سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

انجام یکسری ورزش‌ها در پشت میز الزامی است و با انجام این راهکار‌ها می‌توان از ابتدا به این عارضه جلوگیری کرد

قشر کارمند، بدلیل نشستن ساعات طولانی پشت میز، زود‌تر از بقیه دچار درد کمر و گردن خواهند شد که با انجام یکسری ورزش‌ها می‌توان از ایجاد این عارضه جلوگیری کرد.

به گزارش انارما،دکتر ناظری متخصص مغز و اعصاب : کارمندان بدلیل نشستن ساعت‌های طولانی پست میز، زود‌تر از دیگران دچار درد کمر و گردن خواهند شد. 
وی توصیه کرد: انجام یکسری ورزش‌ها در پشت میز الزامی است و با انجام این راهکار‌ها می‌توان از ابتدا به این عارضه جلوگیری کرد.
هنگام نشستن بر روی صندلی، پا‌ها را ضربدری روی صندلی قرار دهند و دست‌های خود را روی دستگیره صندلی بگذارید و شکم را به سمت داخل فشار دهید و خود را چند سانتی متر به سمت بالا بکشانید و حدود ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید و آن را تکرار کنید.
وی با بیان اینکه انجام این نرمش‌ها می‌تواند از پیشگیری از آسیب‌های مختلف عضلانی، اسکلتی جلوگیری کرد اظهارداشت: برای پیشگیری از آسیب‌های مختلف عضلانی، اسکلتی با انجام نرمش کششی انگشتان بر اینگونه که، ابتدا انگشتان را از هم باز کرده و به حالت مستقیم درآمدید تا در انگشتان احساس کشش کنید.
وی در پایان در خصوص جلوگیری از سندرم مچ دست خاطر نشان کرد: جلوی میز خود ایستاده و بازوهای خود را صاف کشیده و کف دست‌ها را به حالتی که انگشت‌ها رو به شما هستند روی میز قرار دهید و این کار را ۱۵ ثانیه انجام دهید.
منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی