سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ | Tuesday 16 April 2024

دعای همسر شهید برای سردار نقدی: ان شاء الله سرباز همیشگی ولایت بوده و ایشان را همواره یاری کنید…

همسر شهید مهدی باکری

به گزارش  انارما به نقل از  بسیج، همزمان با سی و یکمین سالگرد شهادت آقا مهدی باکری، رئیس سازمان بسیج مستضعفین با حضور در منزل این شهید با خانواده ی وی دیدار کرد.

همسر شهید باکری در این دیدار که فرمانده سابق سپاه آذربایجان شرقی و معاون روابط عمومی بسیج نیز حضور داشتند با اشاره به زندگی کوتاه امّا مفید خود با آقا مهدی گفت: وی معلم و استاد من در زندگی بود. او همیشه دنبال تکلیف بود و هیچگاه دنبال پست و مقام نبوده و خودش را ندید.

وی در همین خصوص ادامه داد: آقا مهدی از زمانی که خودش را شناخت هیچگاه برای خودش کاری نکرد و همیشه دنبال فرمایشات امام بود و اعتقاد به ولایت، تمام زندگی او را تحت الشعاع خود قرار داد.

صفیه مدرس با اشاره به مراسم خواستگاری اش گفت: مهدی اولین جمله ای که گفت این بود که برای من مهم نیست کجا باشم بلکه بنا به تکلیف دنبال آنجایی هستم که مثمرثمر باشم.

وی، همسر شهیدش را به لحاظ اخلاقی، وارسته دانسته و تاکید کرد: او سربازی واقعی برای امام و اسلام بود و تمام حرکات و اعمالش اعتقاد به امام بود و تمام کارها و حرکات هایش را با فرمایشات امام تنظیم می کرد و لحظه لحظه حیاتش، ولایت بود.

مدرس، « ادب » را علت جذابیت فردی و اجتماع یاران و دوستداران آقا مهدی حول آن شخصیت الهی خواند و تاکید کرد: با اینکه در دوران تحصیلش در دانشگاه، افکار انحرافی توده ها و… زیاد بود امّا چون با روحانیت ارتباط نزدیکی داشت و اهل مطالعه بود لذا او شاخص شد و بچه های بسیجی لشگر عاشق او بودند.

وی، دیگر ویژگی بارز شهید باکری را حساسیت به بیت المال و سخت گیری در رعایت این اموال دانسته و گفت: یکبار که خواستم روی کاغذ برای او این دو کلمه را بنویسم که « سبزی بخر »، با ناراحتی پشت سرم ظاهر شد و گفت چرا خودکار بیت المال را برداشتی. گفتم دو کلمه می خواهم بنویسم اما قاطعانه پاسخ داد: اصلا .

همسر شهید مهدی باکری، ارادت عمیق و قلبی به روحانیت را از جمله ویژگی های شهید خوانده و تاکید کرد: وی در آن دوران با روحانیت انقلابی به ویژه مقام معظم رهبری و شهید مدنی ارتباط زیادی داشت و ارتباط با روحانیت را بسیار به ما تاکید می کرد.

وی در پایان سخنانش اینگونه برای سردار نقدی و حاضرین دعا کرد که « ان شاء الله سرباز همیشگی ولایت بوده و ایشان را همواره یاری کنید »

در ادامه، سردار نقدی نیز طی سخنانی کوتاه گفت: نام شهید باکری در قلب های جوانان حک شده و با اینکه جوانان امروزی، او را ندیده اند اما عاشق این اسطوره هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: برجسته ترین ویژگی این شهید که موجب ماندگاری اش شد اخلاص و عمل به تکلیف بود.

وی به توطئه ها و فتنه های دشمنان اشاره و تاکید کرد: ماندگاری انقلاب علی رغم دشمنی ها به برکت اخلاص شهداء بوده که افتخار می کنیم حتّی ذره ای از اصول انقلاب نیز کاسته نشده است.

در پایان این دیدار، لوح تقدیر بسیج به همسر شهید مهدی باکری تقدیم شد. گفتنی است ۲۵ اسفند سالگرد شهادت آن شهید بزرگوار می باشد.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

ویژه برنامه تحویل سال ۱۴۰۳در شهرستان انار

برنامه تحویل سال در شهرستان انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی