دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ | Monday 23 November 2020

به گفته وی این ذاکر اهل بیت(ع) که از تعزیه خوانان قدیمی و بومی این منطقه بود هر ساله در مراسم تعزیه خوانی روستای زادگاهش نقش حضرت ابالفضل(ع) را ایفا می کرد

تعزیه خوان و ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در یکی از روستاهای شهرستان داورزن در حال اجرای تعزیه خوانی درگذشت .
13299
به گزارش انارما، رئیس شورای اسلامی روستای مهر گفت : مرحوم اسماعیل مهری تعزیه خوان 65 ساله ساکن روستای مهر از توابع بخش باشتین شهرستان داورزن، که برای اجرای تعزیه خوانی به روستای زادگاهش (بهانگر) رفته بود، در ظهر روز تاسوعای حسینی (ع) در اثر حمله قلبی جان خود را از دست داد.
حسین مهری افزود: آخرین اجرای این مرحوم زمانی بود که وی در نقش امام حسین (ع) بر بالین حضرت ابوالفضل العباس (ع) در روز عاشورا حاضر شد وبا گفتن عباس ، ابوالفضل جان به جان آفرین تسلیم کرد.
به گفته وی این ذاکر اهل بیت(ع) که از تعزیه خوانان قدیمی و بومی این منطقه بود هر ساله در مراسم تعزیه خوانی روستای زادگاهش نقش حضرت ابالفضل(ع) را ایفا می کرد.
رئیس شورای اسلامی روستای مهر ادامه داد: مراسم تشییع پیکر این ذاکر اهل بیت(ع) صبح امروز همزمان با روز عاشورای حسینی در روستای مهر از توابع شهرستان داورزن برگزار شد.
دو روز قبل نیز یک مداح اهل بیت هنگام نوحه خوانی در شهرستان بردسکن بر اثر ایست قلبی فوت کرده بود.
منبع:تابناك

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی