یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با انتقاد از کسانی که از خطای جوانان با این توجیه که «جوانی کرده است» می‌گذرند، اظهار داشت: این شیوه برخورد موجب ایجاد تفکر غلط در میان جوانان می‌شود که چون جوان هستند هرکاری را می‌توانند انجام دهند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با انتقاد از رسانه‌ها و مطبوعاتی که موجب بدبینی مردم نسبت به سخنرانان و مداحان می‌شوند گفت: این مباحث جوانان را نسبت به دین، سخنران و مداح بدبین می‌کند.دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با انتقاد از رسانه‌ها و مطبوعاتی که موجب بدبینی مردم نسبت به سخنرانان و مداحان می‌شوند گفت: این مباحث جوانان را نسبت به دین، سخنران و مداح بدبین می‌کند.

به گزارش انارما، از چند روز مانده به آغاز محرم و عزای سالار شهیدان، موجی رسانه ای برای تخریب سخنرانان و مداحان به راه افتاد؛ موجی که هدفی جز تخریب این جایگاه و جلوگیری از تاثیرگذاری این قشر بر روی مردم نداشت. در همین زمینه آیت‌الله رضا استادی در مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله (ع) در حسینیه شهدای قم با انتقاد از مطبوعات و رسانه‌هایی که به مباحث حاشیه‌ای چون پول زیاد گرفتن سخنرانان و مداحان می‌پردازند، گفت: این مباحث جوانان را نسبت به دین، سخنران و مداح بدبین می‌کند.

وی با بیان این‌که دین و دنیا قابل جمع نیست، تصریح کرد: ترویج این مسائل موجب تاثیر منفی در تربیت مخاطبان و بدبینی مردم می‌شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با ابراز امیدواری به این‌که مسائل این‌چنینی واقعیت نداشته باشد، اظهار داشت: اگر هم واقعیت داشته باشد، روسای هیئت‌های مذهبی مقصر هستند؛ آن‌ها باید بدانند مردم به خاطر این کارها در هیئت حضور پیدا نمی‌کنند و به عشق امام حسین (ع) در جلسات شرکت می‌کنند.

آیت‌الله استادی حضور در مجالس عزاداری را از بزرگ‌ترین عبادات دانست و خاطرنشان کرد: اقدام جوانانی که در حسینیه‌ها و مساجد به ارائه خدمات می‌پردازند، ارزشمند است.

عضو جامعه مدرسین حوزه با اشاره به ضرورت تغییر و تحول انسان‌ها در مجالس سوگواری یادآور شد: اگر در مجالس عزاداری شرکت کنیم اما تغییر و تحولی در ما به‌وجود نیاید، فایده ندارد.

امام جمعه قم با بیان این‌که مجالس عزاداری مکان مناسبی برای تجدید میثاق با امام حسین (ع) است، تصریح کرد: مجلس سوگواری، فضای مناسبی برای تصمیم‌گیری و تحولات درونی است.

آیت‌الله استادی در ادامه به مبحث جوانان پرداخت و اظهار داشت: جوانانی که جوانی خود را صرف عبادت و بندگی خدا می‌کنند، در روز قیامت مقرب و محبوب خدا هستند.

وی افزود: جوانان باید از لحظات جوانی خود مراقبت کرده و همواره تلاش داشته باشند که در مسیر صحیح حرکت کنند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با انتقاد از کسانی که از خطای جوانان با این توجیه که «جوانی کرده است» می‌گذرند، اظهار داشت: این شیوه برخورد موجب ایجاد تفکر غلط در میان جوانان می‌شود که چون جوان هستند هرکاری را می‌توانند انجام دهند.

آیت‌الله استادی یکی از وسوسه‌های شیطان را به تاخیر انداختن توبه از گناهان دانست و گفت: جوانان نباید این گونه فکر کنند که امروز گناه می‌کنیم و در دوران میان سالی توبه می‌کنیم چراکه انجام گناه عادت می‌شود و به این سادگی‌ها ترک نخواهد شد.

دبیر شورای عالی حوزه با تاکید بر لزوم استفاده از فرصت جوانی برای رسیدن به پیشرفت اظهار داشت: تاریخ زندگی دانشمندان و علمای برجسته نشان می‌دهد که آن‌ها کوله بار علمی خود را از دوران جوانی بسته‌اند.

وی با بیان این‌که جوانان باید برای لحظات عمر خود برنامه‌ریزی کنند، تصریح کرد: جوانان دائماً باید خود را به کاری مشغول کنند تا بر اثر بیکاری و وقت گذرانی‌های بیهوده به ورطه فساد نیفتند.

آیت‌الله استادی بر لزوم کمک به مستمندان و نیازمندان تاکید کرد و گفت: کمک مخفیانه به نیازمندان مخلصانه‌تر است و از اجر و قرب بیشتری برخودار می‌شود.

منبع،فرهنگ

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از تعزیه خوانی عصر عاشورا در بشرحافی انار

مراسم تعزیه عاشورا، عصر سه شنبه (۲۶ تیر ۱۴۰۳) در انار برگزار شد ...

یادداشت های خصوصی