دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Monday 22 April 2024

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: همه ما به امام بدهکاریم، ولی بدهی به امام(ره) را به نوه ایشان پرداخت نمی‌کنیم و به مردم و انقلاب پرداخت می‌کنیم که سید حسن خمینی نیز یکی از همین مردم است…

احمد توکلی

به گزارش انارما ،  احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح محلات گفت: دولت بر اساس یک تحلیل که مبتنی بر نظر برخی از مشاورانش تهیه شده حل مشکلات کشور را در سیاست خارجی جستجو می‌کند و به همین دلیل اصرار داشته و دارد که برجام نجات بخش کشور است.

صبح محلات: احمد توکلی

وی ادامه داد: در حالی که پس از تصویب برجام و همچنین اجرایی شدن برجام به این نتیجه رسیده است که چنین چیزی میسر نیست و رئیس جمهور نیز در گفتگوی زنده تلوزیونی به این موضوع اشاره داشته و صراحتا بیان کرد “رفع تحریم همه مشکلات را حل نمی‌کند”؛ این حرف درستی است که بارها و بارها از سوی کارشناسان مطرح شده بود ولی سابقا به آن اعتنایی نمی‌شد و حتی برعکس آن هم عمل می‌شد.

مشکلات کشور با تکیه بر برجام و رفع تحریمها حل نمی شود

توکلی در خصوص مشکلات اصلی دولت تدبیر و امید گفت: توجه زیاد به سیاست خارجی، رشد برون زا و مدل رشد، محور تمامی مشکلاتی است که این دولت به آن مبتلا است و با وجود تمامی تلاش‌ها این مسائل با تکیه بر برجام و رفع تحریم‌ها حل نمی‌شود.

صبح محلات: احمد توکلی

در خرید ناوگان هوایی گسترده اشتباهاتی صورت گرفته است

نماینده مردم تهران در واکنش تلویحی به خرید‌های خارجی دولت بخصوص خرید گسترده ناوگان هوایی بیان کرد: در بخش خدمات گردشگری و خرید ناوگان هوایی خیلی گسترده و نو برای ارائه خدمات مطلوب مسافرتی متاسفانه اشتباهاتی صورت گرفته است چرا که در کشورهایی همانند ما باتوجه به هزینه کرد بخش خدمات، کمترین اشتغال را ایجاد می‌کند.

توکلی لازمه اشتغال زایی در بخش‌های خدماتی را توسعه همه جانبه دانست و اظهار کرد: کشورهای توسعه یافته که بهره وری بالایی دارند و در تولید کالا نیز موفق بوده‌اند به واسطه تولید ثروت و با توجه به بالا بودن بهره وری و ساعات کار کم، افراد زمان بیشتری برای تفریح دارند و به علت پرداختن عمده جمعیت به موضوع تفریح، خدمات رفاهی درآمد زا و اشتغال زا می‌شود.

وی افزود: اما در کشور ما با اقتصاد نفتی، بهره وری پایین و تلاش مردم برای کسب درآمد بیشتر برای زندگی روزمره به طور کلی می‌توان گفت مدل اقتصادی دولت، مدل رشد محور است و عده‌ی زیادی به گردش و سفر نمی‌روند و اگر تولید و کارآیی نباشد این مدل به خوبی پیش نخواهد رفت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اهمیت دولت به سیاست خارجی را نشان دهنده قبول کردن نظم نوین جهانی دانست و بیان کرد: دولت با پذیرفتن نظم نوین جهانی به دنبال مشخص کردن جایگاه خود در آن است و این در حالی است که جمهوری اسلامی چنین چیزی را نمی‌پسندد، زیرا در نظم نوین جهانی نگاه به توسعه بر اساس مدل‌های جهانی است و قطعا یک نسخه برای همه کشورها جوابگو نخواهد بود.

آقای هاشمی سخنی گفته که مبنای دینی ندارد

توکلی با اشاره به سخنان اخیر هاشمی رفسنجانی مبنی بر بدهکاری ملت ایران به خاندان و خانواده امام خمینی(ره) گفت: آقای هاشمی سخنی گفته است که مبنای دینی ندارد و تمام انقلاب اسلامی آمد که بگوید این طور نسبتها منشا اثر نیست و اگر سید حسن خمینی حرمتی دارد از طریق انتساب واقعی به امام باید باشد نه انتساب اسمی و طبق آیه  “إِنَّ أَوْلَی النَّاسِ بِإِبْراهیمَ لَلَّذینَ اتَّبَعُوهُ وَ هذَا النَّبِیُّ وَ الَّذینَ آمَنُوا وَ اللَّهُ وَلِیُّ الْمُؤْمِنینَ”، نزدیکترین مردم به ابراهیم کسانی هستند که از او پیروی کنند و این پیغمبر و امّتش که اهل ایمانند و خدا دوستدار و سرپرست مؤمنان است.

انتظار سید حسن با دین، عقل و قانون سازگار نیست/باید به قانون احترام می گذاشت

وی با اشاره به خاطره ای از امام خمینی(ره) مبنی بر شکایت شخصی از اهالی خمین از ایشان گفت: امام به خاطر این شکایت حاضر شد برای رعایت قانون در مقابل بازپرس قرار بگیرد و پاسخگوی اتهام خود باشد، سید حسن نیز باید به قانون احترام می‌گذاشت و نباید به این دلیل که نوه امام(ره) است از شرکت در آزمون فقاهت دوری کرده و خواهان تایید صلاحیت نیز باشد.

صبح محلات: احمد توکلی

توکلی همچنبن ادامه داد: این که سید حسن خمینی انتظار داشته باشد چون نوه امام(ره) است برای او استثنا قائل شوند، انتظاری است که با دین، عقل و قانون سازگاری ندارد.

بدهی مان به امام(ره) را به نوه ایشان نمی پردازیم

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: همه ما به امام بدهکاریم، ولی بدهی به امام(ره) را به نوه ایشان پرداخت نمی‌کنیم و به مردم و انقلاب پرداخت می‌کنیم که سید حسن خمینی نیز یکی از همین مردم است و برای پرداخت این بدهی نباید با نقض قانون عمل کنیم، این بدهی اساسا از آنجایی پیدا شد که امام خمینی(ره) قانون را حاکم کرد بنابر این ما باید همانطور که امام عمل کرد عمل کنیم تا بدهی ما به امام راحل ایفاد شود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران

نام و نام خانوادگی یکشنبه 14 فوریه 2016 - 3:31 ب.ظ

ما میدونیم ملت اگاه ایران هم انشالله میدونه

هههه یکشنبه 14 فوریه 2016 - 3:33 ب.ظ

زمانی ب کسی ب چشم رقیب نگاه بشه از بین میره رفاقت با امام از اذهان میره
سید حسن در ازمون شرکت نکردچون میدونست رد صلاحیتش از قبل تعیین شده است

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

جشن بزرگ دختران روزه اولی در انار

به گزارش ” انارما ” ؛ عصر دیروز ۱۹فروردین ماه جشن شکرانه دختران روزه اولی همراه با برنامه های شاد و متنوع در مهدیه امامزاده محمدصالح(ع) انار با حضور جمعی از مسئولین و معلمان برگزار شد. این ...

یادداشت های خصوصی