یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024

فرمانده انتظامی استان سمنان از شناسایی و دستگیری مدیر یک گروه پنج هزار نفره که برای اعضاء، ایمیل های مستهجن ارسال می کرد توسط تیم رصد پلیس فتا (فضای تولید و تبادل اطلاعات) خبرداد. به گزارش انارما، سردار محمدرضا میرزایی گفت: برقراری امنیت در فضای مجازی و شناسایی هنجارشکنان در این فضا از مهمترین ماموریت […]

فرمانده انتظامی استان سمنان از شناسایی و دستگیری مدیر یک گروه پنج هزار نفره که برای اعضاء، ایمیل های مستهجن ارسال می کرد توسط تیم رصد پلیس فتا (فضای تولید و تبادل اطلاعات) خبرداد.

به گزارش انارما، سردار محمدرضا میرزایی گفت: برقراری امنیت در فضای مجازی و شناسایی هنجارشکنان در این فضا از مهمترین ماموریت های پلیس فتا است که کارکنان این پلیس در استان سمنان تاکنون به خوبی از پس این ماموریت خطیر برآمده اند به گونه ای که بالغ بر 90 درصد از پرونده های ارجاع شده به پلیس فتای استان کشف شده است.
th
وی افزود: آخرین پرونده ای که به دست تیم رصد و پایش پلیس فتای استان سمنان به سرانجام رسید، دستگیری مدیر یک گروه پنج هزار نفره بود که برای اعضای گروه، ایمیل های مستهجن ارسال می کرد.
این مسئول انتظامی اظهارکرد: گروهی با عنوان «دختر پسر ایرانی» که بالغ بر پنج هزار نفر عضو داشت از سوی تیم کارآگاهان پلیس فتا شناسایی شد که مدیر آن برای اعضای گروه، ایمیل های مستهجن ارسال می کرد.
سردار میرزایی افزود:در بررسی های صورت گرفته، مشخص شد فرد مورد نظر در یکی از شهرستان های استان سمنان ساکن است که پس از انجام هماهنگی های قضایی لازم، عملیات دستگیری وی اجراشد.
وی گفت: اقدام متهم که مهندس کامپیوتر می باشد، مصداق هرزه نگاری در جامعه مجازی و اشاعه فحشا است و وی به همین جرم با تکمیل پرونده به مرجع قضایی تحویل شد.
فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان این که امروزه برخی مجرمان در فضای مجازی از طریق ارسال ایمیل های مسموم و هرزه نگاری، طعمه های خود را شکار کرده و به اطلاعات شخصی آنان دست می یابند، به عموم کاربران هشدار داد: از عضویت در این گونه گروه ها پرهیز کنید و به ایمیل های ناشناس پاسخ ندهید.
لازم به ذکر است، بر اساس ماده 14 قانون جرایم رایانه ای، مجرمان در این گونه موارد، چنانچه مفسد فی الارض، قلمداد نشوند به حبس از 91 روز تا دو سال و یا جزای نقدی از پنج تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات، محکوم می شوند.
منبع:بوتيا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی