شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ | Saturday 30 September 2023

  به گزارش انارما،پلیس فتا در استان فارس از راز پرونده ای که در آن دختری 23 ساله با اتصال به اینترنت جهت خرید و دانلود فیلتر شکن دچار مشکل و از حسابش سرقت شده بود پرده برداشت.   سرهنگ “سید موسی حسینی” در تشریح این خبر گفت: شاکی این پرونده دختری 23 ساله به […]

 

به گزارش انارما،پلیس فتا در استان فارس از راز پرونده ای که در آن دختری 23 ساله با اتصال به اینترنت جهت خرید و دانلود فیلتر شکن دچار مشکل و از حسابش سرقت شده بود پرده برداشت.

 

سرهنگ “سید موسی حسینی” در تشریح این خبر گفت: شاکی این پرونده دختری 23 ساله به نام “مارال” بود که با اتصال به اینترنت جهت خرید و دانلود فیلتر شکن دچار مشکل شده و از حسابش سرقت شده بود.

 

رئیس پلیس “فتا” استان فارس ادامه داد: این شهروند جهت خرید فیلتر شکن به سایتی وارد شده و مبلغی را به صورت اینترنتی واریز و پس از طی چند روز متوجه شده بود مبلغ 20 میلیون ریال از حسابش کسر شده است .

 

وی افزود: این فرد مالباخته به بانک مراجعه و موضوع را پیگیری می کند و در جریان این اتفاق مشخص می شود این مبلغ به حساب شخصی به نام “ع – ذ” انتقال پیدا کرده است.

 

سرهنگ “حسینی” اظهار داشت: با مشخص شدن نام صاحب حساب، فرد کلاهبردار که متوجه می شود مالباخته به موضوع پی برده است وجه سرقت شده را به حساب وی پرداخت می کند.

 

رئیس پلیس “فتا” استان فارس گفت: پس از اطلاع ماموران از این موضوع،‌ تحقیقات در این خصوص آغاز و ماموران پلیس “فتا” با بررسی جزئیات متوجه شدند شاکی پس از اینکه خریدش را انجام می دهد، وارد صفحه جعلی پرداخت شده و اطلاعات حسابش توسط مدیر سایت سرقت می شود.وی بیان کرد: مدیر سایت نیز در اینترنت به دنبال بالا بردن رتبه سایت خود از لحاظ بازدید کننده می گردد که با شخصی آشنا شده و قبول می کند با دریافت وجه به مبلغ 2 میلیون تومان این کار را برایش انجام دهد.

 

سرهنگ “حسینی” افزود: مدیر سایت وجه را از حساب شاکی به حساب شخصی بنام “ع – ذ” انتقال داده تا رتبه سایتش را ارتقا دهد.

 

قدس آنلاین نوشت: رئیس پلیس “فتا” استان فارس ادامه داد: با مشخص شدن این موضوع صاحب حساب احضار و در مورد مطالب ارائه شده اظهار بی اطلاعی و بیان کرد؛ در تاریخ هایی که جرم اتفاق افتاده، کارتش در اختیار برادرش قرار داشته است.وی گفت: با احضار برادر صاحب حساب، متهم مطالب ذکر شده در پرونده را تائید و پرونده نیز جهت رسیدگی و دستگیری مدیر سایت ارسال شد.سرهنگ “حسینی” گفت: در این پرونده مشخص شد، مدیر سایت که یک برنامه نویس حرفه ای است با ساختن صفحات فیشینگ کاربران را فریب داده و اطلاعات حسابشان را سرقت می کرده است.

منبع:حوادث

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

بازدید معاون رئیس جمهور از طرح مسکن ملی در انار

سیدمحمد حسینی معاون رئیس جمهور در امور مجلس به همراه معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان از پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن ‌ و اراضی الحاق شده به محدوده شهر انار بازدید کردند. ...

یادداشت های خصوصی