سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Tuesday 24 November 2020

ظر تخصصی وزارتخانه این است که باید دسترسی استانی به این سامانه ایجاد شود و مشکل اعتباری این مجموعه نیزحل شود

نظر تخصصی وزارتخانه این است که باید دسترسی استانی به این سامانه ایجاد شود و مشکل اعتباری این مجموعه نیزحل شود، باید صادقانه به جوانان گفت که ما اکنون ردیف اعتباری مشخص برای وام ازدواج جوانان نداریم.
image19219
به گزارش انارما ، مسعود امینی با اشاره به اینکه به استان‌ها ابلاغ شده است تا آمار زوجین استان خود را جمع‌آوری و در پورتال قرار دهند، اظهارکرد: قرار است تا استانها مجموعه‌ای برای ثبت شکایت‌ها در پورتال خود قرار دهند که استان قم این طرح را به صورت پایلوت آغاز کرد.
وی افزود: استان خوزستان نیز جزو سه چهار استانی بود که در فهرست ۱۲ استان اول در این زمینه وارد شد و این طرح را اجرایی کرد. علی‌رغم اینکه ما وظیفه مستقیم در اعطای وام ازدواج نداریم، ولی رسیدگی به شکایت‌ها در این زمینه را باید در کمیته تخصصی بررسی و بر اساس آیین‌نامه‌ای که در وزارتخانه وجود دارد، تصمیم‌گیری شود.
نماینده وزرات ورزش و جوانان دربانک مرکزی بیان کرد: در ۶ ماهه نخست امسال از میان حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار مورد تقاضای وام ازدواج، به حدود ۵۱۲ هزار مورد وام پرداخت شد.
سامانه پرداخت وام ازدواج استانی شود
وی با بیان اینکه سامانه‌ تعریف شده برای پرداخت وام ازدواج دارای اشکالاتی است، گفت: نظر تخصصی وزارتخانه این است که باید دسترسی استانی به این سامانه ایجاد شود و مشکل اعتباری این مجموعه نیزحل شود، چرا که اعتبار این مجموعه متکی به سپرده‌های قرض‌الحسنه ازدواج است و باید صادقانه به جوانان گفت که ما اکنون ردیف اعتباری مشخص برای وام ازدواج جوانان نداریم.
ردیف اعتباری مشخص برای وام ازدواج جوانان نداریم
امینی اظهار کرد: درباره اختصاص ردیف اعتباری مشخص برای وام ازدواج با نمایندگان مجلس و همچنین اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس صحبت شد که در این راستا ۵۴ نماینده در قالب طرحی این موضوع را مطرح و امضا کردند که طرح دو فوریتی به صحن مجلس رفت و یک فوریت آن خرداد ماه سال جاری تصویب شد.
یک بانک فراگیرمتولی وام ازدواج شود
وی گفت: درکمیسیون اجتماعی مجلس نیز این موضوع به تصویب رسید و پیشنهاد ما این است که یک بانک فراگیرمتولی وام ازدواج باشد و نظر تخصصی ما نیز بانک ملی است تا جوانان سرگردان نشوند و ارزیابی‌ها ساده‌تر انجام شود.
درگیری تمام بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج بی‌انضباطی است
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان، افزود: این نوعی بی‌انضباطی است که همه بانک‌ها درگیرموضوع وام ازدواج شوند. این‌گونه نمی‌توان بانک‌ها را رصد کرد و یک گزارش واقع‌بینانه سریع داشته باشیم، ضمن آنکه بر اساس رقابتی که بین بانک‌ها ایجاد کرد‌ه‌ایم، سال گذشته بانک ملی بیشترین پرداخت وام را داشت.
منبع:فرهنگ

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی