید صلاحیت افراد شود هم باطل است.

جدای از علت اصلی عدم صلاحیت سید حسن خمینی برای مجلس خبرگان،اینکه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در روز ۱۲ بهمن ماه چنین سخنان مجرمانه ای را علیه شورای نگهبان قانون اساسی مطرح کرده است در واقع به نظر می رسد که اینبار هاشمی رفسنجانی سیستم و ساختار شورای نگهبان را بر خلاف دیدگاه خود دانسته و به آن حمله کرده است چرا که هنوز مواضع هاشمی رفسنجانی در خصوص رد صلاحیت های شورای نگهبان و حق قانونی بودن آنها در سالیان گذشته مشخص است.

آقای هاشمی باید بداند که اگر نسبیت با افراد موجب می شود آن فرد اشبه الناس شود پس می توان نتیجه گرفت که مهدی هاشمی رفسنجانی هم اشبه الناس به پدرش است.

کاش آقای هاشمی که نگران اشبه الناس به امام هستند کمی هم به همه اشبه الناسی بیاندازند که با امام آمدند،رفتند و خون خود را تقدیم کردند تا افکار و عقاید امام زنده بماند.

کاش آقای هاشمی هم کمی نگران مردم فقیر و تهیدستی بود که در دولتش اگر آنها زیر چرخ اقتصاد له می شدند هیچ اشکالی وجود نداشت و برای پیشرفت کشور معتقد بود باید چنین مساله ای رخ دهد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران

نام و نام خانوادگی سه‌شنبه 2 فوریه 2016 - 7:15 ق.ظ

من هم قبول دارم هاشمی دروغ میگوید وغرض دارد اما آیات عظام وحید خراسانی ،شبیری زنجانی،موسوی اردبیلی،جوادی آملی،فاضل لنکرانی،راستی کاشانی،کریمی جهرمی،محفوظی،امینی ودهها آیت ا… دیگر چطور آنها هم دروغ میگویند شما ها با این کارتان تیشه به ریشه اعتقادات مردم میزنید

نام و نام خانوادگی سه‌شنبه 2 فوریه 2016 - 8:50 ق.ظ

وای وای وای آخه کی از این جناب میخواد اظهار وجود کنه. کی ملت میخوا از دست این رجال خود فروخته به دنیا نجات پیدا کنه خدا میدونه. آخه تو مملکتی که تو با قانونش بالا امدی و به جایی رسیدی که گردنت انقدر کلفت شده که ضد حرف رهبری حرف میزنی و عمل میکنی داری ازش انتقاد میکنی اوجور باشه خودت از بیخ غلط بالا امدی جناب. وای وای وای آخه کی از این جناب میخواد اظهار وجود کنه. کی ملت میخوا از دست این رجال خود فروخته به دنیا نجات پیدا کنه خدا میدونه. آخه تو مملکتی که تو با قانونش بالا امدی و به جایی رسیدی که گردنت انقدر کلفت شده که ضد حرف رهبری حرف میزنی و عمل میکنی داری ازش انتقاد میکنی اوجور باشه خودت از بیخ غلط بالا امدی جناب.

نام و نام خانوادگی سه‌شنبه 2 فوریه 2016 - 9:06 ق.ظ

خواهشا اینقدر از زبان مردم حرف نزنید
صبرکنید سپیده صبح نزدیک است مردم هفتم اسفند تکلیف را روشن خواهند کرد

نام و نام خانوادگی سه‌شنبه 2 فوریه 2016 - 1:40 ب.ظ

بابا پیاده شو با هم بریم اگه انقلابی شد بخاطر امثال هاشمیها است مگر با وجود نوه امام چی از تو گرفته میشه که اینقدر ناراحتی نوه امام است نوه شاه که نیست بعضیها اینقدر ناراحت میشوند خدا جای حق نشسته پس حق به حقدار میرسه

شهروند سه‌شنبه 2 فوریه 2016 - 2:59 ب.ظ

مجلس تصویب کردهیچ کس حق نداره به سران سه قوه.رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت الله العظمی هاشمی رفسنجانی ووزرا ووکلادرسایتهاومحافل چیزی بگه وبنویسه(حتی اگه قصدونیتی نداشته باشد)جرم سیاسی محسوب می شود.دیگه حالادیگه دست بردارید.هاشمی توقلب نسل امروزودیروزوپری روز جاداره.

نام و نام خانوادگی سه‌شنبه 2 فوریه 2016 - 5:20 ب.ظ

حرف حق زده بکام شما تلخه

نام و نام خانوادگی سه‌شنبه 2 فوریه 2016 - 6:04 ب.ظ

مشکل اینه که نوه امام شده بازیچه دست هاشمی!!! هاشمی اصلا دنبال تایید صلاحیت سیدحسن نیست که فقط و فقط بدنبال جمع کردن رای بیشتر برای خودشه!!!!!

رسول سه‌شنبه 2 فوریه 2016 - 7:13 ب.ظ

انار ما چی از زبون مردم حرف میزنی.صدات از جا گرم بلند میشه کوبوندن هاشمی چی بهت میرسه دزدش کردی هیزش کردی بیت المال خورش کردی بی دینش کردی سال ۸۸ با اسم فتنه هنوز ک هنوز میگی ما بیشترین ضرر دزدی بدبختی از همون ۸۸ ب بعد هست خوب اون دزدی ها اختلاسا و هزاران ادم امثال بابک زنجانی رو کتمان میکنی ول کن حزبت رو خدا رو قاضی بده این که ی گروه بیان مجلس مجلس خبرگان این دیکتاتوری نیست؟؟؟/

حسینیه محله پایین چهارشنبه 3 فوریه 2016 - 9:32 ق.ظ

بله تایید میکنم روز به روز مهرش بیشتر در دلها میشینه در دلهای مریض – فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا

نام و نام خانوادگی چهارشنبه 3 فوریه 2016 - 11:09 ق.ظ

آقا رسول پیدا شو باهم بریم برو خاطرات حاج آقا را بخوان بعد بگو …

نام و نام خانوادگی چهارشنبه 3 فوریه 2016 - 11:41 ق.ظ

بابک زمانی هم از حزب هاشمی است ودر دولت او پرو بال گرفت اما به اسم احمدی نزاد تموم شد

نام و نام خانوادگی چهارشنبه 3 فوریه 2016 - 11:45 ق.ظ

امام بزرگوار: میزان حال فعلی افراد است (نه قبل آن)

نام و نام خانوادگی چهارشنبه 3 فوریه 2016 - 11:51 ق.ظ

حضرت عباسی حرف حق نزده اما تلخ هم نیس چون برای هوه شناخته شده است ومردم میدونن که میخواد از سید حسن مایه بزاره وسبد رای خودش رو پر کنه

نام و نام خانوادگی چهارشنبه 3 فوریه 2016 - 2:37 ب.ظ

محض اطلاع بعضی ها برید سخنرانی دکتر عباسی در ابان ٩۴تو دانشگاه یزد رو گوش کنید ببینید تو دولت همین اقای روحانی تا الان چقد اختلاس شده بعدش بیایین اظهار نظر کنید اقای بابک زنجانی کسی هستش که اقای هاشمی ازشون تقدیر کردن دیوار حاشا بلند ولی دیگه چقدررررر

اشنا چهارشنبه 3 فوریه 2016 - 9:48 ب.ظ

من موندم این آیات جلیل القدر که در قم صلاحیت علمی یک نفر رو تایید میکنند پس چرا فقه های محترم شورای نگهبان به این نتیجه نرسیدند باعث این دعواها فقط سیاست است که نقش بازی میکنه

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

ویژه برنامه تحویل سال ۱۴۰۳در شهرستان انار

برنامه تحویل سال در شهرستان انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی