شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ | Saturday 28 November 2020

انجام یکسری ورزش‌ها در پشت میز الزامی است و با انجام این راهکار‌ها می‌توان از ابتدا به این عارضه جلوگیری کرد

قشر کارمند، بدلیل نشستن ساعات طولانی پشت میز، زود‌تر از بقیه دچار درد کمر و گردن خواهند شد که با انجام یکسری ورزش‌ها می‌توان از ایجاد این عارضه جلوگیری کرد.

به گزارش انارما،دکتر ناظری متخصص مغز و اعصاب : کارمندان بدلیل نشستن ساعت‌های طولانی پست میز، زود‌تر از دیگران دچار درد کمر و گردن خواهند شد. 
وی توصیه کرد: انجام یکسری ورزش‌ها در پشت میز الزامی است و با انجام این راهکار‌ها می‌توان از ابتدا به این عارضه جلوگیری کرد.
هنگام نشستن بر روی صندلی، پا‌ها را ضربدری روی صندلی قرار دهند و دست‌های خود را روی دستگیره صندلی بگذارید و شکم را به سمت داخل فشار دهید و خود را چند سانتی متر به سمت بالا بکشانید و حدود ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید و آن را تکرار کنید.
وی با بیان اینکه انجام این نرمش‌ها می‌تواند از پیشگیری از آسیب‌های مختلف عضلانی، اسکلتی جلوگیری کرد اظهارداشت: برای پیشگیری از آسیب‌های مختلف عضلانی، اسکلتی با انجام نرمش کششی انگشتان بر اینگونه که، ابتدا انگشتان را از هم باز کرده و به حالت مستقیم درآمدید تا در انگشتان احساس کشش کنید.
وی در پایان در خصوص جلوگیری از سندرم مچ دست خاطر نشان کرد: جلوی میز خود ایستاده و بازوهای خود را صاف کشیده و کف دست‌ها را به حالتی که انگشت‌ها رو به شما هستند روی میز قرار دهید و این کار را ۱۵ ثانیه انجام دهید.
منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی