یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ | Sunday 26 March 2023

به گفته وی این ذاکر اهل بیت(ع) که از تعزیه خوانان قدیمی و بومی این منطقه بود هر ساله در مراسم تعزیه خوانی روستای زادگاهش نقش حضرت ابالفضل(ع) را ایفا می کرد

تعزیه خوان و ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در یکی از روستاهای شهرستان داورزن در حال اجرای تعزیه خوانی درگذشت .
13299
به گزارش انارما، رئیس شورای اسلامی روستای مهر گفت : مرحوم اسماعیل مهری تعزیه خوان 65 ساله ساکن روستای مهر از توابع بخش باشتین شهرستان داورزن، که برای اجرای تعزیه خوانی به روستای زادگاهش (بهانگر) رفته بود، در ظهر روز تاسوعای حسینی (ع) در اثر حمله قلبی جان خود را از دست داد.
حسین مهری افزود: آخرین اجرای این مرحوم زمانی بود که وی در نقش امام حسین (ع) بر بالین حضرت ابوالفضل العباس (ع) در روز عاشورا حاضر شد وبا گفتن عباس ، ابوالفضل جان به جان آفرین تسلیم کرد.
به گفته وی این ذاکر اهل بیت(ع) که از تعزیه خوانان قدیمی و بومی این منطقه بود هر ساله در مراسم تعزیه خوانی روستای زادگاهش نقش حضرت ابالفضل(ع) را ایفا می کرد.
رئیس شورای اسلامی روستای مهر ادامه داد: مراسم تشییع پیکر این ذاکر اهل بیت(ع) صبح امروز همزمان با روز عاشورای حسینی در روستای مهر از توابع شهرستان داورزن برگزار شد.
دو روز قبل نیز یک مداح اهل بیت هنگام نوحه خوانی در شهرستان بردسکن بر اثر ایست قلبی فوت کرده بود.
منبع:تابناك

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

تصاویری از نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا در انار

دومین نمایشگاه طراحی و نقاشی چهره شهدا  به صورت زنده، ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی ، شهدای مدافع حرم و امنیت سال ۱۴۰۱ به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان انار به کار خود پایان داد. ...

یادداشت های خصوصی